0
حساب کاربری اکانت

آموزش Camera Raw (ACR) - سری اول - استاندارد سازی

محمد ملکی محمد ملکی
ایجاد : 29 مرداد،1397
15% تخفیف 1,650,000 ریال 1,402,500 ریال
15% تخفیف 1,650,000 ریال 1,402,500 ریال
 • زمان 05 ساعت و 12 دقیقه
 • تعداد دروس 2
 • حجم 2.98 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی 180 روز
 آموزش Camera Raw (ACR) - سری اول - استاندارد سازی
فیلتر دوره های آموزشی
سایر دوره های کمرا را Camera Raw
این ویدیوها تنها بخشی از موضوعات دوره آموزشی هستند. قسمت توضیحات و آموزشها را نیز مشاهده نمایید.

این نرم افزار توسط شرکت ادوبی در سال 2003 میلادی برای بهبود تصاویر خام یا را Raw توسط عکاسان حرفه ای و آماتور تولید گردید. این نرم افزار به همراه برنامه های فتوشاپ، لایتروم، فتوشاپ المنت، بریچ وجود دارد که با ورود تصاویر خام که همان Raw گفته می شود امکان ویرایش را برای عکاس مهیا خواهد نمود.

شرکت های تولید کننده دوربین عکاسی قابلیت ذخیره نمودن عکس خام با نام Raw که هیچگونه ویرایش یا تغییری توسط دوربین بر روی آن انجام نمی شود را ایجاد نموده اند تا عکاس عملیات بهبود کیفیت را پس از عکاسی با تنظیمات فراوان و دست باز طبق تمایل خود انجام دهد.

لیست دوربین ها و لنزهایی که از فرمت فایل خام Raw پشتیبانی و امکان ذخیره نمودن را دارند لینک

از آپدیت کمرا را Camera Raw نسخه 2.3 به بعد بجز بهبود کیفیت فرمت Raw امکان بهبود فرمت DNG ( لینک) را نیز به خود افزود.

شناخت بیشتر فایل خام Raw

امروزه در بسیاری مطالب و صحبت ها می شویم که باید عکس ها را توسط دوربین عکاسی با فرمت خام Raw ذخیره کنیم ولی چقدر از این فایل خام با خبر هستیم؟ چرا این همه توصیه استفاده از آن می شود؟ مگر همان فرمت Jpeg چه اشکالی دارد؟

دوربین هایی مانند کانن این فایل را با فرمت CR2 و نیکون NEF و پاناسونیک RW و مینولتا MRW و الیمپوس ORF ذخیره می نمایند که همه آنها اطلاعات مشترکی را در خود نگهداری خواهند نمود. نحوه ذخیره سازی فایل خام عکس در دوربین به موضوع بیت و نکات بیشتری اشاره می نماید.

اطلاعات فایل خام تصور سنسور (لینک) دوربین دریافت می شوند حال برای اینکه اطلاعات فایل خام ذخیره شود راه های متعددی وجود دارد تا در نهایت به یک فایل خام تبدیل شود. در هر روشی که وجود داشته باشد اطلاعات فایل خام به صورت فشرده نشده ذخیره خواهند شد یعنی توسط پردازنده دوربین هیچ تغییری روی پیکسل های آن انجام نخواهد شد تا مثلا رنگ آنرا درست نماید با نور را تغییر دهد تا عکس مناسب تری ذخیره شود، این کارها در فرمت های Jpeg توسط دوربین ها اجرا خواهد شد چون اغلب عکاس ها دانش کافی برای کنترل نور و رنگ واقعی در عکس را ندارند ولی کسی که عکس خام ذخیره می نماید بدون شک تصمیم دارد پس از آن وارد ویرایش و بهبود کیفیت آن شود.

محتویات فایل خام عکاسی

هر فایل خام که دوربین ذخیره می نماید اطلاعاتی مانند مگا پیکسل یا جزییات هر پیکسل رنگ را به همراه متادیتا  یا جزییات عکس که میتواند مشخصات دوربین، لنز، محل گرفتن عکس از نظر جغرافیایی، طول و عرض، مقدار پیکسل، بیت تصویر (لینک)، سرعت شاتر، دیافراگم و غیر موارد دیگر را داشته باشد. متادیتا در هر عکس را می توانیم EXIF (Exchangeable image file format) نیز بگوییم.

مراحل تبدیل یک فایل خام

وقتی که عکس با دوربین و فرمت یا ساختار خام Raw گرفته می شود یک عکاس باید با تسلط کافی مراحل زیر را انجام دهید تا این عکس در هر دستگاه و محیطی به راحتی قابل نمایش باشد و الی عکس فقط در خود دروبین و سیستم کامپیوتری قابل مشاهده بوده و امکان نمایش در سایت، شبکه اجتماعی و ... وجود نخواهد داشت.

وایت بالانس یا تعادل سفیدی

نکته خیلی کلیدی که کمتر افراد به آن توجه می کنند اینکه اگر زمان گرفتن عکس خام در تنظیمات دوربین گزینه های وایت بالانس را تنظیم کنیم، این تنظیمات هیچ تاثیری روی عکس خام گرفته شده نخواهند داشت و دوربین همه چیز را به همان صورت خام ذخیره خواهد نمود.

آنالیز رنگ سنجی

هر عکس خام تشکیل شده از پیکسل ها و هر پیسکل دارای یک مقدار درخشندگی رنگ های قرمز، آّبی و سبز است اما بدانید که در عکس خام این رنگ مبهم هستند یعنی هنوز به کانالهای رنگی تبدیل نشده اند تا مثل یک عکس Jpg براحتی دیده شوند. وقتی یک عکس خام را در سیستم یا نرم افزاری مانند فتوشاپ، بریچ یا لایتروم نگاه می کنید بی حس و حال بودن یا کم رنگ بودن آن شما را اذیت خواهد نمود پس باید آنالیز رنگ ها انجام شود تا بهتر دیده شوند.

تصحیح گاما

عکس خام در دوربین به صورت گاما نسخه 1.0  کاملا خطی ذخیره می شود که نسبت به چشم انسان و ویدیو تون های کمتری را دارد. گاما همان میانه در تنظیم رنگ و نور است. پس بدون شک با این میزان تفاوت عکس خام گرفته شده با چیزی که چشم آنرا می بیند بسیار متفاوت خواهد شد. حال باید تمام هنر و دانش را به کار گیریم تا نتیجه عکس خام را به چیزی که چشم می بیند برسانیم.

کاهش نویز و ایجاد درخشندگی در لبه پیکسل

یکی دیگر از وظایف یک نرم افزار مانند Adobe Camera Raw این است که با تشخیص صحیح کانال های رنگ بتواند میزان نویز را کاهش دهد، شفافیت یا شارپ را بیشتر نماید، لبه های نمایش پیکسل ها را نرم نموده تا در نگاه مانند چشم شود چون وجود این موارد در تصویر موجب غیر واقعی و صحیح بودن خواهد شد.

وظایف مبدل های عکس خام

نرم افزارهایی که بالاتر اشاره نموده ام به نوعی مبدل یا تبدیل کننده های عکس خام هستند تا هر چه بیشتر مانند آنچه که چشم می بیند تصاویر را تنظیم نمایند نکته مهم اینکه ممکن است که در حین کار با هر کدام از تبدیل کننده ها اختلافاتی به چشم برسد. مثلا برخی ممکن است کنتراست را افزایش دهند و دیگری  تون های رنگ را فلت یا تخت نمایش دهد.

در نهایت هیچکدام از مبدل های عکس خام به صورت  100 درصد دقیق نتیجه را نسبت به سایرین بدست نخواهد آورد. به همین دلیل تولیدکنندگانی مانند ادوبی، لومینار و دیگران تمام سعی خود را با ارائه آپدیت های جدید نرم افزارها جهت رسیدن به بهترین نتیجه می نمایند.

تفاوت میان عکس خام با JPEG در چیست؟

وقتی که عکس JPEG می گیرید نرم افزار دوربین وظیفه دارد برخی عملیات تبدیل عکس خام را درون خود انجام دهد و آنرا فشرده نماید. برخی دوربین ها به شما اجازه می دهند که در حین انجام تبدیل انتخاب کنید که محیط رنگی RGB باشد یا sRGB ؟ یا مثلا مقدار شارپ نمودن و تنظیم تون های رنگی را تعیین کنید. در بسیاری شرایط با وجود هوشمند بودن در تبدیل، ممکن است عکس به صورت نا مناسب مثلا در وایت بالانس ذخیره شود. این موضوع به دلیل محدودیت های ساختار JPEG می باشد.

