Loading...
اکانت اکانت

چگونه خطوط سیاه فلیکر Flicker ویدیو، فیلم را با پریمیر پرو حذف و کاهش دهیم؟

16 دقیقه 26 مرداد، 1400 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
در این ویدیویی آموزشی قصد داریم یکی از مشکلات بزرگ ویدیو با عنوان خطوط سیاه افقی یا فلیکر Flicker را معرفی و روش برطرف نمودن آن را توضیح دهیم. اگر قسمت قبل را مشاهده نکرده اید پس پیشنهاد میکنیم که صفح ...
در این ویدیویی آموزشی قصد داریم یکی از مشکلات بزرگ ویدیو با عنوان خطوط سیاه افقی یا فلیکر ...

در این ویدیویی آموزشی قصد داریم یکی از مشکلات بزرگ ویدیو با عنوان خطوط سیاه افقی یا فلیکر Flicker را معرفی و روش برطرف نمودن آن را توضیح دهیم. اگر قسمت قبل را مشاهده نکرده اید پس پیشنهاد میکنیم که صفحه آموزش رایگان رفع فلیکر Flicker چشمک نور فیلم با پریمیر پرو را ببینید.

فلیکر Flicker در ویدیو به چه معناست؟

این کلمه به خطوط افقی سیاه متحرک روی ویدیو اشاره دارد که به دلیل مشکلات مشخصی در زمان فیلمبرداری رخ می دهد. فلکیر Flicker دارای درجه کم و زیاد است که با روش گفته شده در این صفحه، تا میزان خیلی زیاد برطرف خواهد شد و در برخش شرایط 100 درصد نیز برطرف شده، همه چیز تابع شرایط ویدیو شما می باشد.

چرا خطوط سیاه فلیکر Flicker روی ویدیو نمایان می شوند؟

مقصر را می بایست فیلمبردار دانست. دلیل بوجود آمدن این مشکل ویدیویی، نداشتن دانش کافی از تنظیمات دوربین، شناخت سرعت نور می باشد. وقتی که فرکانس دریافت نور در دوربین با سرعت منبع نور در محیط هماهنگ یا سینک نشود، روی تصویر بسته به اینکه این فرکانس چقدر اختلاف داشته باشد خطوط موج دار تیره ای بوجود خواهد آمد که از بالا به پایین یا پایین به بالا روی تمام ویدیو حرکت کرده و تا زمانی که زاویه دوربین تغییر نکند فلیکر نیز کاهش یا حذف نخواهد شد و البته ممکن است که بیشتر هم شود.

دوربین های خود را بهتر بشناسید

چه روش هایی برای کاهش خطوط مشکلی متحرک فلیکر Flicker وجود دارد؟

در اغلب نرم افزارهای حرفه ای و نیمه حرفه ای و همچنین نرم افزار تبدیل ویدیو، تنظیماتی برای این کار بوجود آمده است اما با توجه به شدت این مشکل، بسیاری از تنظیمات ناکارآمد می باشند. در آموزش قبلی که برای رفع فلیکر تولید نمودیم روشی خیلی خوب و کاربردی در نرم افزار پریمیر پرو با استفاده از تکنیک های داخلی اجرا نمودیم که فلیکر ویدیو به صورت کامل برطرف شد. پس از مدتی هنرجوها با مشکل جدیدی روبرو شدند، فلیکر های قوی روی ویدیو بود که با حذف آنها، اتفاق اینترلیس interlace بوجود می آمد. به همین دلیل لازم شد که آموزش پیشرفته تری برای رفع این خطوط موج دار تیره ویدیو تولید کنیم.

آموزش ویدیو افکت فلیکر فری Flicker free در پریمیر پرو

برای نرم افزاری مانند پریمیر پرو صدها ویدیو افکت تولید شده است که هر کدام توانایی را به آن اضافه می نماید. برای رفع خطوط سیاه موج دار روی ویدیو نیز یک ویدیو افکت بنام Flicker Free توسط شرکت Digital Anarchy تولید شده است. این ویدیو افکت بر روی همان فوتیج اصلی باید قرار گیرد و از پریست های آماده اش یکی انتخاب شود. تنظیماتی دارد که در این آموزش ویدیو توضیح داده شده اند. همانطور که در ویدیو آموزشی مشاهده نموده اید، براحتی با چند کلیک ساده می توانید مشکل خط سیاه فیلم را برطرف کنید.

این آموزش با پریمیر پرو نسخه و آپدیت 15.4 آزمایش شده، افکت های زیر نیز سازگاری کامل دارند، چنانچه در آینده، نیازمند آپدیت نرم افزارها هستید، از لینک مانی کانتنت استفاده نمایید.

zipدانلود نسخه ویندوز پلاگین Flicker Free

zipدانلود نسخه مک پلاگین Flicker Free 1.1.6

دانلود جدیدترین نسخه های بعدی از مانی کانتنت

ادغام تکنیک کاهش فلیکر با دستورات دیگر

طبق قواعد آموزشی مانی سافت، ممکن است یک پلاگین و دستوری خاص که اکنون روی ویدیوی شما درست کار میکند، برای ویدیو با شرایط دیگر کارساز نباشد و نیازمند ادغام با افکت ها و دستورات دیگر شود. در این آموزش اشاره ای به پلاگین موکا پرو داشتیم، برای اجرای تکنیک های حرفه ای تر به آن نیاز خواهید داشت. این پلاگین کاری می کند که شما را از رفتن به افتر افکتس برای انجام بسیاری دستورات پیچیده بی نیاز نماید.

مشاهده توضیحات موکا پرو Mocha Pro

در نهایت، راه یادگیری ادامه دارد، از آموزش های تکه تکه دوری کنید چون ریشه دقیقی ندارند.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
avatar
طاهره آغاز کننده
درود ، اموزشتون بسیار عالی بود ، واقعا مانی سافت فوق العاده عالی هستش و وافعا توی آموزشهاتون هیچی کم نمیزارید و به نظرم از جون و دل این آموزش ها رو تهیه میکنید ، شما با این اموزشتون نجاتم دادید، از خدا براتون بهترینها رو رو میخوام .