Loading...
اکانت اکانت

بهتر نیست به جای دانلود ترنزیشن، یاد بگیری برای پریمیر پرو بسازی؟

9 دقیقه 06 مرداد، 1401 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
در این آموزش ویدیویی، نحوه ساخت یکی از ترنزیشن های حرفه ای که در پریمیر پرو استفاده می شود را ارائه نموده ایم. با دیدن این آموزش، پی خواهید برد که شاید لازم نباشد در سایت های اینترنتی دائما مشغول دانل ...
در این آموزش ویدیویی، نحوه ساخت یکی از ترنزیشن های حرفه ای که در پریمیر پرو استفاده می شود ...

در این آموزش ویدیویی، نحوه ساخت یکی از ترنزیشن های حرفه ای که در پریمیر پرو استفاده می شود را ارائه نموده ایم. با دیدن این آموزش، پی خواهید برد که شاید لازم نباشد در سایت های اینترنتی دائما مشغول دانلود ترنزیشن و افکت برای پریمیر پرو باشید. این آموزش پریمیر پرو، قطره ای از دریای آموزش های این سایت است. شما را دعوت به مشاهده آن می نمایم.

به عنوان توضیحی کوتاه، ترنزیشن یک افکت است که وظیفه رفتن از نمایی به نمای دیگر را در ویدیو برعهده دارد. در حین انتقال از تصویری به دیگری اتفاقات فراوانی رخ میدهد که بسیاری از آنها کاملا وابسته به داستان و موضوع ویدیو هستند و متاسفانه بسیاری تولید کنندگان ویدیو اصلا به این موضوع توجه نمی کنند و نمی دانند که نباید هر ترنزیشن را در هر جایی که تمایل دارند قرار دهند، هر ترنزیشن ویدیویی، معنا و وظیفه ای دارد.

امروزه ترنزیشن های ویدیویی فانتزی طرفداران زیادی پیدا نموده، به همین دلیل برای اینکه ذهن شما نسبت به نحوه ساخت و طراحی آنها روشن شود این آموزش ویدیویی با پریمیر پرو تولید شده است. با مقدار کمی خلاقیت، می توانید انواع دیگری را طراحی و بسازید.

یادگیری صحیح نرم افزار پریمیر پرو

اگر پس از دیدن این ویدیو آموزشی در ذهن شما این تفکر شکل گرفت که، چه جالب! حالا می توانم برای خودم انواع آن را بسازم، وقت آن رسیده که وارد مرحله توانایی و خلاقیت بیشتر با نرم افزار پریمیر پرو شوید. نرم افزار پریمیر پرو خیلی بزرگتر و وسیع تر از چیزی است که ویرایشگران ویدیو در نگاه اولیه نسبت به آن تصور می کنند. فیلم های بزرگ سینمایی در هالیوود با آن ویرایش شده، پس بهتر است آن را مطابق قواعد و اصول ویرایش ویدیو یاد بگیرید تا برای هر کاری مجبور نشوید مشغول جستجو در سایت ها شده و انواع فایل را دانلود کنید و مشکلات بعدی را برای خود بوجود بیاورید.

شناخت کامل نرم افزار پریمیر پرو برای ساختن ترنزیشن حرفه ای

برخی از ترانزیشن ها از سایرین کاربرد بیشتری دارند، مانند Deep To Black  یا دیزالو. برخی دیگر هستند افراد به آنها توجهی نمی کنند که دقیقا اشتباه آنها می باشد. خلاقیت و ساخت ترانزیشن در پریمیر پرو زمانی اتفاق می افتد که شما این نرم افزار را خوب شناخته باشید. شناخت نرم افزار پریمیر پرو به معنای کات کردن ویدیو، افکت گذاشتن، خروجی گرفتن نیست بلکه درک صحیح آن مانند اینکه :

  • چه ابزارهایی دارد؟
  • کجا استفاده می شوند؟
  • چه ویدیو افکت هایی دارد؟
  • تکنیک ها چگونه ادغام می شوند؟
  • دستورات مخلوط را چگونه باید اجرا نمود؟

می دانستید ترنزیشن های حرفه ای پریمیر پرو، از ویدیو افکت ساخته می شوند؟

شاید باورش مقداری سخت باشد اما در ساختن بهترین و زیباترین ترانزیشن های پریمیر پرو، از ویدیو افکت ها استفاده می شود. در این آموزش ویدیویی نیز از ترکیب ویدیو افکت دایرکشنال بلور Directional Blur استفاده شده. اگر از این آموزش استفاده نمودید پیشنهاد می کنیم که آموزش 133 ویدیو افکت پریمیر پرو Premiere pro را حتما ببینید چون زمان تحول تدوین ویدیوهای شما فرا رسیده است.

