0
حساب کاربری اکانت

چه فرقی بین نسخه اصلی لایسنس نرم افزار پریمیر پرو با کرک شده آن وجود دارد؟

نرم افزار پریمیر پرو یک برنامه رایگان نیست و برای استفاده از آن باید پول پرداخت کنید، این قانون شرکت تولید کننده آن یعنی ادوبی است.

اگر در حال حاضر این برنامه را روی سیستم خود دارید و هزینه زیادی بابت آن پرداخت ننموده اید، یعنی نسخه قفل شکسته یا کرک شده Cracked یا غیر اصل آن را استفاده می کنید. این نوع استفاده از جهات متعددی صحیح نیست، در ادامه آنها را توضیح میدهیم.

چرا باید از نسخه اصلی نرم افزار پریمیر پرو استفاده کنیم؟

در سطح اینترنت بدون اینکه هزینه اضافه ای جز مصرف حجم صرف کنیم براحتی جدیدترین نسخه و آپدیت های نرم افزار پریمیر پرو را دانلود نموده و مورد استفاده قرار می دهیم، اگر ساده به این موضوع نگاه کنیم احتمالا اشکالی ندارد اما وقتی مانند یک حرفه ای مشغول تولید فیلم و ویدیو با این نرم افزار می شوید باید با موضوعات دیگری که تفاوت استفاده از نسخه اصلی و کرک شده این نرم افزار هستند آشنا باشید :

 • افزایش مصرف حجم اینترنت
  وقتی که قصد آپدیت یا نصب نسخه جدید این نرم افزار را دارید، باید حجمی حدود 2 گیگابایت هر بار مصرف کنید، یعنی اگر ادوبی هر ماه یا هر دو ماه یک بار آپدیت جدید ارائه کند باید تمام آن را دانلود نمود و مجدد نصب کنید، این یعنی افزایش میزان مصرف اینترنت در صورتیکه که اگر نسخه اصلی استفاده کنید این حجم هر بار کمتر از 400 مگاباید خواهد شد. برخی ممکن است این میزان هزینه را نسبت به هزینه لایسنس اصلی نرم افزار ناچیز بدانند که تقریبا همینطور است اما شما را تشویق به آن نمی کنیم.
 • رسیدن به پاسخ تمام سوالات نرم افزاری
  فرض کنید شما نیز مانند هزاران هنرجوی دیگر مانی سافت، پکیج های آموزشی تهیه نموده اید، حین مشاهده و تمرین، سوالات و مشکلاتی برای شما ایجاد خواهد شد، خوشحال هستید که می توانید با استاد در ارتباط بوده و در مدت مشخص نسبت به ارسال نموده کار یا پرسیدن سوالهای مکرر به نتایجی برسید. در مورد نرم افزار پریمیر پرو هم چنین است که اگر در حین کار با نرم افزار با خطا یا مشکلاتی روبرو شوید بدون گشتن های فراوان در اینترنت، مستقیم به سراغ ادوبی رفته و از آنها سوال خواهید پرسید و به نتایج می رسید.
 • در امان ماندن از آلودگی ویروسی و باج افزار
  هر کرک یا نسخه قفل شکسته نرم افزار با دلیلی در اینترنت قرار داده شده است، چون نسخه اصلی برای ما مقداری گران است پس بدون شک حتما به سراغ نسخه غیر قانونی یا کرک شده می رویم، افرادی که نرم افزار را کرک می نماید اهداف متعددی دارند که یکی از آنها، نفوذ به سیستم و سرقت اطلاعات شخصی، اطلاعات بانکی است.
  برخی تصور میکنند که من در سیستمم چیز مهمی ندارم که کسی بخواهد آن ها را سرقت کند، در این لحظه ممکن است چنین تصوری صحیح باشد اما همینکه سخت مشغول کار بشوید و کم کم اطلاعاتی را بدست بیاورید که از لحاظ معنوی و تکنیکی مهم هستند، دیگر نمی توان مثل گذشته تصور ساده ای داشت، هر لحظه ممکن است شخص نفوذ کننده، تمام عکس ها و فیلمها ، موزیک ها را قفل کند، بله، برای خود دانلود نمی کند، آنها را قفل خواهد نمود که به هیچ روشی امکان باز گشت شان وجود ندارد، به این کار اخاذی توسط باج افزارهای اینترنتی گفته می شود. پیشنهاد داشتن یک آنتی ویروس اصلی و نه کرک شده و ارزان به همراه فایروال حرفه ای را به شما داریم اگر از نرم افزارهای قفل شکسته و کرک شده استفاده می کنید.
 • استفاده از استاک ادوبی
  شرکت ادوبی به خریداران خود امتیازانی نیز می دهد که یکی از آنها، امکان استفاده از مرکز مدیا و رسانه خود می باشد. بخشی که در آن هزاران ویدیو کلیپ و انواع مدیاها را آماده نموده و با چند کلیک ساده وارد نرم افزار پریمیر پرو می نماید. این مدیاها همان هایی هستند که افراد در اینترنت روزها و ساعت ها وقت صرف دانلود نمودن شان میکنند اما با خرید نسخه اصلی پریمیر پرو، در یک پنجره، همه آنها را در دسترس خواهید داشت. البته افرادی به این موضوع اهمیت میدهند که فرصت کافی برای گشتن و اتلاف وقت ندارند.
 • آنالیز پروژه های معیوب
  وقتی که حرفه ای تر می شوید، ممکن است مدت زمان چند هفته را روی یک پروژه وقت بگذارید، به دلایل متعدد این پروژه احتمالا خراب شدن دارد، البته مانی سافت در آموزش هایش روش های پشتیبان گیری و ذخیره سازی را ارائه نموده اما باز هم احتمال خراب شدن یک پروژه وجود دارد، در این شرایط اگر نسخه اصلی داشته باشید، شرکت ادوبی تمام سعی خود را برای ترمیم آن می نماید که خیلی با ارزش است در قبال هزینه ای که برای یکسال آن می پردازید.
 • ارزش معنوی
  اگر شما پروژه هایی را بسازید که از طریق آنها کسب درآمد دارید، افرادی بدون رضایت از آنها استفاده نموده و در فضای اینترنت منتشر کنند چه احساسی خواهید داشت؟ بدون شک اگر زحمت فراوانی کشیده باشید حتما نگران می شوید، شرکت ادوبی و سایر تولیدکنندگان نرم افزار و آموزش نیز به همین صورت هستند.

چند پرسش و پاسخ مهم

 • آیا استفاده از نرم افزارهای کرک شده یا غیر اورجینال مشکلی دارد؟
  خوب نیست و اصلا توصیه نمی شود. نرم افزارهای کرک شده منبع ورود انواع آلودگی های خطرناک برای اطلاعات مهم سیستم هستند. در واقع شما درب منزل را به روی سارقین باز نموده و اجازه سرقت داده اید.

موارد گفته شده در بالا تنها چند دلیل استفاده از نسخه اصلی نرم افزار ادوبی پریمیر پرو نسبت به کرک شده آن است.

برای خرید لایسنس اورجینال و اصلی محصولات ادوبی اینجا کلیک کنید.

پکیج های آموزشی نرم افزار پریمیر پرو مانی سافت

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
چت آنلاین0