0
حساب کاربری اکانت

آموزش پریمیر پرو 3، عنوان نویسی، پانویس، تیتراژ پایانی و تکنیکهای گرافیکی با Essential Graphics

محمد ملکی محمد ملکی
بروزرسانی : 28 ارديبهشت،1401
ایجاد : 26 اسفند،1400
15% تخفیف 3,000,000 ریال 2,550,000 ریال
15% تخفیف 3,000,000 ریال 2,550,000 ریال
 • زمان 02 ساعت و 44 دقیقه
 • تعداد دروس 26
 • حجم 0.58 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی 180 روز
 آموزش پریمیر پرو 3، عنوان نویسی، پانویس، تیتراژ پایانی و تکنیکهای گرافیکی با Essential Graphics

پیش نیاز

وابسته بودن دوره های آموزشی یک امر طبیعی است چون هیچ جهشی وجود ندارد و باید قواعد را درست یاد گرفت. پیشنهاد میکنیم دوره های آموزشی 1 و 2 پریمیر پرو را قبل از این دوره حتما مشاهده کنید.

مخاطب هدف

همانقدر که رنگ، عکس، ویدیو، میتوانند روی تحریک و جذب مخاطب تاثیر بگذارند، نوشته و تکنیک های گرافیکی نیز موثر هستند. مگر میشود ویدیویی ساخت که در آن نوشته ای نباشد؟ بله ممکن است اما با گذاشتن نوشته، به داستان ویدیو مفهوم بهتری میدهیم.

 • تولیدکنندگان ویدیوهای تبلیغاتی
 • یوتیوبرها
 • اینستاگرامرها
 • سازندگان موزیک ویدیو
 • کارگردانان سازندگان فیلم های سینمایی و مستند
 • افرادی که ویدیوهای معرفی و نمایشی میسازند
 • موشن گرافیست ها

به عبارتی، تمام کسانی که با پریمیر پرو به نوعی ویدیو میسازند، نیازمند یادگیری قواعدی هستند که در این دوره گفته شده است.

این دوره، پیش نیازی برای ورود به دنیای موشن گرافیک نیز می باشد که میتواند آن دوره را نیز در لیست دوره های آموزشی مشاهده کنید.

معرفی این دوره آموزشی

چگونه در پریمیر پرو بنویسیم، تایپ کنیم، زیرنویس بنویسیم، لوگو بزاریم، پانویس درست کنیم، نستعلق بنویسیم، کار گرافیکی کنیم.

تمام تمرکز این دوره آموزشی که با پریمیر پرو ساخته شده است، بالا بردن دانش علاقمندان به قواعد، اصول، تکنیک ها در زمینه نوشتن متن یا تایپ، نوشتن عنوان، نوشتن زیر عنوان، نوشتن پانویس و انجام کارهای گرافیکی می باشد. میخواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه می توانید بدون نرم افزاری مانند افتر افکتس و تنها با خود پریمیر پرو، انواع نوشته ها و گرافیک های تصویری را بوجود بیاورید. بله، اگر این نرم افزار را خوب بشناسید میتوانید بسیاری از تکنیک ها و جذابیت های گرافیکی را درونش انجام دهید و شاید خیلی کمتر نیاز به نرم افزارهای دیگر داشته باشید. این دوره آموزشی، مقدمه ای برای ورود به یادگیری موشن گرافیک یا گرافیک های جذاب متحرک در پریمیر پرو می باشد.

میدانیم که بسیاری افراد میتوانند به سادگی و چند کلیک، با ابزار نوشتن شروع به درج متن کنند ولی پس از مدتی کوتاه که از لحظات خوشایند آن گذشت، با نیازهای متعدد بعدی روبرو می شوند که احتمالا چندین علامت سوال به معنای اینکه حالا برای انجام فلان کار چکار کنم؟ روبرو خواهند شد. در این دوره ویدیویی به پاسخ بسیاری از آنها خواهید رسید.

انجام کارهای گرافیکی در پریمیر پرو

بخش مهم دیگر این دوره آموزشی انجام انواع دستورات گرافیکی است که بخش Essential Graphics این نرم افزار در اختیار ما قرار خواهد داد. در نگاهی ساده چند دستور داریم برای ایجاد مربع و مستطیل و دایره و بیضی. ماسک گرافیک و shape ها را داریم. به شما نشان میدهیم که با ترکیب این گزینه ها پروژه های خود را بهتر و زیباتر نمایید. 

ندانسته های بخش Essential Graphics در پریمیر پرو

در این دوره آموزشی تمرکز کاملی بر روی شناخت انجام انواع کارهای نوشتن و گرافیک در بخش Essential Graphics داریم.

احتمالا این پنجره را در سمت راست نرم افزار دیده اید. میدانید که انواع نوشته ها و تنظیمات و قالب های آماده گرافیکی و نوشتاری را در آن وارد میکنیم، ویرایش میکنیم، میسازیم و ذخیره میکنیم اما چیزی که نمیدانید این است، نکات و رازهای زیادی را درون خود دارد. با دستورات و ابزارهای این بخش در پریمیر پرو، تکنیک هایی خلق می شوند که بسیاری مخاطبین تصور میکنند در نرم افزارهای دیگری مانند افترافکتس انجام شده و دقیقا همین طرز تفکر یعنی، بلد نبودن پریمیر پرو! ترفندها و تجربیات نوشتاری و گرافیکی که برای تولید ویدیو و ساختن فیلم و سریال لازم است را از پایه یاد میگیرید. 

هدف از تولید این دوره آموزشی

میخواهید روی ویدیو و فیلم های خود بنویسید، برخی اشکال ایجاد کنید، به سادگی انجام می شود و البته که می توانید. پس چرا این دوره تولید شده اگر، همه چیز براحتی قابل انجام است؟ چون فقط کارهای ساده اولیه را بسیاری افراد می توانند انجام دهند و برای اجرای تکنیک های بهتر نیازمند دانستن قواعد می باشند. پس از اتمام این دوره آموزشی خوشحال خواهید شد که نکات جدیدی یاد میگیرید که احتمالا آرزوی آن را داشتید و شاید در بسیاری جستجوهای خود به دنبالش بوده اید. قرار است یک سطح دیگر بالا بروید. پس این دوره آموزشی برای شما آماده شده است.

فضای کاری ضرورت و کارهای گرافیکی در پریمیر پرو

در پریمیر پرو یک فضای کاری تحت عنوان گرافیک و ضرورت های گرافیک ایجاد می شود که توانایی خیلی بالایی در انجام کارهایی مانند، نوشتن، عنوان نویسی، پانویس نوشتن، زیرنویس گذاشتن، وارد کردن فایلهای گرافیکی و از همه مهمتر، انجام انیمیشن و متحرک نمودن تمام این بخش ها را در خود پریمیر پرو بدون کمک نرم افزار دیگری مهیا میکند. بعنوان یک تدوینگر ویدیو یا کسی که میکس فیلم انجام می دهید، بهتر است در زمان نوشتن و دستورات مرتبط آن، یک فضای کاری مناسب ایجاد کنید تا مراحل اجرای آن ساده تر شود که روش اینکار را در این دوره آموزشی قواعد نوشتن در پریمیر پرو قرار داده ایم.

افزایش توانایی نوشتن در پریمیر پرو 

به لطف بخش ضرورت های گرافیکی این نرم افزار، میتوانیم یک متن بنویسیم، فونت آنرا اختیاری کنیم، اندازه را تغییر دهیم، به آن سایه بدهیم، حاشیه رنگی به تعداد دلخواه اضافه کنیم، انواع عنوان، زیر عنوان، زیر نویس، تیتراژ پایانی، اینترو اول ویدیو، اوتروس آخر ویدیو بوجود بیاوریم. بسیاری کارهایی که در نرم افزار فتوشاپ و ورود بر روی نوشته ها انجام می شود را در این برنامه اجرا میکنیم. امکان راست به چپ نوشتن داریم. میتوانیم لیست ایجاد کنیم. فاصله خطوط را مدیریت کنیم. بخش خیلی مهمی بنام تراز داریم که با چند کلیک ساده، دقایق سخت هم تراز نمودن لایه ها را برای ما کوتاه و آسان میکند. قابلیت لینک نمودن گرافیک و عنوان ها به لایه های گرافیکی را داریم. آنقدر قابلیت در اختیارمان قرار گرفته که موقع نوشتن احساس خوبی خواهیم داشت. بله قرار است نوشتن در ویدیو را با این دوره آموزشی به خوبی یاد بگیرید.

استفاده همزمان از نوشتن، اشکال، ویدیو و عکس در گرافیک پریمیر پرو

به کمک Essential Graphics گرافیک نرم افزار پریمیر پرو، میتوانید یک کلیپ ایجاد کنید که درون آن انواع لایه هایی از جنس نوشته، عکس، ویدیو کلیپ را شامل می شود، میتوانیم آن را شبیه به یک فایل psd فتوشاپ بدانیم. نرم افزار فتوشاپ نیز در یک پروژه خود میتواند انواع لایه ها را روی هم قرار دهد. در سالهای قبل، آرزوی من بود که ای کاش میتوانستم کارهایی که در لایه های فتوشاپ انجام می دهم را روی فیلم یا ویدیو نیز انجام دهم اما خب نمیشد ولی امروز در پریمیر پرو براحتی انجام می شود و من از دانستن آن شگفت زده هستم.

یکی از خاصیت های کلیپ های گرافیکی، امکان ویرایش آنهاست. مثل خود پروژه پریمیر پرو که هر زمان میتونیم ویرایشش کنیم، این ها رو هم میتونیم بارها ویرایش کنیم، از محتویاتش کم کنیم. نوشته ها رو ویرایش کنیم. بهش تصویر اضافه کنیم. اشکال گرافیکی بهش اعمال کنیم. ویدیو جدید داخلش بزاریم. خلاصه هر چیزی که دوست دارید میتونید بهش اضافه و کم کنید.

خیلی جالب است که بتوانیم درون یک کلیپ از نوع گرافیکی در پریمیر پرو، انواع لایه های نوشتاری، عکس، اشکال گرافیکی و ویدیو کلیپ را قرار دهیم، به آنها انیمیشن بدهیم، متحرک بشوند و چه زیبایی هایی که میشود خلق کرد. البته مبحث انیمیشن در دوره دوم آموزش پریمیر پرو مانی سافت توضیح داده شده که بهتر است آن را نیز مشاهده کنید.

آموزش تولید قالب آماده عنوان یا موگرت یا موگارت MOGRT در Essential Graphics

وقتیکه از بخش ضرورت های گرافیکی استفاده میکنید و کلیپ های گرافیکی ایجاد شده رو در ترک ها قرار میدین، ممکنه دوست داشته باشید از همون کلیپ ها در پروژه ها و سکانس های دیگه در آینده استفاده کنید. ممکنه بخواهید کاری که انجام دادین رو در اختیار هم تیمی هاتون قرار بدین. براشون ایمیل کنید تا اون ها هم در سکانس قرار بدن. جالبه که بدونید چند وقت که از یادگیری قواعد نوشتن در پریمیر پرو توسط این دوره گذشت، تازه متوجه میشید که چه قابلیت های خوبی یاد گرفتید. خیلی از تیم های ویدیویی و تولید کنندگان فیلم و کلیپ، برای شروع فیلم هاشون یک نوع عنوان و گرافیک قرار میدن، برای اینکار هر بار نمیان از اول بسازنش، پس باید راهی باشه که بتونن از نمونه گرافیک ها و عنوان های ساخته شده قبلی، در زمانی خیلی کوتاه و به تعداد دلخواه مجدد استفاده کنن. این قابلیت روی موگارت در اختیارشون قرار میده. در این دوره آموزشی قواعد نوشتن و تایپ در پریمیر پرو، با این ویژگی ها هم آشنا خواهید شد.

موگارت های پریمیر پرو رو میتونید هم در سیستم ذخیره کنید، اگر لایسنس اصلی این نرم افزار رو دارید به صورت آنلاین در اکانت خود ادوبی نگهداری کنید تا همیشه بهشون دسترسی داشته باشید و در لایبرری ها نگهداری کنید.

بدون نیاز به هر کلیپ در تایم لاین، میتوانیم عنوان و گرافیک ایجاد کنیم.

اگر در سکانس، هیچ کلیپ یا مدیایی نداشته باشیم، باز هم میتونیم از لایه های گرافیکی و ابزار نوشتن استفاده کنید. ممکنه بخواهیم در یک پروژه ویدیویی فقط بنویسیم و از بخش ضرورت های گرافیکی کمک بگیریم، پس به راحتی امکان پذیر است. اما برای شروع به نوشتن، حتما باید یک سکانس داشته باشیم.

ماسک در بخش گرافیک Essential Graphics پریمیر پرو

اگر دوره های اول و دوم پریمیر پرو مانی سافت را یاد گرفته باشید میدانید که در پنجره افکت کنترل آن، میتوانیم از دستور ماسک Mask نیز استفاده کنیم حالا اگر بگوییم که میتوانید در حین نوشتن در پنجره Essential Graphics نیز چنین کاری را انجام دهید اما با سرعت، دقت و راحتی خیلی بیشتر نظرتان چیست؟ بله، تکنیک هایی با ماسک بر روی عنوان و اشکال اجرا می شود که موجب خیره کننده شدن آنها خواهد شد، آنهم بدون استفاده از ماسک در پنجره افکت کنترل. یک قدم دیگر در یادگیری نحوه نوشتن در پریمیر پرو این است که چگونه عنوان های زیبا و خلاقانه را با ماسک خودش ایجاد کنیم. در این دوره به خوبی یاد خواهید گرفت.

معرفی قابلیت های بکگراند در عنوان نویسی با Essential Graphics

در این دوره آموزشی که پریمیر پرو ساخته شده، انواع روشهای ساخت بکگراند یا زمینه برای عنوان و زیرعنوان را یاد میگیرید. در هر پروژه ویدیویی بدون شک هم عنوان وجود دارد و هم زیر عنوان. زیبایی پروژه و ویدیو کلیپ خود را با اضافه کردن بکگراند بیشتر میکنید. از بکگراند عنوان بجز برای زیبایی، برای بهتر خوانده شدن عنوان هم استفاده میکنیم. مثلا وقتی روی یک ویدیو و عکس شلوغ قصد داریم عنوان بنویسیم پس باید از بکگراند استفاده کنیم تا بهتر دیده و خوانده شود.