وقتی خلاقیت و سلیقه کم می آوریم!

کار بسیار ساده است و با دیدن این ویدیو شروع به ساختن خواهید نمود.

زمانی کار سخت خواهد شد که چندین ترانزیشن ساخته اید و حالا میخواهید بعدی را بسازید ، سلیقه کم می آورید ، خلافیت کم می شود ، دائما آزمایش می کنید و شاید به نتیجه نرسید. هیچ اشکالی ندارد چون تمام کسانی که مانند شما با این آموزش ترانزیشن های حرفه ای ساخته اند کم نیستند و همین شرایط شما را داشته اند. راه حل این است که هیچ وقت از یادگیری متوقف نشوید و همیشه نکات و ترفندهای ویرایش ویدیو با نرم افزار پریمیر پرو را آپدیت کنید.

چگونه از ترانزیشن پریمیر پرو پریست آماده بسازیم؟

اگر با این آموزش موفق به ساختن اولین ترنزیشن ویدیویی خود شده باشید، وقت آن میرسد که در اجرای آنها کارهای تکراری انجام ندهید، می بایست پریست آماده بسازید چون اگر قرار باشد برای هر بار اجرای ترنزیشن سفارشی خود، مراحلی تکراری را انجام دهید که خسته کننده خواهد شد، برای جلوگیری از این اتفاق، پس از اینکه ترنزیشن را ساختید، در پنجره افکت کنترل، ویدیو افکت های اجرا شده را انتخاب نموده، راست کلیک کنید و گزینه Save Preset را انتخاب نمایید. یک نام مناسب نوشته و تایید کنید حال می توانید از پنجره ویدیو افکتس، قسمت Preset، می توانید آن را مشاهده و یا یک راست کلیک گزینه Export را زده و در محل فایلهای شخصی خود ذخیره کنید تا اگر ویندوز تعویض شد و یا خواستید در سیستم دیگری از آن استفاده کنید، این امکان را داشته باشید.

مشکلاتی که با استفاده از از ترنزیشن های آماده دیگران رخ خواهد داد! 

احتمالا تا قبل از اینکه به توانایی ساختن ترنزیشن های سفارشی و اختصاصی خود را این آموزش برسید، از سایت های دیگر به دنبال خرید یا دانلود آنها بوده اید که احتمالا با مشکلاتی مانند: 

  • کار نکردن ترانزیشن با نسخه پریمیر پرو ایی که مشغول ویرایش ویدیو با آن هستید
  • کند شدن پریمیر پرو حین استفاده از آنها

روبرو شده اید، نمی گوییم استفاده نکنید، اما اصرار داریم که ساختن و خلاق بودن در ویرایش ویدیو و تکنیک های ویدیویی را یاد بگیرید.

وقتی ترانزیشن آماده برای دانلود و خرید هست چرا بسازیم؟

وقتی که پروژه ای را از صفر در پریمیر تکمیل میکنید، بدون شک تمام بخش های آنرا در حافظه خود خواهید شد، بارها و بارها از ابتدا تا انتهای آن را طی نموده اید، اگر پروژه به مشکلی بر بخورد یا مشتری نیازهایی را برای تغییر اعلام کند، به راحتی می دانید که به کدام قسمت ها بروید، موضوع یادگیری ساخت ترنزیشن سینمایی با پریمیر پرو نیز به همین صورت است اما با مقداری تفاوت.

اگر میخواهید بدانید که چرا باید ترانزیشن بسازید موارد زیر برای شماست :
  • ترانزیشن آماده گاها دارای مشکلاتی مانند عدم اجرای صحیح روی برخی کلیپ ها است
  • ترانزیشن آماده در بسیاری اوقات موجب کندی در اجرا و مخصوصا روی سیستم های متوسط است که چاره ای جز تحمل نمودن آن نیست
  • بسیاری اوقات نمی توانیم و یا شاید نمی دانیم که مشکل رخ داده شده را چگونه برطرف کنیم

برای تبدیل شدن به یک ویرایشگر ویدیو با پریمیر پرو آماده هستید ؟

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود