Loading...
اکانت اکانت

آموزش حرفه ای هیستوگرام ادوبی لایت روم برای ادیت عکس

41 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش لایتروم کلاسیک
سلاماینبار با یک آموزش از نرم افزار ادوبی لایت روم مختص به هر عکاس اومدیم.قبل از اینکه به سراغ آموزش برویم ممکن است دید کاملی نسبت به ادوبی لایت روم نداشته باشید پس لطفا لینک زیر را با دقت مطالعه کنید ...
سلاماینبار با یک آموزش از نرم افزار ادوبی لایت روم مختص به هر عکاس اومدیم.قبل از اینکه به ...

سلام
اینبار با یک آموزش از نرم افزار ادوبی لایت روم مختص به هر عکاس اومدیم.
قبل از اینکه به سراغ آموزش برویم ممکن است دید کاملی نسبت به ادوبی لایت روم نداشته باشید پس لطفا لینک زیر را با دقت مطالعه کنید
https://www.manisoft.ir/news/best-learning-lightroom
پس حالا بهتر متوجه شده ایم که نرم افزار ادوبی لایترروم کارهای خاصی انجام می دهد ولی همچنان بر اعتقادی که داریم هستیم ، یعنی اگر بهترین نرم افزار هم در اختیار داشته ولی علم واقعی را نداششته باشید مانند یک حرفه ای نمی توانید تصحیح عکس را انجام دهید.
میخواهم نظر شما را به نکته ای خاص جلب کنم که اغلب به آن توجه نمی کنند یا بهتر بگویم نمی دانند و از نرم افزار ادوبی لایت روم توقع فراوان هم دارند!!!
وقتی که دوربین عکاسی به دست می گیرید بهتر است با موضوعات فراوان نوردهی و گرفتن یک عکس استاندارد آشنا باشید در غیر اینصورت عکس می گیرید و از نرم افزار ادوبی لایت روم توقع دارید همه مشکلات را برطرف کند.
چند مشکل خیلی بزرگ در عکس وجود دارد که حتی نرم افزار ادوبی لایت روم شاید نتواند آنرا برطرف کند

  • سفیدی زیاد
  • سیاهی زیاد
  • نویز فراوان


این سه مشکل ضعف یک عکاس خواهند بود و فرقی نمی کند که در استودیو عکس می گیرید یا فضای باز.
اگر به عکاسی و این هنر علاقه دارید لینک زیر را ببینید
https://www.manisoft.ir/course?category_id=7
حالا بریم سراغ آموزش حرفه ای ادوبی لایت روم که قرار است هیستوگرام را در آن یاد بگیرید.
هیستوگرام در نرم افزار ادوبی لایت روم یک بخش نظارتی است که به ما کمک می کند با یک نگاه متوجه شویم کدام تون درها در عکس کم هستند یا زیاد و کدام ها نیاز به ترمیم دارند.
قدم اولی که در دستکاری عکس باید انجام داد مرحله ی استاندارد نمودن است ، عکس را باید به مرحله ای دید چشم برسانیم. بله ، چون تا کنون هیچ دوربن عکاسی نمی تواند آنطور که چشم ما می بیند ، نما را ذخیره کند پس نرم افزاری مانند ادوبی لایت روم اینکار را باید برای ما انجام دهد که ابزار نظاری هیستئگرام این وظیفه را به عهده خواهد داشت.
در هیستوگرام نرم افزار ادوبی لایت روم تون هایی مانند سه رنگ اصلی ، سبز ، آبی ، قرمز و تونهای رنگ حاصل از سه رنگ اصلی یعنی ارغوانی ، فیروزه ای ، زرد را نمایش میدهد ، تون خاکستری که در عکاسی بسیار مهم است را نیز نمایش می دهد.
نکته خوبی که در این هیستوگرام وجود دارد اینکه با یک نگاه نشان می دهد که کدام تون از مرز خود گذشته و نیاز به تصحیح دارد.
در سمت راست و چپ آن دو کلیپر یا نمایش دهنده اخطار را باید فعال کنید ، به مخض اینکار اگر هر یک از تون ها به مرز خطر رسیده باشند این دو کلیپر روشن خواهند شد.
بخش هیستوگرام فقط در ادوبی لایت روم ایجاد نشده بلکه در تمام نرم افزار های تصحیح رنگ و نور عکس وجود دارد پس متوجه اهمیت آن می شویم.
وقتی که ابزار نظارتی هیستوگرام را یاد گرفتید حالا وقت اصلاح رنگ و نور است تا کجا ؟ تا جایی که تون ها استاندارد شوند یعنی شبیه به دید چشم شوند ، کی شبیه می شوند ؟ وقتی که ابزار نظارتی و این آموزش به شما محدوده را یاد بدهند.
به شما پیشنهاد میکنم از آموزش های تکه تکه دوری کنید چون بیشتر هدف آنها جذب شما هستند و فرقی نمی کند در کدام نرم افزار و شبکه اجتماعی قرار داده شده اند.
در صورت تمایل می توانید پکیج کامل آموزش ادوبی لایت روم را از لینک زیر تهیه کنید.
https://www.manisoft.ir/course?category_id=5

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود