Loading...
اکانت اکانت

آموزش نوردهی در دوربین کانن با تکنیک برکت Bracket چندگانه

15 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش دوربین سونی
سلام. با این آموزش که توسط دوربین کانن فایو دی مارک 4 canon 5d mark iv ساختیم قصد دارم پرده بردارم از یک راز نور دهی بنام برکت bracket. اگر آموزش های قبلی دوربین کانن ما را دیده باشید که البته کافی ...
سلام. با این آموزش که توسط دوربین کانن فایو دی مارک 4 canon 5d mark iv ساختیم قصد دارم پر ...

سلام.

با این آموزش که توسط دوربین کانن فایو دی مارک 4 canon 5d mark iv ساختیم قصد دارم پرده بردارم از یک راز نور دهی بنام برکت bracket.

اگر آموزش های قبلی دوربین کانن ما را دیده باشید که البته کافی نیستند و بهتره پکیج آموزش کاملش را ببینید ، پله پله به قسمت نور دهی می رسیم. در دوربین های کانن برای نور دهی و گرفتن یک عکس خیلی خوب با شرایط نور مناسب روش های متفاوتی گذاشته شده که یکی شون اچ دی آر هست و دیگری مالتی پل اکسپوژر. اما اینبار به برکت ها می رسیم.

نور دهی در دوربین کانن با برکت شاید اولش سخت باشه اما همین که بهتون یاد بدم بسیار آسان میشه و پیش خودتون میگین آها پس برای اینه!!!.

بریم سراغ آموزش ، مطابق آموزش ویدیو به قسمت برکت وارد وارد بشید این صفحه را برای شما تشریح می کنم.

- در بالا اعداد از سمت چپ اعداد از منفی 5 و در سمت راست مثبت 5 می باشد این اعداد همان استاپ ها در هنر عکاسی و گرفتن عکس هستند که منفی یعنی نور ورودی بسیار کم و مثبت یعنی نور ورودی بسیار زیاد شود

- پایین که نمودارهای طوسی رنگ وجود دارد که با اعداد بالا هماهنگ هستند که روی همین نمودار های طوسی ، سه نمودار سفید با حاشیه قرمز می بینید. در واقع این سه نمودار که به آنها برکت گفته می شود هدف ما هستند. 

این سه نمودار سفید با حاشیه قرمز به ما می گویند که سه عکس گرفته می شود عکس اول سمت چپ با میزان تاریکی ، عکس وسط که نور دهی استاندارد هست و عکس آخر که با روشنایی که ما تعیین نموده ایم.

توسط تکنیک برکت bracket دوربین کانن در نهایت سه عکس خواهیم داشت

- تاریک

- متوسط

-روشن

این سه عکس باید با هم ترکیب شوند تا حاصل آنها یک عکس عالی بوجود آید. برخی دوربین ها درون خود امکان ادغام نوردهی عکس ها را دارند و آنهایی که ندارند را می توانیم توسط نرم افزارهایی مانند فتوشاپ ، لایت روم ، کمرا را ، لومینار ، انجام دهیم.

چرا از تکنیک برکت bracket استفاده می کنیم؟

برای اینکه به بهترین نتیجه در عکس با نور های گرفته شده برسیم. برای اینکه دائما آزمون و خطا نگیریم در لوکیشن ، برای اینکه کنترل نهایی روشنایی و تاریکی عکس دست خودمان باشد.

عکس خوب یعنی نور کافی ، پس در دوربین ها تمام سعی بر همین هدف بنا نهاده شده است.

چرا این همه تنظیمات نورسنجی و نوردهی در دوربین وجود دارد؟

تنها دلیل این است که هنوز دوربین ها نمی توانند آنطور که چشم ما نما را می بیند ببینند یعنی ضعف دارند پس تا جایی که می شود با امکانات سعی در رسیدن به نتیجه بهتر انجام خواهد شد.

"اگر تمایل به یادگیری سری کامل آموزش دارید حتما به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

اگر به تصحیح رنگ و زیبا نمودن عکس علاقه دارید لینک زیر را ببینید

https://www.manisoft.ir/course?category_id=10

اگر با دوربین کانن فیلمبرداری می کنید دوره های تدوین فیلم ما کمک فراوانی به شما خواهند نمود در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود