0
حساب کاربری اکانت

چطور فایلهای MXF را در پریمیر پرو ویرایش کنیم؟

نرم افزار پریمیر پرو تعداد فراوانی از فرمت های صدا و تصویر را برای ویرایش قبول میکند. برخی از این فرمت ها به دلیل اینکه توسط ابزارهای متعددی ضبط شده یا تبدیل شده اند در این نرم افزار نیازمند کدک Codec هستند. 

منظور از کدک Codec در میکس فیلم چیست ؟

ساختار MXF که مخفف Media eXchange Format می باشد توسط دوربین هایی مانند ARRI, Panasonic, Sony رکورد می شوند که پریمیر پرو برای ویرایش شان نیاز به مکمل یا همان کدک دارد.

برای اینکه بدانید پریمیر پرو کدام فرمت یا ساختارها را امکان ویرایش دارید صفحه ادوبی جهت این راهنمایی Supported file formats را مشاهده کنید.

چرا فایل MXF در پریمیر پرو باز نمیشود؟

از نسخه 2015 به بعد پریمیر پرو٬ قابلیت وارد نمودن٬ ویرایش کردن این فرمت امکان پذیر شد. یکی از اشتباهات دارندگان فرمت mxf این است که تمام مدیاهای درون کارت حافظه را در سیستم کپی نمی کنند. تمام محتویات مموری کارت را کپی نمایید تا مشکل باز نشدن این فرمتبرطرف شود.

راه حل دوم باز نشدن فایل MXF در پریمیر پرو

دوربین های شرکت کانن اغلب چنین ساختاری را ضبط میکنند. نرم افزاری بنام Canon XF Utility را ارائه نموده تا بتوانید تمام محتویات مموری کارت حاوی این فرمت را به یک فایل یکپارچه تبدیل کند. اگر با مشکلی ناشناخته روبرو شده اید این هم روش دیگری خواهد بود. لینکهای دانلود را پایین گذاشته ایم :

دانلود
دریافت فایلنرم افزار Canon XF Utility برای ویندوز
دانلود
دریافت فایلنرم افزار Canon XF Utility برای مک

لینک سایت اصلی برای ویندوز و مک

پکیج های آموزشی نرم افزار پریمیر پرو مانی سافت

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
چت آنلاین0