0
حساب کاربری اکانت

چطور میتوان در پریمیر پرو بیشتر از 5 لایه ویدیویی ایجاد نمود؟

نرم افزار پریمیر پرو به صورت اولیه تعدادی خط چیدن ویدیو و صدا را در اختیار کاربر قرار می دهد اما پس از مدتی، ویرایشگر فیلم نیاز به لایه های بیشتر دارد. برای افزایش تعداد لایه ها در این نرم افزار، چند راه وجود دارد:

  1. در لایه های قبلی مدیا گذاشته و با کلیک چپ موس آن را گرفته و به فضای خالی بالاترین لایه بکشید، خواهید دید که لایه جدید ایجاد می شود. همین کار را بارها میتوانیم انجام دهید. همین کار در لایه های صدا نیز انجام می شود.
  2. در روش بعدی میتوانید به تعداد دلخواه، لایه های تصویر و صدا اضافه کنید. جایی که آخرین لایه یعنی V3 تمام میشود در سمت چپ تایم لاین، بالای آن فضای خالی وجود دارد، در آن راست کلیک و گزینه Add track را انتخاب کنید، در پنجره باز شده تنظیماتی وجود دارد که آنها را توضیح می دهیم:
    - Video Track
    کلید Add می تواند هر تعداد که لازم دارید را اضافه کند، روی عدد 1 کلیک نموده و تعداد دلخواه را وارد نموده و کلید ok را فشار دهید
    گزینه Placment تعیین میکند که لایه های اضافه شونده در کدام قسمت باشند، قبل از لایه اول یا V1 یا بعد از کدامیک.

به همین ترتیب می توانید برای اضافه نمودن لایه های صدای بیشتر نیز اقدام کنید.

برای حذف هر لایه یا ترک، اگر روی عنوان V یا A راست کلیک و گزینه Delete را فشار دهید همان لایه حذف خواهد شد و برای حذف گروهی لایه ها از تایم لاین پریمیر پرو مانند زمانی که لایه ویدیویی چند تایی ایجاد نمودید، میتواند اقدام به حذف گروهی نیز نمایید. 

پکیج های آموزشی نرم افزار پریمیر پرو مانی سافت

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود