آموزش رایگان پریمیر ساخت ترنزیشن سینمایی برای کلیپ و موزیک ویدیو

ترنزیشن سینمایی پریمیر چیه؟

در حالت کلی ترنزیشن یک افکت است که در پریمیر برای ساخت کلیک های عروسی، موزیک ویدیوی و هر نوع ویدیوکلیپی مورد استفاده قرار میگیرد. برای شناخت دقیق اینکه ترنزیشن چگونه کار میکند، کجا مورد استفاده دارد و اینکه عملکرد آن چگونه است پیشنهاد میکنم مقاله ی آموزش ترنزیشن Transition ترانزیشن پریمیر را مطالعه کنید.

چطور ترنزیشن سینمایی برای پریمیر بسازیم؟

همیشه قبل از اینکه به پله ی دوم برویم باید پله ی اول را بگذرانیم، پس پله ی اول شما این است که بدانید ترنزیشن چگونه کار میکند، پله ی دوم شما این است که افکت های پریمیر را خیلی خیلی خوب بشناسید و مدت ها با آنها کار کرده باشید. چون ترکیب شناخت خود پریمیر، ترنزیشن، افکت های پریمیر و در نهایت سلیقه و خلاقیت است که موجب میشود شما ترنزیشن سینمایی پریمیر را بسازید.

راهی وجود دارد که ترنزیشن های سینمایی پریمیر را برای خود آماده کنیم؟

صد البته، وقتی که مراحل قبلی ساخت ترنزیشن سینمایی پریمیر را پشت سر بگذارید، با چند تکنیک و کار ساده میتوانید هر ترنزیشن پریمیر را که میسازید برای خود به یک پریست آماده تبدیل کنید، این زمانی که به موفقیت میرسید بسیار شیرین است چون تا قبل از این دائما در سایت های دیگر به دنبال خرید ترنزیشن آماده پریمیر بوده اید، احتمالا گرفتار صفحات متعدد یویتیوب بوده اید و کلی تزنزیشن دانلود کرده اید که بسیاری از آنها اصلا روی پروژه شما کار نکرده اند و برخی به زحمت و برخی دیگر موجب کندی پروژه ها میشوند.

وقتی ترنزیشن آماده هست چرا ترنزیشن برای پریمیر بسازیم؟

سوال بسیار خوبی است. وقتی که شما پروژه ای را از صفر در پریمیر تکمیل میکنید، بدون شک تمام بخش های آنرا حفظ خواهید شد چون بارها و بارها از ابتدا تا انتهای آنرا طی نموده اید، حال اگر پروژه به مشکلی بر بخورد یا مشتری نیازهایی را برای تغییر اعلام کند، براحتی میدانید که به کدام قسمت ها بروید و کار را تمام کنید، موضوع نحوه ساخت ترنزیشن سینمایی برای پریمیر نیز به همین صورت است اما مقداری متفاوت. در مقایسه با اینکه ترنزیشن سینمایی پریمیر را خودتان بسازید تا از ترنزیشن های دیگران استفاده کنید تفاوت هایی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره میکنم :

  • ترنزیشن آماده پریمیر که دانلود میکنید گاها دارای مشکلاتی مانند عدم اجرای صحیح روی برخی کلیپ ها است، بارها برای خود ما هم رخ داده که برخی ترنزیشن ها درست عمل نمیکند.
  • ترنزیشن آماده ی پریمیر در بسیاری اوقات موجب کندی در اجرا و مخصوصا روی سیستم های متوسط است که چاره ای جز تحمل نمودن آن نیست.
  • درون ترنزینش آماده پریمیر از فایلهای زیادی کمک گرفته شده است که لود نمودن آنها در پریمیر موجب کندی های محسوسی میشود.
  • وقتی ترنزیشن پریمیر را خودتان میسازید در زمان بروز مشکل مانند همان مثالی که بالاتر زدم، میدانید که مشکل دقیقا از کجا میباشد، آیا باید روی کلیپ قرار گیرد، باید روی ادجاست لایر پریمیر قرار گیرد، چند فریم از انتها باشید یا چند فریم از ابتدا قرار بگیرد، تمام این نکات زمانی خیلی راحت خواهد بود که خود شما ترنزیشن سینمایی پریمیر را بسازید، که چقدر خوب است.
  • توانایی شما در خلاقیت و ایجاد تکنیک های پریمیر برای موزیک ویدیو و ویدیو کلیپ بسیار بالا میرود وقتی از ذهن خود کمک میگیرید و زمان صرف میکنید.

ترنزیشن آماده را چه کسی میسازد؟

  • افرادی که پریمیر را درست آموزش دیده اند، مانی سافت قدمی مطمئن برای یادگیری پریمیر است.
  • افرادی که خلاق هستند و دائما در حال ایده پردازی میباشند.
  • کسی که تمام افکت های پریمیر را میشناسد و پکیج پری افکت مانی سافت را دیده باشد.
  • تدوینگری که پروژه های متعددی را انجام داده و به دنبال رفع نیازهای خود باشد.

چه نوع ترنزیشن هایی وجود دارد؟

ترنزیشن ها دو حالت هستند، برخی مانند همین آموزش ساخت ترنزیشن سینمایی در پریمیر ساخته میشوند و برخی دیگر توسط شرکتهایی مانند بوریس و نیوبلو تولید میشوند. برخی ترنزیشن ها واقعا کارهای جالی انجام میدهند که از عهده ی یک فرد متوسط در پریمیر هم نخواهد آمد. اغلب ترنزیشن هایی که شرکتهای بوریس و دیگران میسازند حاصل خلاقیت است که همین خلاقیت در تولید افکت همیشه حرف اول را خواهد زد. خیلی اوقات میتوانیم از ترکیب چند لایه نیز ترنزیشن خاص بسازیم.

اگر نظری دارید یادداشت کنید.

چنانچه سوالی و یا نظری دارید ابتدا از بالای سایت اکانت کاربر بسازید و یا وارد اکانت خود شده و اینجا متن را بنویسید.

دانلود مدیا و افکت و جلوه و بکگراند از سایت مانی کانتنت

دانلود مدیا و افکت و جلوه و بکگراند از سایت مانی کانتنت

طراح سایت : اموزش ویدیویی عکاسی و ادیت و پریمیرپرو به فارسی
گفتگو با کارشناسان0