Loading...
اکانت اکانت

آموزش ویدیویی چند نکته مهم در مورد چراغ های هلی شات ، فانتوم ، ماویک در فیلمبرداری

4 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش دوربین سونی
سلام در قسمت پایین هر دوربین هوایی یا هلی شات که با برند dji و مدل های ماویک و فانتوم های 2 و3 و4 پرو چند چراغ وجود دارد که بسیاری افراد از نحوه عملکرد آنها به صورت کامل بی خبر هستند. قصد دارم یک را ...
سلام در قسمت پایین هر دوربین هوایی یا هلی شات که با برند dji و مدل های ماویک و فانتوم های ...

سلام

در قسمت پایین هر دوربین هوایی یا هلی شات که با برند dji و مدل های ماویک و فانتوم های 2 و3 و4 پرو چند چراغ وجود دارد که بسیاری افراد از نحوه عملکرد آنها به صورت کامل بی خبر هستند.

قصد دارم یک راهنمایی و آموزش خوب در این ویدیو به شما بدهم تا وقتی هلی شات از شما دور است بدانید معنای چراغ های

  • سبز
  • قرمز
  • زرد

چه هستند و از طرفی باید بدانید وقتی چراغ ها قرمز می شوند و حتی زرد تعداد دفعات چشمک زدن آنها نیز متفاوت و به دلایل مشخصی است.

چراغ ها دقیقا زیر هر موتور قرار گفته اند که در سری های فانتوم 4 چراغ وجود دارد

تشخیص جلوی ایرکرفت یا هلی شات

یکی از نکات مهم برای هر خلبان هلی شات که با مدل های فانتوم فیلمبرداری انجام می دهد مهم است که بدانید وقتی دوربین در آسمان از او دور است جلوی هلیشات دقیقا کجا قرار گرفته است. این موضوعات را کم اهمیت حساب نکنید چون خیلی مهم هستند وقتی که دوربین هوایی از شما دور است به کمک این دو چراغ جلو است که متوجه می شوید باید به کدام سمت حرکت کنید. این چراغ مخصوصا برای شب طراحی شده اند چون در شب خود هلی شات به خوبی دیده نمیشود اما چراغ ها کاملا واضح می باشند. تا کنون در شب به پرواز هواپیمای مسافربری نگاه کرده اید ، صدا را می شونید اما خود آن را نمی بینید ولی چراغ چشمک زن آن به شما می گوید که در کجا قرار گرفته و در کدام مسیر است.

با شناخت عملکرد چراغ ها از آسیب جلوگیری کنید

در نرم افزار کنترل هلی شات نقشه ای وجود دارد که سمت جلوی فلش به شما جهت آنرا نمایش می دهد اما خیلی اوقات مخصوصا در محیط های بسته و جی پی اس کار نمی کند حال تصور کنید می خواهید تغییر مسیر بدهید هلی شات هم دور است و در نزدیکی یک ساختمان یا کابل های هوایی ، چکاری انجام می دهید؟ به جلو می روید؟ به عقب می روید؟ هر حرکت اشتباه می تواند صدمه به دوربین هوایی برساند پس این نکاتی که به شما آموزش می دهم هر کدام با تلاش و تمرین و تحقیق به دست آمده و باید رعایت کنید.

چراغ های پشت فانتوم 2 و3 و4

این دو چراغ رنگ شان و تعداد چشم زدن آنها تغییر خواهد نمود و هر کدام معنی و توضیحی برای ما دارد.

  • باطری در حال اتمام است وضعیت چراغ ها تغییر خواهد نمود
  • از نظر وضعیت جغرافیایی رنگ و تعداد چشمک زدن چراغ ها متفاوت خواهند شد
  • دستگاه نیازمند کالیبره نمودن است پس وضعیت چراغ تغییر می نماید
  • دستگاه یا هلی شات نقص فنی دارد

چرا از ریموت کنترل بررسی انجام ندهیم؟

احتمالا در ذهن شما این نکته بوجود می آید که تمام این اخطارها در نرم افزار قابل مشاهده هستند پس چرا به این چراغ ها اهمیت بدهیم ؟ برای خود من بارها رخ داده موقع فیلمبرداری اصلا به ال سی دی توجه نمی کنم مخصوصا زمانی که در محل های غیر مجاز از لحاظ فیلمبرداری هوایی مشغول بوده ام. تمام نگاه من به سمت آسمان می باشد پس چراغ ها دائما در دید من هستند و ممکن است هر از گاهی به نمایشگر مراجعه کنم. گوشی به ریموت منتصل می کنیم جزییات ضعیف هستند. نور شدید روز ممکن است مانع دید مناسب صفحه نمایشگر شود.

از محافظ گوشی یا تبلت مات استفاده کنید

من تازه متوجه شدم که گلس یا محافظی که روی صفحه موبایل یا تبلت نصب می کنیم و براق است ، نوع دیگری بنام مات دارد که اصلا نور را متعکس نمی کند و عالی برای فیلمبرداری در روز است . چه عالی.

آموزشهای مانی سافت با عشق و تلاش ساخته می شوند لطفا ما را به دیگران معرفی کنید.

"نسخه کامل آموزش های کار با انواع دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

برای یادگیری تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود