حساب کاربری اکانت
0

چرا در پریمیر پرو گزینه ریپل دیلیت Ripple Delete غیر فعاله و کار نمیکنه؟

فیلتر پرسش و پاسخ

گاها پیش میاد که در سکانس نرم افزار پریمیر پرو گزینه Ripple Delete ریگل دیلیت خاکستری یا غیر فعاله اما چرا و چطور باید برطرف بشه؟

این یک مشکل نیست بلکه قانونی در نرم افزار پریمیر پرو هست. وقتی که بیشتر از چند ترک مدیا ایجاد میکنید باید شرایطی مهیا باشه تا این دستور کار کنه.

راه حل رفع کار نکردن Ripple Delete پریمیر پرو

وقتی از این دستور استفاده میکنی به همون اندازه که ریپل دیلیت میشه ترک های دیگه هم مقداری عقبتر میان که اگه اشتباه کنی این کارت باعث خراب شدن چیدمان کلیپ هات میشه.

فرض کنیم تقریبا 3 تا ترک ویدیو کلیپ گذاشتید یعنی از 1 ترک بیشتر :

  1. طبق قانون پریمیر پرو جهت جلوگیری از خراب شدن چیدمان کلیپ ها و تریم هایی که انجام دادین، باید ترک های بالاتر و پایینتر اون ترکی که میخوای ریپل دیلیتش کنی رو قفل کنی. اگه اون ترک ها صدا هم دارن ترک صداهاشون هم باید قفل کنی. با اینکار مانع از خراب شدن چیدمان اون ترک ها میشی و ریپل هم کار میکنه.
  2. برخی اوقات مهم نیست که چیدمان کلیپ هات جابجا بشه و میخوای کل کلیپ ها با این Ripple Delete هماهنگ بوده و عقبتر بیان، در این شرایط نیازی به قفل کردن ترک ها نیست. به ترک های بجز اون ترک مورد نظرت نگاه کن. چون با این دستور کلیپ ها به عقبتر یعنی سمت چپ حول داده میشن پس اون ترک ها باید فضایی داشته باشن قبل خودشون تا به عقبتر بیان. گاها در ترک های دیگه کلیپ گذاشته شده که از اولین فریم سکانس شروع میشه. این کلیپ نمیتونه عقبتر بره چون جا نداره پس میتونی کلیپ رو مقداری به سمت راست ببری و در ترک مورد نظرت زیپل رو بزنی.

این قوانین تدوین فیلم با پریمیر پرو هست که بعنوان یک تدوینگر باید یاد گرفته باشید. پیشنهاد دیدن دوره های آموزشی پریمیر پرو رو بشما دارم :  دوره های آموزشی

پکیج های آموزشی نرم افزار پریمیر پرو مانی سافت

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود