حساب کاربری اکانت
0

آموزش تکنیک روتوش فیلم و صورت با ویدیو افکت Beauty Box پریمیر پرو Premiere Pro

فیلتر ویدیو
20558 ایجاد در 1399/11/20 آموزش پریمیر پرو Premiere Pro آموزش پریمیر پرو Premiere Pro 42 دقیقه
نظرات

توضیحات مهم

توضیحات

سلام.

وقت آن رسید که در نرم افزار پریمیر پرو Premiere Pro یک قدم حرفه ای بردارید. قصد دارم در این آموزش ویدیویی نحوه روتوش یا ریتاچ Retouch فیلم و در کنار آن روتوش صورت و پوست را انجام دهیم. " مگه میشه اونم با پریمیر پرو ؟ مگه فتوشاپه ؟ "

روتوش یعنی چی ؟

کلمه روتوش از معادل انگلیسی آن Retouch گرفته شده که لفظ اصلی فارسی آن ریتاچ می باشد. ریتاچ به ترمیم نمودن مشکلات در تصویر گفته می شود. مجموعه عملیاتی که در نرم افزاری مانند فتوشاپ روی عکس پیاده می شود. کارهایی مانند :

  • رفع لکه
  • کم نمودن میزان وضوح جوش و لک که برخی کلا آنرا حذف می کنند
  • کم نمودن میزان چین و چروک پوست
  • لطیف نمودن پوست و...

موارد بالا فقط برخی از عملیات آن هستند که روی پوست و پرتره انجام می شوند. اگر تمایل دارید تمام مراحل را بشناسید مقاله روتوش چیست ؟ را مطالعه کنید.

مگه میشه با پریمیر پرو Premiere Pro مثل فتوشاپ روتوش انجام داد ؟

جواب ساده می شود بله. فیلم یا ویدیو بر حسب فریم و قطعات کنار هم گذاشته شده تشکیل می شود اگر بخواهیم مانند فتوشاپ روی فیلم روتوش انجام دهیم باید روی هر فریم به صورت جداگانه عملیات را اجرا کنیم. اگر یک ثانیه 24 فریم باشد یعنی روی هر 24 فریم، بدون شک کار سخت و طاقت فرسایی خواهد شد. اگر فیلم ما 120 فریم باشد که دیگر ممکن است از خیر آن بگذریم. در نرم افزار پریمیر پرو هیچوقت مانند فتوشاپ نمی توانیم با آن دقت و جزییات روی پوست سوژه روتوش را انجام دهیم و فقط مجاز به اجرای برخی از آن هستیم. به لطفا پلاگین یا ویدیو افکت Beauty Box بدون نیاز به فریم فریم کار کردن می شود.

توانایی ما در روتوش فیلم با پریمیر پرو با پلاگین بیوتی باکس Beauty Box

برای اینکه بتوانیم با پریمیر پرو Premiere Pro روتوش صورت و سوژه را انجام دهیم نیازمند ویدیو افکت هستیم. مقاله ویدیو افکت چیست را مطالعه کنید.

یک ویدیو افکت خاص و حرفه ای که برای همین کار تولید شده. نام این ویدیو افکت بیوتی باکس از شرکت دیجیتال انارکی Digital Anarchy می باشد. این ویدیو افکت همزمان بر روی نرم افزارهایی مانند : فتوشاپ ، پریمیر پرو ، افترافکت ، فاینال کات ، داوینچی ، میتواند عملیات روتوش پوست و صورت را به خوبی انجام دهد. برای دانلود جدیدترین نسخه این ویدیو افکت از سایت مانی کانتنت استفاده کنید. پس از اینکه این ویدیو افکت را نصب کنید ، روی سیستم عامل شما هر کدام از برنامه های گفته شده وجود داشته باشد در لیست ویدیو افکت های آن دیده می شود.

شناخت بیشتر ویدیو افکت یا پلاگین بیوتی باکس Beauty Box

این ویدیو افکت یا پلاگین روتوش فیلم توسط شرکت https://digitalanarchy.com/ تولید شده و در اینترنت نسخه کرک شده و هم نسخه اورجینال دارد. برای نسخه اصلی می توانید آن را به ما سفارش دهید. اگر نسخه غیر اورجینال تهیه می نمایید دقت کنید که حتما باید با محصول امنیتی مانند دکتر وب مانع از اتصالش به اینترنت شوید و الی این از کار خواهد افتاد و موقع استفاده یک ضربدر روی تصویر مشاهده خواهید نمود. این نکات حرفه ای در آموزش سری اول پریمیر پرو مانی سافت به هنرجوها گفته شده اند.