وقتی که عکس خام یا Raw ذخیره می کنید همه چیز دست نخورده باقی می ماند. همه گزینه ها در دست شما هستند، بارها می توانید این تنظیمات را تغییر دهید و به عقب باز گردید، نمایش جزییات را افزایش دهید، نویز را کاهش دهید، شارپ را زیاد کنید.

اغلب دوربین ها عکس خام را به صورت 12 بیت بر هر کانال رنگ یا 4094 سایه در هر پیکسل ذخیره می کنند در صورتی که در JPEG میزان بیت 8 می باشد و همین اختلاف یعنی وجود جزییات فراوانی در عکس خام که در دست ما قابل ویرایش هستند. اگر یک دوربین 16 بیت ذخیره نماید بدون شک کنترل ما خیلی بیشتر از دوربین 12 بیت خواهد شد و این یک امتیاز است.

آنهایی که عکاسی داینامیک رنج ( لینک ) انجام می دهند بدون شک نیازمند ذخیره عکس خام هستند نه JPEG چون باید محدوده داینامیکی را کنترل نمود تا بهترین نتیجه حاصل ادغام چند عکس بدست آید.

حال که می دانید عکس خام چقدر برای یک عکاس مزیت دارد پس دوربین خود را برای گرفتن این عکس خام آماده کنید و قدم های بهبود کیفیت و زیبا نمودن عکس ها را مطابق توضیحات زیر انجام دهید.

در آموزش نرم افزار کمرا را Adobe Cemra Raw (ACR) چه خواهید آموخت:

 • اولین مرحله مهم یعنی کالیبره نمودن مانیتور را یاد می گیرید
 • با وورک فلو و نحوه اجرای تنظیمات نور و رنگ عکس آشنا خواهید شد
 • به صورت عملی اختلاف همزمان میان یک عکس خام و JPEG را خواهید دید با بدانید هیچ وقت به سراغ عکس JPEG نروید
 • هیستوگرام یا ابزار نظارتی را خواهید شناخت
 • چگونه مشکلات سیاهی و سفیدی مطلق را شناسایی کنیم
 • سیاهی و سفیدی خالص چرا ایجاد می شوند و چگونه برطرف کنیم
 • هسیتوگرام چگونه در رفع مشکلات اصلی عکس خام به ما کمک خواهد نمود
 • نکات جذاب پروفایل و تاثیر آن بر روی عکس خام
 • روش های تولید عکس نهایی به همراه ساخت نمونه های آماده
 • چندین روش حذف تغییرات ایجاد شده با نرم افزار روی همه ی عکس های خام
 • وایت بالانس چیست و چه موضوعات مهمی دارد
 • دمای رنگ را خواهید شناخت و بخوبی کنترل می کنید
 • رنگ چگونه احساس عکس خام را تغییر می دهد
 • مؤلفه های کلیدی سفیدی، روشنایی، میانه، سایه و سیاهی را کاملا درک خواهید نمود
 • موضوع مهم کنتراست را با ذکر مثال های متعددی یاد می گیرید
 • شناخت خوب اکسپوژر Exposure
 • باید بافت را بشناسید تا تفاوت آنرا با Clarity بدانید
 • رنگ های خاموش را پیدا خواهید نمود
 • پروفایل چیست و چگونه آنرا مدیریت کنیم
 • حذف خطاهای رنگی لنز دوربین که موجب خراب شدن نتیجه چاپ می شوند
 • قاب بندی عکس اگر در زمان گرفتن آن مشکل داشته باشد با مقیاس های متعددی اجرا می شود
 • کنترل کامل خطوط افقی و عمودی عکس و روش های حرفه ای تصحیح
 • قواعد کاهش نویز
 • اجرای تکنیک پوپ و ادغام بافت و تمیزسازی و کاهش نویز و کنترل سایه
 • حذف بخش های زائد و کپی گرفتن نمونه
 • افزایش وضوح تصویر
 • تمارین کامل از تمام آنچه یاد گرفته اید
 • تولید نمونه های مختلف از حالت های متفاوت تنظیم روی یک عکس برای مقایسه
 • نحوه تولید پریست های آماده مناسب با کار خود
 • در راست کلیک هر عکس چه می گذرد

آموزش سری اول کمرا را Adobe Camera Raw ACR برای چه کسانی مناسب است

شاید برخی مدعی شوند که افراد حرفه ای با این نرم افزار باید ویرایش کنند اما کاملا اشتباه است.

آنهایی که دوربین نیمه حرفه ای و حرفه ای عکاسی دارد مشاوره انتخاب دوربین عکاسی

افرادی که با موبایل عکس می گیرند

طراحی که قبل از وارد نمودن عکس به پروژه ابتدا باید آنرا استاندارد نماید

با یادگیری این آموزش پرده از بسیاری نکات برداشته می شود و آماده رفتن به مرحله دوم آن خواهید شد.

اگر با دوربین عکاسی خود آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم لیست آموزش را مشاهده کنید.

پیش نیاز

بر خلاف دیگران، شما همیشه سعی کنید که طبق قواعد و اصول پله ها را طی کنید. شرکت ادوبی نرم افزارهای خود را به یکدیگر پیوند زده است تا اغلب نیازهای ما برآورده شود. آموزش بریچ Bridge را تهیه کنید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر
 • 1.1.تمام آموزش
 • 2.1.نکات استفاده از فایل خام در پروژه فتوشاپ

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
avatar
باربد عسگری آغاز کننده
1399-06-21 02:03
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس ملکی و تمام دست اندرکاران گروه مانی سافت.
من تا کنون پنج پیکج از شما خریداری کردم و بسیار‌ راضی هستم آموزش های شما بسیار کامل و از همه مهم تر بسیار قابل فهم میباشند و با به پایان رساندن هر پکیج تسلط کامل بر آن نرم افزار را دارا شدم و بسیاری از راز ها و مسائلی که در پکیج های مانی سافت گفته میشود در پکیج سایت های دیگر من ندیدم آموزش دهند و پشتیبانی بسیار خوب برای کمک بهتر جهت آموزش و این را واقعا طبق تجربه میگویم که روند کار سایت مانی سافت با اختلاف نسبت چهار سایت معروفی که قبلا تجربه خرید از آنها را داشتم بسیار قوی تر و موفق تر است امیدوارم در همه جا سلامت و شاهد پیشرفت بیشتر شما باشیم با ارزوی بهترین ها برای شما.
avatar
masoud mirsadeghi آغاز کننده
1398-04-31 21:56
تقریبا دو سال پیش تصمیم گرفتم آتلیه خودم را افتتاح کنم همه چی خریده بودم اما یک مشکل سر راهم بود . هیچ چیز از ادیت عکس و تدوین ویدیو بلد نبودم . یا باید فقط مدیر اتلیه میبودم و هیچ کار اجرایی نمیکردم یا باید یاد میگرفتم طبق روال معمول دست به دامان گوگل شدم و جمله ای سرچ کردم " اموزش رایگان رتوش " هنوز ریتاچ در ادبیاتم رتوش بود . بعد از کلی جستجو چند سایت رایگان و چند سایت فروش و چند کانال فروش اموزش های مختلف را پیدا کردم . بررسی کردم قیمت ها ارزان بود ادعا ها هم فراوان . با اشتیاق خرید کردم از سه منبع مختلف . با کلی شوق و اشتیاق اموزش ها یکی پس از دیگری می رسیدند و من با هر اموزش یک گام نا امیدتر ! و عصبی تر . بعد از مدتی دوباره دست به دامان گوگل شدم اینبار کلمات کلیدی سرچ را تغییر دادم " آموزش + حرفه ای + فتوشاپ + پریمیر + ویژه + آتلیه " لینک های زیادی اومدند یکی از لینک های سایت اپارات توجهم را جلب کرد وارد شدم دیدم یک اموزش کاملا متفاوت . مدرس جلو دوربین قرار گرفته و با ادبیاتی کاملا متفاوت و خودمونی در حال اموزش است دوباره و دوباره و دوباره تمام دمو ها را دیدم . چه ادبیات جالبی چه شیوا طوری صحبت میکرد که اعتماد به نفست سر به اسمون میکشید چقدر مطالب را راحت یاد میگرفتی بدون حاشیه بدون سخن بی ربط و شلوغ کاری . خودش بود ! همان چیزی که میخواستم . وارد سایت فروش شدم عضو شدم لیست اموزش ها را بررسی کردم . باز هم مشکل . گران بودند خیلی گرانتر از بقیه اموزش های موجود و متداول بازار اون روز . همه اموز ها میشد تقریبا 7 میلیون . اما من تصمیم رو گرفته بودم یا این هفت میلیون رو نمیدادم و تا ابد دست به دامان اینو اون واسه ادیت و ریتاچ یا باید میخریدم . خریدم ! 7 میلیون تومان یکجا واریز کردم . اونموقع فانتوم اخرین ورژنش 6 میلیون بود ! رونین Mx شش میلیون بود ! و 5d iv سیزده میلیون . من پول هلیشات رو گذاشته بودم کنار دادم برای اموزش های مانی سافت . در سایت همه اموزش ها حتی اموزش هلیشات را خریدم در صورتی که هلیشات نداشتم . اموزش ها رسیدند وقتی فتوشاپ رو شروع کردم به دیدن ، روز به روز به اعتماد به نفسم افزوده میشد ادبیات استاد خیلی جالب بود و عالی طوری حرف میزندند و طوری یاد میدادند که مطمئن میشدی دیگه اخرشی . فتوشاپ تمام شد افتر شروع کردم بعد پریمیر عالی بعد لایت روم همزمان بریج بعد طراحی کاور و لیبل دیسک و همه و همه . و الان آتلیه دارم خودم و خودم . مشتری هر چی بخواد همون لحظه انجام میدم . از ریتاچ گرفته تا پریمیر از افتر گرفته تا بریج . کلی کلاس هم میگارم که ما پریمیر کار میکنیم . دوستان اینها رو گفتم و کلی نوشتم که الان که قیمت ها به این شرینی و کلی تخفیف و هدیه و.... درنظر گرفته مطمئن باشید اگر قصد یادگیری دارید ضرر نمیکنید . من اینها رو نوشتم چون وظیفه خودم میدونستم بنویسم . در خرید یا عدم خرید شما من اصلا ذی نفع نیستم . فقط خواستم بگم پولتان را مثل من با کلی اموزش بیخود دور نریزید و بدتر از آن انگیزه و وقتتان را هدر ندهید . اگر قصد یاد گیری را دارید اینجا همان جاییست که باید باشید . ارادتمند شما مسعود میرصادقی - استودیو عکس و فیلم شن - آبادان
avatar
بهناز تاجیک آغاز کننده
1397-11-28 20:00
سلام خدمت استاد عزیز و گرامی آقای ملکی و همینطور تیم پرتلاش مانی سافت .
تشکر ویژه از پکیج فوق العاده تان که بیشک یکی از کاملترین و بی نظیرترین آموزش هایی است که من تا بحال تجربه کردم.
سرفصل ها و محتوای آنها طوری طراحی شده اند که نیاز هر عکاس و ادیتور حرفه ای را مرتفع می سازد و شیوه بیان و رموز و تکنیک ها در اجرای مطالب سهم بسزایی در جذب مخاطب و ترغیب و درگیری آنها در دنبال کردن مطالب دارد.
تلاش و صداقتتان در این راه قابل تقدیر است . از اینکه ما را در دانش خودتان سهیم کردید سپاسگزارم و صمیمانه برایتان آرزوی سلامتی و پیشرفت روز افزون خواهانم.
همینطور از تیم پشتیبانی بخاطر راهنمایی های بیدریغشان تشکر و قدردانی می نمایم.
avatar
فردین آغاز کننده
1397-09-11 22:08
با سلام بر تیم پرتلاش مانی سافت علی الخصوص استاد ملکی عزیز . اول فکر میکردم این آموزش رو بلد هستم ولی بعد از تهیه فهمیدم 10 درصد بلد هستم این آموزشهای استاد ملکی واقعا بینظیر هستن اصلا خسته کننده نیستن با خرید این پکیجها بعد از 17 سال عکاسی میخوام از صفر شروع کنم وقتی این آموزشهارو میبینم میفهمم که تو این چند سال چقدر وقتم هدر شده...
avatar
1397-04-04 02:42
سلام مطالعه این پکیچ به علاقمندان به این علم وهنر عکاسی توصیه می کنم آموزشهای جناب استاد ملکی باعث اشتیاق به یادگیری می شود اگر نگاهی به آموزشهای لیندا به زبان انگیلیسی بیندازید واقعاً خسته کننده وهدر دادن وقت است مزیت خاص این آموزش ها پشتبانی کامل این سایت به سوالات است مایه دلگرمی است که مانی سافت مارا تنها نمی گذارد حتما امتحان کنید پشیمان نمی شوید علاوه بر این پکیچ آموزش های دیگر دنبال کنید تا بر آن مسلط شوید لازمه موفقیت ویادگیری داشتن انگیزه وپشتکار وتمرین فراموش نشود
avatar
1397-04-04 02:29
سلام بابت آموزشها ممنونم ، مطالعه این پکیچ به تمام دوست دران وعاشقان به این علم وهنر عکاسی را به تمام علاقمندان توصیه می کنم مطمئن باشید از آن لذت خواهید برد همانطوری که استاد عزیز جناب آقای ملکی توصیه فرمودند اگز علاقمند نیستی پشتکار در تمرین نیستی وارد این مبحث نشوید درست فرمودن لازمه آن پشتکار وعلاقمند بودن و داشتن انگیزه شرط یادگیری است بنده هم نظر خانم فاطمه موسوی تایید می کنم توضیحات آقای ملکی بی نهایت ترغیب کننده وشور واشتیاق خاصی به آموزش های ایشان می دهد به جرت باید گفت پشتبانی این سایت کاملا بی نظیر است به سوالات شما پاسخ می دهند این مزیت خاص است که مانی سافت مارا تنها نمی گذارد اگر به آموزشهای شرکت لیندا ..... نگاهی بیندازید می بیند وقت را هذر می دهید کاملا خسته کننده وبی روح است
avatar
فاطمه موسوی آغاز کننده
1396-10-28 16:05
سلام، واقعا دستتون درد نکنه، من که خیلی استفاده کردم.
تا حدودی با عکاسی و فتوشاپ آشنایی داشتم ولی با خرابکاری زیاد در این چند سال تجربه هایی بدست اوردم.:(
من قبلا هم مجمو عه های آموزشی عکاسی و نور پردازی از سایت ها دیگر خریداری کرده بودم ولی هیچ وقت همت نمی کردم به انها گوش دهم چون بسیار کسل کننده بودند.
ولی وقتی با مانی سافت آشنا شدم وبا تردید مجموعه اتلیه جامع رو خریداری کردم؛وقتی آموزش را شروع کردم .بسیار لذت بردم.توضیحات شما آقای ملکی بی نهایت ترغیب کننده است و شور و اشتیاق خاصی برای آموزش دارید.

