0
حساب کاربری اکانت

آموزش پریمیر پرو 2، تکنیکهای انیمیشن و خلاقیت با کی فریم Keyframe

محمد ملکی محمد ملکی
بروزرسانی : 29 ارديبهشت،1401
ایجاد : 20 اسفند،1400
15% تخفیف 2,500,000 ریال 2,125,000 ریال
15% تخفیف 2,500,000 ریال 2,125,000 ریال
 • زمان 01 ساعت و 48 دقیقه
 • تعداد دروس 19
 • حجم 0.27 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی 180 روز

پیش نیاز

نمیدانیم که پریمیر پرو را چگونه یاد گرفته اید اما پیشنهاد میکنیم به روش مانی سافت مسیر یادگیری را طی کنید. برای موفقیت در این دوره آموزشی دوره آموزشی زیر لازم است:

مخاطب هدف

مگر می شود که ویدیو بسازید ولی هیچگونه تکنیک متحرک یا انیمیشنی در آن اجرا نکنید؟

آیا ممکن است یک عنوان در ابتدای ویدیو بگذارید اما حرکت نداشته باشد؟

آیا ممکن است از ماسک پریمیر پرو برای حرکت استفاده کنید اما تحرک نداشته باشد؟ 

مگر میشود ویدیویی داشت که لوگو و پانویس نداشته باشد و اگر داشته باشد، حرکت انیمیشن و جذاب سینمایی نداشته باشد؟

این دوره برای تمام تولید کنندگان ویدیو با نرم افزار پریمیر پرو پیشنهاد میشود.

معرفی این دوره آموزشی

با پریمیر پرو انیمیشن بسازید. با پریمیر پرو لوگو و عنوان را متحرک کنید. با پریمیر پرو قسمتی از تصویر را متحرک کنید.

در این دوره آموزشی که به صورت کامل در نرم افزار پریمیر پرو توضیح داده شده، درک و شناخت خیلی خوبی از مبحث انیمیشن با کی فریم ها Keyframes در ترک های ویدیویی بدست خواهید آورد. بسیاری تدوینگران ویدیو که با این نرم افزار کارهای خود را انجام می دهند، از انجام انیمیشن و کی فریم فراری و بیزار هستند. احتمالا به دلیل نداشتن شناخت کافی از انیمیشن در پریمیر پرو هست. این دوره آموزشی قرار است به روشی جدید، دید شما را نسبت به انیمیشن تغییر دهید. آن را به زبانی ساده اما کاربردی یادتان دهد. دیگر کسی از کار با انیمیشن و کی فریم در پریمیر پرو فرار نخواهد کرد و هیچ چیز برای اون سخت نخواهد بود.

این دوره ی اول آموزش و شناخت انیمیشن با کی فریم در پریمیر پرو می باشد که برای ارتقا دانش خود می بایست دوره های بعدی که جهت تکامل انجام تکنیک های حرکت و موشن که برخی موشن گرافی نیز به آن میگویند را مشاهده نمایید.

پیش نیاز این دوره

پیشنهاد میکنیم، حتما دوره اول آموزش پریمیر پرو را مشاهده کنید. همه دوره ها به یکدیگر مرتبط هستند و در هر کدام نکاتی را فرار خواهید گرفت.

جان تازه به تصویر با کی فریم Keyframe در پریمیر پرو

قرار است در این دوره آموزشی یاد بگیرید که چگونه می توانیم به هر جزیی از تصویر (عنوان، ویدیو، عکس) جان تازه ای ببخشیم. آن را به حرکت در آوریم. در زمانی خاص با سرعتی مشخص، مسیری را برای حرکت از یک مبدا به مقصد انجام دهد.

آماده سازی محیط پریمیر پرو برای متحرک سازی با کی فریم

وقتی که نرم افزار پریمیر پرو را باز میکنید، خیلی خوب است که محیط آن را برای اجرای انیمیشن و متحرک سازی تنظیم کنید. بسیاری افراد با رعایت همین موضوع ساده اما مهم، با آرامش بیشتری تکنیک ها را اجرا میکنند.

کی فریم در پریمیر پرو دقیقا چه کاری انجام میدهد

کی فریم یک نقطه ی جادویی است. انواع دستوراتی که تمایل داریم، انواع آرزوهایی که داریم، انواع حرکت هایی که در ذهنمان می باشد را اجرا میکند. با کی فریم در پریمیر پرو باید حرف بزنیم. باید بگوییم ابتدا کجا قرار بگیر، در فاصله زمانی مورد نظر در چه وضعیتی بمان، پس از آن که مکث نمودی در چه مدتی به کدام نقطه حرکت کن، در نقطه ی بعدی چگونه باش. پیچیده شد؟ اگر این دوره و ویدیوهاش را ببینید پی به معجزه ی آن خواهید برد.

اجرای تکنیک ها در پروژه های سینمایی و ویدیویی با کی فریم در پریمیر پرو

این اشتباه را نکنید که انیمیشن برای من که موزیک ویدیو میسازم، فیلم سینمایی ویرایش میکنم، کارهای مجلسی انجام می دهم، انیمیشن و کی فریم کاربرد ندارد، البته که دارد. بسیاری تکنیک های سینمایی و خیره کننده با همین کی فریم انجام می شود. عنوان هایی که در ابتدای فیلم سینمایی قرار میدهند، زیرنویس هایی که پایین ویدیوهای آموزشی و معرفی می گذارند، تکنیک های زوم نمودن یا جابجایی در تصویر، افکت های رنگ و مخلوط و خیلی ریزه کاری های دیگر بر عهده کی فریم است. 

اجرای انیمیشن چندگانه همزمان با کی فریم پریمیر پرو

یکی از سخت ترین کارهایی که ویرایشگران ویدیو در پریمیر پرو به سراغش نمی روند، استفاده کی فریم به صورت همزمان در چند افکت است. اغلب قاطی می شود، خسته می شوند و در آخر انیمیشن را ریست نموده و هر چه کی فریم Keyframe ایجاد نموده اند را حذف میکنند. در این دوره ی آموزش پریمیر پرو، خبری از این اتفاقات نیست و به راحتی یاد می گیرید.

کی فریم کمک برای توقف

یکی از مزیت های کی فریم هایی که پشت سر هم در پریمیر پرو ایجاد میکنیم، وابسته بودن و داشتن حرکت بی وقفه در زمان است اما این مزیت، گاها یک محدودیت نیز می باشد. بسیاری اوقات لازم است که کی فریم برای مدت زمان مشخصی توقفی کوتاه داشته باشد و سپس به مسیر و اجرای دستور برسد. در این شرایط پریمیر پرو قابلیتی بنام کی فریم کمکی دارد که شما را خوشحال خواهد نمود. در این دوره آموزشی یا پکیج آموزشی پریمیر پرو روش اجرای توقف کی فریم را یاد میگیرید.

انجام پروژه واقعی و عمل چهار فصل ایران با کی فریم در پریمیر پرو

استفاده از کی فریم به تنهایی روی یک یا دو کلیپ شاید کار ساده ای باشد و بسیاری افراد تصور میکنند که آن را یاد گرفته اند. اما وقتی چندین عنوان را بخواهیم توسط کی فریم به صورت انیمیشن و هماهنگ در زمان های مشخص به نمایش بگذاریم چطور؟ بدون شک مقداری سخت خواهد شد اما تا زمانی سخت است که قوانین و ترفند را بلد نیستید. یکی از موضوعات این دوره آموزش کر فریم و انیمیشن با پریمیر پرو انجام پروژه متحرک نمودن چندین عنوان می باشد که با انجام آن پی به بسیاری از رازها و قواعد اولیه موشن گرافیک با پریمیر پرو خواهید برد.

لنگر در کی فریم های پریمیر پرو

نرم افزار پریمیر پرو در پنجره مدیریت افکت یا جلوه های خود بخش بنام لنگر دارد. شاید 99 درصد تدوینگران این نرم افزار اصلا به سراغ آن نمی روند البته که اشتباه می کنند چون لنگر تاثیر مستقیم روی کی فریم و متحرک سازی این برنامه دارد. وقتی میخواهید لوگوی انیمیشن اجرا کنید. وقتی میخواهید یک عنوان یا تصویر را حول نقطه ای خاص به چرخش یا حرکت در بیاورید، استفاده از لنگر شما را خوشحال خواهد نمود وقتی کارایی آن را دقیق یاد بگیرید. در این دوره آموزشی پریمیر پرو لنگر را بهتر خواهید شناخت.

