Loading...
اکانت اکانت

آموزش تکنیک مکعب سه بعدی در پریمیر پرو با پلاگین بوریس کانتینیوم Bcc

6 دقیقه 15 مرداد، 1400 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
در این آموزش ویدیویی کوتاه اما خیلی پرکاربرد قصد داریم به شما نحوه ساخت یا ایجاد تکنیک مکعب سه بعدی را در نرم افزار پریمیر پرو توسط پلاگین بوریس اف ایکس کانتینیوم کامپلیت آموزش دهیم. این اولین آموزش ا ...
در این آموزش ویدیویی کوتاه اما خیلی پرکاربرد قصد داریم به شما نحوه ساخت یا ایجاد تکنیک مکع ...

در این آموزش ویدیویی کوتاه اما خیلی پرکاربرد قصد داریم به شما نحوه ساخت یا ایجاد تکنیک مکعب سه بعدی را در نرم افزار پریمیر پرو توسط پلاگین بوریس اف ایکس کانتینیوم کامپلیت آموزش دهیم. این اولین آموزش این پلاگین قدرتمند است که توسط مانی سافت به صورت رایگان منتشر می شود که البته می توانید صفحه آموزش کامل پلاگین بوریس کانتینیوم در پریمیر پرو را نیز مشاهده نمایید.

تکنیک سه بعدی در نرم افزار پریمیر پرو

نرم افزارهای حرفه ای ویرایش ویدیو مانند پریمیر پرو، فاینال کات، داوینچی، اوید، وگاس، دو بعدی گفته می شوند به این علت که فاقد نمایش تصویر از زاویه یا دوربین سوم مانند افتر افکتس و نیوک و نرم افزارهای سه بعدی هستند. به دلیل نداشتن این توانایی، بسیاری افراد بدون تردید به سمت نرم افزارهای دیگر می روند و غافل از این هستند که می توان در نرم افزارهای دو بعدی هم تکنیک های سه بعدی و خیره کننده اجرا نمود. با این آموزش وارد فضای جدید و سه بعدی پریمیر پرو خواهید شد و یک قدم دیگر شاید از رفتن به افتر افکتس فاصله بگیرید چون در همین مقدار بسیاری تکنیک ها انجام خواهند شد.

لینک معرفی نرم افزارهای دو بعدی اینجا قرار خواهد گرفت

چطور در پریمیر پرو تکنیک مکعب سه بعدی را اجرا کنیم؟

شاید نرم افزار پریمیر پرو به تنهایی امکان اجرای این تکنیک را نداشته باشد، اما به کمک پلاگین و مجموعه افکت های بوریس اف ایکس کانتینیوم کامپلیت Borisfx Continuum Complete این قابلیت بوجود می آید. در لیست افکت های این پلاگین، یک گزینه بنام Cube وجود دارد. این افکت را می توانید روی یک لایه مشکی، کلور مت یا خود ویدیو مورد نظر بکشید. پس از اجرا به قسمت Fx Browser رفته و یک نمونه دلخواه را اجرا کنید. در این مرحله نیازمند تسلط بیشتر بر روی کار با این پلاگین و خود پریمیر پرو خواهید شد چون اگر میخواهید تکنیک ساخت مکعب سه بعدی را صحیح انجام دهید، می بایست با توجه به تعداد قسمت های یک مکعب، ترک ویدیویی بسازید. در هر Track یک مدیا چه عکس، چه عنوان و چه ویدیو قرار دهید و در تنظیمات پلاگین مطابق همین ویدیو آموزشی، بابت هر قسمت از مکعب، یک مدیا را فعال نمایید.

سرعت بیشتر و صرف زمان کمتر برای خلاقیت در پریمیر پرو

اگر ویدیو را به صورت کامل مشاهده نموده باشید احتمالا به این نتیجه رسیده اید که با پلاگین بوریس کانتینیوم، به سادگی چگونه تصویر زیبا خواهد شد، در زمان خیلی کم در حد چند دقیقه، خالق یک تکنیک سه بعدی زیبا شده اید که برای ساخت آن می بایست وارد نرم افزارهای خیلی حرفه ایه سه بعدی و افتر افکت شوید اما نیازی نشد. شاهد این هستید که نرم افزار پریمیر پرو بر خلاف ظاهرش و تصوری که بسیاری افراد دارند، خیلی وسیع است و همچنان باید آن را یاد گرفت. وقتی که پریمیر پرو را به این روش یاد می گیرید، در ابتدا سرعت شما کم است اما پس از مدتی سرعت تولید ویدیوی شما بالا خواهد رفت اما تکنیک و خلاقیت کم خواهید آورد و طبیعی است، حال نوبت به یادگیری قدم های بعدی می باشد که یکی از آنها همین پلاگین قدرتمند بوریس کانتینیوم است.

خلاقیت در تیزر سازی و جلوه های ویژه

با دیدن این آموزش، باید متوجه شده باشید که اکنون زمان اجرای تکنیک هایی است که مدت ها در انتظارش بوده اید و نمی توانستید به هر دلیلی. با دست خالی می توان خیلی تکنیک ها را در پریمیر پرو اجرا نمود اما وقتی ابزاری مانند این پلاگین داشته باشید فضای خلاقیت وسعت پیدا خواهد نمود و آنها که خلاق هستند شیفه اش می شوند. اینگونه تکنیک ها برای تولید و اجرا در تیزر تبلیغاتی بسیار مناسب هستند.

این آموزش ویدیویی پریمیر پرو و پلاگین بوریس کانتینیوم، یک شروع است برای ورود به دنیای پیچیده تر تولید ویدیو، اگر تمایل به یادگیری تمیز این هنرها دارید، قدم های خود را صحیح انتخاب کنید.

برای تسلط بر ویدیو افکت یا پلاگین بوریس کانتینیوم Borisfx Continuum Complete می توانید صفحه آموزش کامل پلاگین بوریس کانتینیوم در پریمیر پرو را نیز مشاهده نمایید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود