0
حساب کاربری اکانت

چرا فیلتر lighting effect در نرم افزار فتوشاپ خاکستری شده و اجرا نمی شود؟

برخی پلاگین ها و افکت های نرم افزار فتوشاپ برای اجرا شدن شرایطی را لازم دارند در غیر اینصورت امکان استفاده از آنها وجود نخواهد داشت.

لیست زیر را جهت رفع خاکستری یا قفل بودن فیلترهای فتوشاپ بررسی کنید :

  • برخی فیلتر ها در مود رنگی cmyk کار نمی کنند و قفل هستند، اگر اشتباها مود پروژه را چیزی غیر از rgb گذاشته اید باید آن را تغییر دهید. برای اینکار یا باید پروژه از اول ساخته بشه با مود rgb یا الان از منوی Image گزینه mode گزینه rgb انتخاب بشه، اگر سوال پرسید گزینه های don't را انتخاب کنید تا لایه ها فلت نشوند.
  • نوع لایه احتمالا استاندارد نیست. یک پروژه خام باز کنید. پایین پنجره لایر روی دایره کلیک و گزینه اول solid رو انتخاب و رنگ مناسب و اوکی کنید. لایه ای که ایجاد شد یک ماسک سفید داره روی اون راست کلیک و گزینه delete یا حذف رو بزنید و پلاگین رو انتخاب کنید. ممکن است فیلتر مورد نظر شما با ماسک کار نکند.
  • در برخی شرایط دیده شده به علت فعال بودن دو کارت گرافیک در سیستم که اغلب لپ تاپ هم بوده این مورد رخ می دهد. می بایست یکی از کارت های گرافیک را از قسمت دیوایس منیجر device manager غیرفعال disable کنید. پیشنهاد میکنم کارت گرافیک intel را غیرفعال کنید. پس از انجام اینکار فتوشاپ را باز کنید ، به منوی edit و سپس preferences و سپس performance رفته و در بالا سمت راست گزینه use graphic processor را فعال کنید برطرف خواهد شد.
پکیج های آموزشی نرم افزار فتوشاپ پرو مانی سافت

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
گفتگو با کارشناسان0