تکنیک بازگشت به خانه در کی فریم پریمیر پرو

یکی از کارهای خیلی سخت حین کار با کی فریم این است که مسیری را طی نموده ایم، تعداد زیادی کی فریم ایجاد کرده ایم، حال میخواهیم به نقطه اول و شروع شده برگردیم. در حالت عادی باید مختصات نقطه شروع را بدانیم که گاها کار خسته کننده ای می شود اما اگر بگوییم میتوانید با کمترین کلیک به صورت هوشمند از سیستم بازگشت به خانه در کی فریم های پریمیر پرو کمک بگیرید، حتما خوشحال می شوید. این ترفند سرعت و دقت شما بسیار بالا خواهد برد. در این دوره آموزشی پایه ای موشن گرافیک در پریمیر پرو با چنین تکنیک هایی آشنا خواهید شد.

حذف منحنی در کی فریم پریمیر پرو

وقتی در این نرم افزار چند کی فریم حرکتی پشت سر هم ایجاد میکنیم، به یکدیگر وابسته هستند. برای رفتن به کی فریم های بعدی، انیمیشن را با یک منحنی چرخشی انجام می دهد. در اوایل انجام انیمیشن خیلی برای یک تولید کننده ویدیو مهم نیست اما کم کم به یک معطل تبدیل می شود و به هر روشی قصد تصحیح آن را دارد. در این دوره آموزشی پریمیر پرو چنین مواردی را به راحتی برطرف خواهید نمود.

حفظ اندازه واقعی کلیپ و لوگو با کی فریم در پریمیر پرو

فرض کنید یک لوگو به اندازه ای مشخص را وارد نموده و کی فریم روی آن اجرا کرده اید. از تکنیک بازگشت به خانه می خواهید استفاده کنید، در این شرایط پریمیر پرو لوگو را به اندازه ای که واقعا دارد و در زمان ایمپورت داشته است باز خواهد گردانید اما چاره چیست؟ آیا با این مشکل روبرو شده اید؟ اگر نشده اید پس احتمالا با بخش کی فریم و انیمیشن پریمیر پرو کار نمیکنید یا شاید نیاز نشده باشد اما شک دارم که نیاز نشده باشد! راه حل های رفع مشکلاتی از این قبیل در کی فریم را در این دوره آموزشی  پریمیر پرو می آموزید.

اجرای کی فریم و انیمیشن با ماسک در پریمیر پرو

میرسیم به یک تکنیک که میتواند موجب متمایز و خاص شدن ویدیوها و انیمیشن ها در پریمیر پرو می شود. بسیاری افراد در تمام دوره ویرایش ویدیو با پریمیر پرو خود، به دنبال گشتن و دانلود کردن تکنیک هستند اما غافل از اینکه اکثر تکنیک های ویدیویی در پریمیر پرو با همین انیمیشن هایی که توسط کی فریم انجام می شود، قابل اجرا هستند. میتوانیم به کمک کی فریم هایی که روی ماسک Mask در پریمیر پرو اجرا میکنیم، خالق تکنیک هایی شویم که خیره کننده می شوند. در این دوره آموزشی یکی از این تکنیک ها را توضیح داده ایم که همین یک تکنیک میتواند روشن کننده ذهن شما برای بعدی ها شود.

تکنیک های سینمایی حرکتی با کی فریم در پریمیر پرو

در زمان فیلمبرداری با دوربین و موبایل تکنیک های زیادی وجود دارد. برخی از این تکنیک ها نیازمند حرکت دوربین هستند و برخی دیگر با لنز و فاصله کانونی انجام می شود و برخی دیگر ترکیبی از دو حرکت. در این دوره آموزشی یا پکیج آموزشی پریمیر پرو یاد میگیرید که چگونه تکنیک های که میشود با دوربین انجام داد را این بار در زمان ویرایش یا پست پروداکشن (حین ویرایش ویدیو) انجام دهید. این قابلیت به شما کمک میکند که حتی آلبوم های متحرک تصاویر را بسازید و البته یک روزنه برای تکنیک های حرفه ای تر می باشد که در تمام پروژه های ویدیویی تاثیر خود را به خوبی خواهد گذاشت.

تغییرات تدریجی در رنگ و نور با کی فریم در پریمیر پرو

تا اینجا متوجه شده اید که کی فریم میتواند انیمیشن و تحرک بوجود بیارود اما حالا خواهید دانست که میتواند بر روی بسیاری از افکت ها و جلوه های ویژه پریمیر پرو نیز به صورت تدریجی یعنی، آرام آرام یا به سرعت از میزان رنگی به رنگ دیگر، از مقداری نور به مقداری دیگر ویدیو را تحت تاثیر قرار دهید. مثلا ویدیو را از حالت سیاه و سفید به رنگی برسانید. وقتی این تکنیک ساده را یاد بگیرید، آماده می شوید که آن را روی 100 ها ویدیو افکت دیگر پریمیر پرو نیز اجرا کنید و اینجاست که نور درخشانی در مقابل خود خواهید دید.

ترکیب ویدیو افکت های حرکتی با کی فریم در پریمیر پرو

خبر خوشحال کننده اینکه در پریمیر پرو می توانیم روی یک کلیپ به صورت همزمان از انواع ویدیو افکت ها، شفافیت و… استفاده کنیم. تمام تلاشمان را بکنیم تا یک انیمیشن زیبا را خلق کنیم. همه چیز مهیا شده تا بتوانیم آرزوهای خود را اجرا کنیم آنهم بدون دانلود کردن پروژه های آماده ای که همه از آنها استفاده میکنند. در یکی از بخش آموزش این دوره، یاد میگیرید که چگونه انواع دستورات را کنار هم گذاشته و در نهایت یک نتیجه جذاب ویدیویی به صورت سطرهای افقی را پیاده کنید. میتوانید از کی فریم در افکت هایی مانند کراپ، افکت های رنگ، موشن، تغییر اندازه، استفاده کنید.

هدف تولید این دوره آموزش کی فریم و انیمیشن با پریمیر پرو

بدون شک قرار است پس از گذراندن این دوره/پکیج آموزشی، به یک سطح بالاتر بروید. مهم نیست با پریمیر پرو چه ویدیوهایی میسازید، مهم این است که بتوانید نیازها و خلاقیت های خود را اجرا کنید. این دوره آموزشی مقدمه ای خوب برای وارد شدن به دنیای تولید انیمیشن و موشن گرافیک با پریمیر پرو می باشد. با دیدن آن پی خواهید برد که تیم های تولید کننده ویدیو دیگر به چه روش هایی تکنیک های خود را اجرا کرده اند، اصطلاحا کشف میکنید که : آها، پس اینطور میشه تکنیک فلان را اجرا کرد.

قدم بعدی یادگیری پریمیر پرو

این قدم آخر نیست و به آن اکتفا نکنید. به سطوح آموزشی بعدی که تولید کرده ایم بروید. پای خود را روی پله های بعدی که ساخته ایم گذاشته و بالاتر بروید. هیچگاه موقف نشوید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر
 • 1.1.مقدمه ای کوتاه
 • 2.1.تنظیم اختصاصی محیط
 • 3.1.ایجاد، حذف، جابجایی، مدیریت گروهی کی فریم
 • 4.1.کاربرد مهم کی فریم کمکی
 • 5.1.قواعد انیمیشن های ترکیبی و چندگانه
 • 6.1.پروژه تمرینی عنوان با تکنیک کاربردی برگشت
 • 7.1.کاربرد لنگر در عناوین و کلیپ
 • 8.1.بازگشت به خانه و ترفند زمان دقیق
 • 9.1.انیمیشن لوگو با رفع مشکل اندازه اصلی و لنگر
 • 10.1.آغاز سرعت در زمان
 • 11.1.کاربرد ترکیبی ترنزیشن و نست در کی فریم
 • 12.1.پروژه عنوان نویسی خلاقانه چهارفصل
 • 13.1.شناخت و اهمیت استفاده از کی فریم در ماسک Mask
 • 14.1.اجرای تکنیک حرکات سینمایی دوربین و ساخت فوتو کلیپ
 • 15.1.کاربرد و ارتباط کی فریم در جلوه ها
 • 16.1.اهمیت توقف در حرکات دنباله دار
 • 17.1.انیمیشن بدون طی حرکات میانی
 • 18.1.مقایسه فنی سرعتها در زمان، حذف وقفه و گردش
 • 19.1.پروژه خلاقانه و ترکیبی سطرهای چهارگانه و تبدیل به واحد
15% تخفیف 2,500,000 ریال 2,125,000 ریال
 • زمان 01 ساعت و 48 دقیقه
 • تعداد دروس 19
 • حجم 0.27 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی 180 روز

سایر آموزش های پریمیر پرو Premiere Pro

دسته بندی آموزش نرم افزار