آموزش تکنیک واکنشی موقعیت و زمان در نوشتن با پریمیر پرو

شاید بخواهید چندین لایه عنوان و اشکال را به هم متصل کنید، شاید بخواهید یک عنوان بنویسید که در اغلب پروژه ها از آن استفاده میکنید و دائما باید اندازه بکگراند آن را به دلیل کم و زیاد شدن خود عنوان، ویرایش کنید، شاید بخواهید از تیتراژهای پایانی استفاده کنید. شاید میخواهید تیتراژ پایانی را در زمان خاصی متوقف کنید آنهم بدون انیمیشن و کی فریم! و بسیاری نکات دیگر. خبر خوب اینکه تمام این موارد را توضیح داده ایم.

قرار دادن ویدیو و در عکس در عنوان با پریمیر پرو

یکی از تکنیک های ساده اما خلاقانه در این نرم افزار، امکان جایگذاری ویدیو و عکس درون یک نوشته است. قبل از اینکه بخش Essential Graphics به پریمیر پرو اضافه شود، انجام چنین کارهایی بر عهده ماسک خود پریمیر پرو که البته خیلی سخت بود و یا استفاده از افکت هایی مانند track matte key بود. اما به کمک پنجره جدید با 3 کلیک انجام این تکنیک زیبا امکان پذیر است و البته با تنظیمات فراوان. میتوانیم محل نمایش ویدیو درون متن را تعیین کنید، اندازه آن را کم و زیاد کنیم.

نوشتن با فونت های زیبا و نستعلیق

نوشتن یک چیز است، انتخاب فونت مناسب موضوع دیگر. در میان فونت های فارسی، یک فونت بنام نستعلیق وجود دارد که میان فارسی زبانان و عرب زبانان محبوبیت دارد. در این دوره آموزشی به شما یاد میدهیم که چگونه به صورت مورب و کاملا خلاقانه برای پروژه های ویدیویی از این نوع نوشتن استفاده کنید. نمونه این خلاقیت را در این لینک ببینید. البته برای اجرای کلیپ مورد نظر میبایست هر سه دوره 1و2و3 پریمیر پرو را دیده باشید ولی نوع نوشتن آن در این دوره آموزش داده شده است.

پیش نیاز

لطفا قبل از ورود به این دوره، دو دوره قبل یعنی شروع یادگیری و انیمیشن با پریمیر پرو را مشاهده کرده و حتما مسلط شوید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر
 • 1.1.مقدمه ای کوتاه
 • 2.1.فضای کار گرافیک و نوشتن
 • 3.1.شناخت کلیپ های گرافیکی
 • 4.1.فونت جایگزین سیستمی
 • 5.1.منبع قالبهای آماده ادوبی
 • 6.1.نکات کلیدی مهم برای نوشتن
 • 7.1.اعمال تراز بندی و شناخت مشکلات
 • 8.1.لیست نویسی
 • 9.1.نصب فونت جدید
 • 10.1.اجرای پروژه ترکیبی عکس و فیلم در کلیپ گرافیکی
 • 11.1.کارایی گروه و یک خلاقیت از ادغام با انیمیشن
 • 12.1.آشنایی با سبک و تولید نمونه
 • 13.1.تکنیک فانتری حاشیه چندگانه با سایه
 • 14.1.شناخت انواع بکگراند در عنوان و نوشته
 • 15.1.کارت ماسک در کلیپ های گرافیکی
 • 16.1.تکنیکهای ماسک پیشرفته در گرافیک
 • 17.1.مو گرت MOGRT
 • 18.1.بهینه سازی مو گرت MOGRT
 • 19.1.گریدینت
 • 20.1.واکنش در موقعیت
 • 21.1.واکنش در زمان و فریز انیمیشن عنوان
 • 22.1.خلاقیت در اجرای تیتراژ پایان
 • 23.1.توقف و شروع هوشمند تیتراژ پایانی
 • 24.1.اجرای خوشنویسی مورب با نستعلیق
 • 25.1.ایده پردازی و خلاقیت پانویس دو بخشی
 • 26.1.تکنیک قراردادن ویدیو در عنوان
15% تخفیف 3,000,000 ریال 2,550,000 ریال
 • زمان 02 ساعت و 44 دقیقه
 • تعداد دروس 26
 • حجم 0.58 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی 180 روز

سایر آموزش های پریمیر پرو Premiere Pro

دسته بندی آموزش نرم افزار