1

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

همه چیز درباره پرتره و آموزش پرتره یا اموزش عکاسی پرتره

جالب است بدانید که معنای کلمه پرتره ، تک چهره میباشد یعنی فقط یک صورت.

پرتره،در واقع به نقاشی یا عکس یا تصویری از صورت یک شخص گفته میشود که بوسیله این تصویر قصد دارند ماهیت یا شخصیت شخص را نمایش دهند.

در تصویر پرتره،هدف اصلی عکاس ، فقط صورت شخص میباشد.

عکاسی پرتره در جهان ، یک هنر بسیار پردرآمد است چرا که بسیاری از مردم از دیدن چهره خود و خانواده بسیار لذت میبرند،به همین دلیل با نصب نمودن قاب بر روی دیوار یا سفارش نسخه بزرگ عکس بر روی بوم یا شاسی و نگهداری عکسها در آلبوم به این عکس پرتره ارزش میدهند.

عکاسی پرتره دارای حالت های مختلفی مانند عکس پرتره  فارغ التحصیلی ، عکس پرتره عروسی ، عکس پرتره نوزاد و کودک ، عکس پرتره عاشقانه و ... میباشد که به دلایل مختلف در مناسبتهای مختلف مردم نسبت به گرفتن آن اقدام مینمایند.

جالب است که بدانید عکس پرتره اغلب میبایست دارای یک بکگراند ساده و نور بسیار نرم یا ملایم تابیده شده به سوژه باشد که همین علت موجب جذب بهتر یک عکس پرتره میشود.

عکسهایی که از رهبر یا رئیس جمهور میگیرند نیز پرتره هستند.

وقتی که بتوانید عکس پرتره از افراد مختلف بگیرید،متوجه خواهید شد که اغلب ، توسط یک عکس پرتره ، تاحدودی شخصیت افراد قابل تشخیص است.

در زیر یک نمونه پرتره واقعی را ببینید :

اموزش عکاسی پرتره به فارسی توسط محمد ملکی

بعد از مدت ها که گرفتن عکس از فقط صورت رونق پیدا نمود،کم کم مردم و عکاس ها علاقمند به گرفتن عکسهای پرتره با کادر بازتر و یا وایدتر شدن که نمونه کادر بازتر این پرتره را در پایین ببینید :

اموزش عکاسی پرتره به فارسی در ایران

در نهایت که امروزه زندگی میکنیم،عکاسی پرتره دیگر مختص به گرفتن عکسهای فقط صورت نیست ،به عکس شخص در زوایای متفاوت و بسیار نزدیک و مقداری دورتر هم پرتره میتوانیم بگوییم.

آموزش عکاسی و نورپردازی پرتره را با محمد ملکی در ایران یکبار تجربه کنید.

برای مشاهده دوره های تفکیک شده عکاسی و ادیت اینجا کلیک کنید

برای مشاهده پیشنهاد ما ( دوره جامع مدیریت آتلیه ) اینجا کلیک کنید

برای درج نظر دارید لطفا وارد اکانت شوید

نتیجه اعتماد به ما : تضمین موفقیت شما

با تهیه یکی از پکیج های آموزشی مانی سافت به این باور خواهید رسید که برای موفقیت در بازار کار و هنرهای عکس و فیلم بهترین گزینه را انتخاب نموده اید

مهم نیست در چه سطحی هستید ، کافی است که با ما شروع کنید

برای دریافت جدیدترین اخبار ، آموزش ، تخفیفات ،ایمیل خود را درج،در صفحه بعد کد امنیتی را ثبت،در نهایت به ایمیل خود رفته و لینک فعالسازی را کلیک نمائید:

اگر قصد کسب درآمد از طریق افترافکت را دارید ، از محصول بی نظیر ما دیدن نمائید

با یکبار مشاهده ، درک کاملی پیدا خواهید نمود

کلیک کنید