توضیحات شما بصوورتی است که ادم ترغیب به شنیدن بقیه ی مبحث میشه وتاکید های مکرر شما بر روی یکسری نکات مهم و تاکید بر رازها کار شما رو از بقیه ی متمایز و اموزنده تر می کند. شگفت زدگی شما از برملا شدن یک راز و خنده ی خیلی خاص در حین گفتن این نکات و حل مسله آموزش شما رو ویژه و متمایز می کند.
بعنوان مثال من چون با دوربین در خانه بیشتر سر و کار داشتم و شوهرم با دوربین بیشتر در طبیعت کار می کرد
زمان هایی پیش می آمد که در حین عکاسی متوجه میشدم رنگها خیلی گرم یا عکسها کلا تنظیم نیست وخیلی از این موضوع اذیت میشدم
و تاکید شما بر روی ریست ال دیفالت شاید بنظر ساده بیاید ولی من بخاطر زعایت نکردن این موضوع خیلی عکسهایم خراب از کاردر آمد .
موضوع دیگر تکرار و تمرین زیاد،در اموزش منوها و نرم افزارها باعث تسلط بر مطالب میشود،
ویژگی خاص دیگر این آموزش ،حمایت هنرجو تا ‍‍‍آخر دوره است،که باعث قوت قلب من شده و هرجا و هر وقت سوال برایم بوجود بیاد، مانی سافت خیلی سریع به سوالات جواب میده،
و مزیت دیگر این آموزش برای من که بچه کوچک دارم و نمی توانم ار خانه بیرون برم در خانه نشسته و بدون هیج سختی آموزش می بینم در ضمن وقتی تمرکز نداشته باشم ، مجدد با بک وارد کردن مطالب رو گوش می دهم
کلا خیلی قشنگ توضیح می دهید،
و من خیلی نکات ریز و مهم و حساس رو یاد گرفتم. از زحمات شما بسیار ممنونم.
15% تخفیف 1,650,000 ریال 1,402,500 ریال
 • زمان 05 ساعت و 12 دقیقه
 • تعداد دروس 2
 • حجم 2.98 گیگابایت
 • نوع دریافت دانلود
 • مدت پشتیبانی 180 روز

سایر آموزش های کمرا را Camera Raw

دسته بندی آموزش نرم افزار

گفتگو با کارشناسان0