کارت گرافیک مناسب

این ویدیو افکت از آن دسته ای است که حتما باید کارت گرافیک مناسب تدوین فیلم با پریمیر پرو و نرم افزار خود را داشته باشید. پردازش این پلاگین سنگین است و موقع اجرا احتمالا سیستم شما کند خواهد شد. کودا در نرم افزار پریمیر پرو حتما باید فعال شده باشد چون تاثیر کودا در تدوین فراوان است. پراکسی را بسازید تا سیستم روان تدوین کند. اگر با کندی روبرو شدین حتما میزان کیفیت نمایش پنجره پروگرم را کاهش دهید. در زمان رندر پروژه اگر از این ویدیو افکت استفاده نموده باشید احتمالا مدت زمان خروجی پریمیر پرو شما به کندی سپری خواهد شد پس نگران نباشید. در تنظیمات پریمیر پرو کودا را فعال کنید. در تنظیمات این پلاگین نیز کودا را فعال کنید.

نحوه اولین اجرای پلاگین

پس از نصب مطابق این آموزش، به لیست ویدیو ها بروید و روی فوتیج خود اجرا کنید. در اولین اجرا و بدون اینکه تغییری انجام دهید ، احساس خواهید نمود پوست صورت مقداری تغییر نموده است. بله ، این پلاگین وظیفه دارد به صورت مستقیم به دنبال رنگ پوست باشد ، تون پوست را پیدا نموده و آن را دستکاری خواهد نمود. 

روتوش بهتر پوست در فیلم با انتخاب صحیح تون ها

در تنظیمات آن بخشی برای تعریف نمودن تون یا رنگ پوست وجود دارد. شما باید برای هر پوست و سوژه یا پرتره در ویدیو خود ، رنگ پوست آن را به پلاگین معرفی کنید تا بهترین تاثیر را بگذارد. روش به این صورت است که شما باید هم نقطه روشن رنگ پوست و هم نقطه تیره رنگ پوست سوژه را به پلاگین معرفی کنید به محض این کار تاثیر فراوانی روی تصویر خود خواهید دید.

در روتوش فیلم زیادی روی نکنید

اوایل وقتی با این پلاگین حرفه ای پریمیر پرو آشنا می شوید سعی خواهید نمود روی اغلب ویدیو ها آن را اجرا کنید و اشکالی هم ندارد ولی در همین ابتدا دقت کنید میزان روتوش فیلم را کنترل کنید. طوری نباشد که وقتی کسی به فیلم نگاه می کند تمام جزییات پوست را از بین برده باشید. بسیاری اوقات دیده ام تدوین گران آنقدر میزان روتوش فیلم را زیاد می کنند که پوست خاصیت اصلی خود را از دست می دهد. شما اینطور نباشید.

ایجاد وضوح و شارپ پس از روتوش فیلم

وقتی که تنظیمات اولیه را بر روی پوست در فیلم انجام دادید می بایست مقداری شارپ یا درخشندگی روی پیکسل ها ایجاد کنید پس با تنظیماتی که در این ویدیو یاد می گیرید حتما انجام دهید. این اشتباه را نکنید که مثلا میزان روتوش فیلم را خیلی زیاد کنم بعد شارپ آن را تصحیح یا بهتر کنم چون اتفاق خوبی نخواهد افتاد.

حذف نور شدید در صورت

یکی از مشکلاتی که فیلمبردار با آن روبرو ست براق و نورانی شدن بخش هایی از صورت مانند نوک بینی ، پیشانی ، محل سبیل آقایان وقتی که عرق می کنند ، سر افرادی که موهایشان ریخته. خوشبختانه این پلاگین بخشی را درون خود برای رفع آن ایجاد نموده که حتما باید فعال شود. پس از فعال نمودن آن میتوانید به میزان مناسب نقاط نورانی و درخشان صورت را تصحیح کنید. به این درخشندگی اصطلاحا خیرگی شدید نور می گویند.

دستکاری و استاندارد سازی رنگ و نور قبل از روتوش فیلم

به عنوان یک تدوینگر حرفه ای با پریمیر پرو یاد بگیرید که مانن یک کالریست یا متخصص رنگ ، ابتدا نور و رنگ را استاندارد کنید تا تاثیر ویدیو افکت شما خیلی بهتر انجام شود. بسیاری افراد غیر حرفه ای بدون توجه به این موضوع پس از گرفتن خروجی پروژه پریمیر پرو متوجه غیر طبیعی شدن رنگ پوست می شوند. البته این را هم بگویم که خود این پلاگین بیوتی باکس Beauty Box درونش تنظیماتی برای رنگ دارد اما تخصصی تر آن است که تنظیم رنگ را ابتدا با امکاناتی مانند لومتری پریمیر پرو انجام دهید و اگر نیاز شد فقط تون پوست را با پلاگین تغییر دهید.

آپدیت باشید تا پلاگین روتوش و پریمیر پرو با هم خوب کار کنند

این نکته را برای همیشه به یاد بسپارید که وقتی آپدیت جدید نرم افزار پریمیر پرو را نصب می کنید می بایست جدیدترین آپدیت پلاگین بیوتی باکس Beauty Box را نیز نصب کنید. برخی به دلیل اشتباه تمایلی به نصب نسخه جدید پریمیر پرو ندارند اما می خواهند نسخه جدید پلاگین را روی نسخه قدیمی پریمیر پرو نصب کنند. همیشه رو به جلو حرکت کنید و آپدیت باشید. هر بار که این ویدیو افکت آپدیت می شود کارایی آن نیز قوی تر و سریعتر خواهد شد پس شما نیز به آن کمک کنید تا وظیفه اش را درست انجام دهد.

استفاده از حالت ماسک پلاگین بیوتی باکس Beauty Box

بدانید که چشم ما اغلب ممکن است خطاهایی در تشخیص و دیدن داشته باشد به همین دلیل در تنظیمات پلاگین بخشی بنام ماسک وجود دارد. به کمک آن فقط بخش هایی که تحت تاثیر ویدیو افکت روتوش قرار می گیرند به شما نمایش داده خواهد شد. آن را فعال کنید تا تصویر شما به دو رنگ سفید و سیاه تغییر یابد. رنگ سفید دقیقا همان محدوده هایی است که پلاگین تاثیر می گذارد. این تنظیم به نوعی یک ابزار نظارت می باشد.

روتوش پرتقالی پوست در ویدیو

در عکاسی و طراحی نوعی روتوش پوست بنام پرتقالی داریم که منفذهای پوست مانند پوست پرتقال برجسته می شوند در این پلاگین نیز امکانش وجود دارد. برای اینکار کافی است میزان شارپ در تنظیمات را افزایش دهید. زیاده روی نکنید.

از پلاگین روتوش فیلم پریست آماده بسازید

وقتی که شروع به تدوین موزیک ویدیو و کلیپ های دارای پرتره و سوژه می کنید بسیاری از نما های ضبط شده دارای شرایطی شبیه به هم هستند. مثلا گریم و پوست با یک شرایط و وضوح می باشند ، برای این شرایط جهت جلوگیری از اتلاف وقت ، مانند یک حرفه ای ، از تنظیمات پلاگین بیوتی باکس Beauty Box یک پریست آماده بسازید تا به راحتی روی سایر ویدیو کلیپ ها یا لایه ادجاست قرار دهید. سرعت شما خیلی بالا خواهد رفت. این پریست ها را پس از اینکه ساختید در سیستم خود ذخیره کنید.

روتوش بخشی از صورت یا پوست در فیلم و ویدیو

وقتی که پکیج سری سوم آموزش پریمیر پرو بنام کالریست را تولید نمودیم ، بسیاری افراد بدون اینکه سری های قبلی را دیده باشند مستقیم به سراغ آن رفتند و پس از مدتی با اعتراض اینکه در آموزش نکاتی گفته شده بود که آنها در پریمیر پرو بلد نیستند به سمت ما باز گشتند. استاد محمد ملکی همیشه هشدار می دهد که تدوین فیلم با پریمیر پرو چیزی نیست که در یک یا دو پکیج آموزش خلاصه شود. هنر تدوین فیلم وابسته به پکیج ها و دانش قبلی و پیوسته توسط پکیج های ممتد باید یاد گرفته شود. این توضیح را دادم چون برای همین بحث روتوش بخشی از پوست ، همین مورد رخ داد. برخی افراد که درک کاملی از ماسک پریمیر پرو نداشتند در انجام آن ناتوان ماندند اما سایرین که از مهمترین پله یادگیری تدوین فیلم با پریمیر پرو یعنی پله اول با ما شروع کرده بودند می دانستند که برای انتخاب محدوده ای از فیلم با پریمیر پرو باید از ماسک در قسمت ادجاست استفاده کنند. از ویدیو صورت مورد نظر یک کپی در ترک دوم بگیرید ، در پنجره افکت کنترل ، در قسمت ادجاست ، ماسک را فعال نموده و محدوده صورت یا دلخواه را انتخاب کنید. اگر سوژه حرکت کرد با استفاده از کی فریم های ماسک آن را دنبال کنید. ابتدا دنبال نمودن سوژه را تمام کنید بعد روتوش را پیاده کنید. مشکلی که ممکن است برای شما رخ دهد اینکه اگر میزان نرم نمودن پوست را زیاد کنید لبه های قسمت ماسک مانند یک خط جدا می شود ، به راحتی با افزایش فیدر در ماسک آن را برطرف کنید.

نسخه کامل آموزش رایگان پریمیر پرو را مشاهده کنید تا درک بهتری از این نرم افزار بدست بیاورید.

سلام.

وقت آن رسید که در نرم افزار پریمیر پرو Premiere Pro یک قدم حرفه ای بردارید. قصد دارم در این آموزش ویدیویی نحوه روتوش یا ریتاچ Retouch فیلم و در کنار آن روتوش صورت و پوست را انجام دهیم. " مگه میشه اونم با پریمیر پرو ؟ مگه فتوشاپه ؟ "

روتوش یعنی چی ؟

کلمه روتوش از معادل انگلیسی آن Retouch گرفته شده که لفظ اصلی فارسی آن ریتاچ می باشد. ریتاچ به ترمیم نمودن مشکلات در تصویر گفته می شود. مجموعه عملیاتی که در نرم افزاری مانند فتوشاپ روی عکس پیاده می شود. کارهایی مانند :

  • رفع لکه
  • کم نمودن میزان وضوح جوش و لک که برخی کلا آنرا حذف می کنند
  • کم نمودن میزان چین و چروک پوست
  • لطیف نمودن پوست و...

موارد بالا فقط برخی از عملیات آن هستند که روی پوست و پرتره انجام می شوند. اگر تمایل دارید تمام مراحل را بشناسید مقاله روتوش چیست ؟ را مطالعه کنید.

مگه میشه با پریمیر پرو Premiere Pro مثل فتوشاپ روتوش انجام داد ؟

جواب ساده می شود بله. فیلم یا ویدیو بر حسب فریم و قطعات کنار هم گذاشته شده تشکیل می شود اگر بخواهیم مانند فتوشاپ روی فیلم روتوش انجام دهیم باید روی هر فریم به صورت جداگانه عملیات را اجرا کنیم. اگر یک ثانیه 24 فریم باشد یعنی روی هر 24 فریم، بدون شک کار سخت و طاقت فرسایی خواهد شد. اگر فیلم ما 120 فریم باشد که دیگر ممکن است از خیر آن بگذریم. در نرم افزار پریمیر پرو هیچوقت مانند فتوشاپ نمی توانیم با آن دقت و جزییات روی پوست سوژه روتوش را انجام دهیم و فقط مجاز به اجرای برخی از آن هستیم. به لطفا پلاگین یا ویدیو افکت Beauty Box بدون نیاز به فریم فریم کار کردن می شود.

توانایی ما در روتوش فیلم با پریمیر پرو با پلاگین بیوتی باکس Beauty Box

برای اینکه بتوانیم با پریمیر پرو Premiere Pro روتوش صورت و سوژه را انجام دهیم نیازمند ویدیو افکت هستیم. مقاله ویدیو افکت چیست را مطالعه کنید.

یک ویدیو افکت خاص و حرفه ای که برای همین کار تولید شده. نام این ویدیو افکت بیوتی باکس از شرکت دیجیتال انارکی Digital Anarchy می باشد. این ویدیو افکت همزمان بر روی نرم افزارهایی مانند : فتوشاپ ، پریمیر پرو ، افترافکت ، فاینال کات ، داوینچی ، میتواند عملیات روتوش پوست و صورت را به خوبی انجام دهد. برای دانلود جدیدترین نسخه این ویدیو افکت از سایت مانی کانتنت استفاده کنید. پس از اینکه این ویدیو افکت را نصب کنید ، روی سیستم عامل شما هر کدام از برنامه های گفته شده وجود داشته باشد در لیست ویدیو افکت های آن دیده می شود.

شناخت بیشتر ویدیو افکت یا پلاگین بیوتی باکس Beauty Box

این ویدیو افکت یا پلاگین روتوش فیلم توسط شرکت https://digitalanarchy.com/ تولید شده و در اینترنت نسخه کرک شده و هم نسخه اورجینال دارد. برای نسخه اصلی می توانید آن را به ما سفارش دهید. اگر نسخه غیر اورجینال تهیه می نمایید دقت کنید که حتما باید با محصول امنیتی مانند دکتر وب مانع از اتصالش به اینترنت شوید و الی این از کار خواهد افتاد و موقع استفاده یک ضربدر روی تصویر مشاهده خواهید نمود. این نکات حرفه ای در آموزش سری اول پریمیر پرو مانی سافت به هنرجوها گفته شده اند.

کارت گرافیک مناسب

این ویدیو افکت از آن دسته ای است که حتما باید کارت گرافیک مناسب تدوین فیلم با پریمیر پرو و نرم افزار خود را داشته باشید. پردازش این پلاگین سنگین است و موقع اجرا احتمالا سیستم شما کند خواهد شد. کودا در نرم افزار پریمیر پرو حتما باید فعال شده باشد چون تاثیر کودا در تدوین فراوان است. پراکسی را بسازید تا سیستم روان تدوین کند. اگر با کندی روبرو شدین حتما میزان کیفیت نمایش پنجره پروگرم را کاهش دهید. در زمان رندر پروژه اگر از این ویدیو افکت استفاده نموده باشید احتمالا مدت زمان خروجی پریمیر پرو شما به کندی سپری خواهد شد پس نگران نباشید. در تنظیمات پریمیر پرو کودا را فعال کنید. در تنظیمات این پلاگین نیز کودا را فعال کنید.

نحوه اولین اجرای پلاگین

پس از نصب مطابق این آموزش، به لیست ویدیو ها بروید و روی فوتیج خود اجرا کنید. در اولین اجرا و بدون اینکه تغییری انجام دهید ، احساس خواهید نمود پوست صورت مقداری تغییر نموده است. بله ، این پلاگین وظیفه دارد به صورت مستقیم به دنبال رنگ پوست باشد ، تون پوست را پیدا نموده و آن را دستکاری خواهد نمود. 

روتوش بهتر پوست در فیلم با انتخاب صحیح تون ها

در تنظیمات آن بخشی برای تعریف نمودن تون یا رنگ پوست وجود دارد. شما باید برای هر پوست و سوژه یا پرتره در ویدیو خود ، رنگ پوست آن را به پلاگین معرفی کنید تا بهترین تاثیر را بگذارد. روش به این صورت است که شما باید هم نقطه روشن رنگ پوست و هم نقطه تیره رنگ پوست سوژه را به پلاگین معرفی کنید به محض این کار تاثیر فراوانی روی تصویر خود خواهید دید.

در روتوش فیلم زیادی روی نکنید

اوایل وقتی با این پلاگین حرفه ای پریمیر پرو آشنا می شوید سعی خواهید نمود روی اغلب ویدیو ها آن را اجرا کنید و اشکالی هم ندارد ولی در همین ابتدا دقت کنید میزان روتوش فیلم را کنترل کنید. طوری نباشد که وقتی کسی به فیلم نگاه می کند تمام جزییات پوست را از بین برده باشید. بسیاری اوقات دیده ام تدوین گران آنقدر میزان روتوش فیلم را زیاد می کنند که پوست خاصیت اصلی خود را از دست می دهد. شما اینطور نباشید.

ایجاد وضوح و شارپ پس از روتوش فیلم

وقتی که تنظیمات اولیه را بر روی پوست در فیلم انجام دادید می بایست مقداری شارپ یا درخشندگی روی پیکسل ها ایجاد کنید پس با تنظیماتی که در این ویدیو یاد می گیرید حتما انجام دهید. این اشتباه را نکنید که مثلا میزان روتوش فیلم را خیلی زیاد کنم بعد شارپ آن را تصحیح یا بهتر کنم چون اتفاق خوبی نخواهد افتاد.

حذف نور شدید در صورت

یکی از مشکلاتی که فیلمبردار با آن روبرو ست براق و نورانی شدن بخش هایی از صورت مانند نوک بینی ، پیشانی ، محل سبیل آقایان وقتی که عرق می کنند ، سر افرادی که موهایشان ریخته. خوشبختانه این پلاگین بخشی را درون خود برای رفع آن ایجاد نموده که حتما باید فعال شود. پس از فعال نمودن آن میتوانید به میزان مناسب نقاط نورانی و درخشان صورت را تصحیح کنید. به این درخشندگی اصطلاحا خیرگی شدید نور می گویند.

دستکاری و استاندارد سازی رنگ و نور قبل از روتوش فیلم

به عنوان یک تدوینگر حرفه ای با پریمیر پرو یاد بگیرید که مانن یک کالریست یا متخصص رنگ ، ابتدا نور و رنگ را استاندارد کنید تا تاثیر ویدیو افکت شما خیلی بهتر انجام شود. بسیاری افراد غیر حرفه ای بدون توجه به این موضوع پس از گرفتن خروجی پروژه پریمیر پرو متوجه غیر طبیعی شدن رنگ پوست می شوند. البته این را هم بگویم که خود این پلاگین بیوتی باکس Beauty Box درونش تنظیماتی برای رنگ دارد اما تخصصی تر آن است که تنظیم رنگ را ابتدا با امکاناتی مانند لومتری پریمیر پرو انجام دهید و اگر نیاز شد فقط تون پوست را با پلاگین تغییر دهید.

آپدیت باشید تا پلاگین روتوش و پریمیر پرو با هم خوب کار کنند

این نکته را برای همیشه به یاد بسپارید که وقتی آپدیت جدید نرم افزار پریمیر پرو را نصب می کنید می بایست جدیدترین آپدیت پلاگین بیوتی باکس Beauty Box را نیز نصب کنید. برخی به دلیل اشتباه تمایلی به نصب نسخه جدید پریمیر پرو ندارند اما می خواهند نسخه جدید پلاگین را روی نسخه قدیمی پریمیر پرو نصب کنند. همیشه رو به جلو حرکت کنید و آپدیت باشید. هر بار که این ویدیو افکت آپدیت می شود کارایی آن نیز قوی تر و سریعتر خواهد شد پس شما نیز به آن کمک کنید تا وظیفه اش را درست انجام دهد.

استفاده از حالت ماسک پلاگین بیوتی باکس Beauty Box

بدانید که چشم ما اغلب ممکن است خطاهایی در تشخیص و دیدن داشته باشد به همین دلیل در تنظیمات پلاگین بخشی بنام ماسک وجود دارد. به کمک آن فقط بخش هایی که تحت تاثیر ویدیو افکت روتوش قرار می گیرند به شما نمایش داده خواهد شد. آن را فعال کنید تا تصویر شما به دو رنگ سفید و سیاه تغییر یابد. رنگ سفید دقیقا همان محدوده هایی است که پلاگین تاثیر می گذارد. این تنظیم به نوعی یک ابزار نظارت می باشد.

روتوش پرتقالی پوست در ویدیو

در عکاسی و طراحی نوعی روتوش پوست بنام پرتقالی داریم که منفذهای پوست مانند پوست پرتقال برجسته می شوند در این پلاگین نیز امکانش وجود دارد. برای اینکار کافی است میزان شارپ در تنظیمات را افزایش دهید. زیاده روی نکنید.

از پلاگین روتوش فیلم پریست آماده بسازید

وقتی که شروع به تدوین موزیک ویدیو و کلیپ های دارای پرتره و سوژه می کنید بسیاری از نما های ضبط شده دارای شرایطی شبیه به هم هستند. مثلا گریم و پوست با یک شرایط و وضوح می باشند ، برای این شرایط جهت جلوگیری از اتلاف وقت ، مانند یک حرفه ای ، از تنظیمات پلاگین بیوتی باکس Beauty Box یک پریست آماده بسازید تا به راحتی روی سایر ویدیو کلیپ ها یا لایه ادجاست قرار دهید. سرعت شما خیلی بالا خواهد رفت. این پریست ها را پس از اینکه ساختید در سیستم خود ذخیره کنید.

روتوش بخشی از صورت یا پوست در فیلم و ویدیو

وقتی که پکیج سری سوم آموزش پریمیر پرو بنام کالریست را تولید نمودیم ، بسیاری افراد بدون اینکه سری های قبلی را دیده باشند مستقیم به سراغ آن رفتند و پس از مدتی با اعتراض اینکه در آموزش نکاتی گفته شده بود که آنها در پریمیر پرو بلد نیستند به سمت ما باز گشتند. استاد محمد ملکی همیشه هشدار می دهد که تدوین فیلم با پریمیر پرو چیزی نیست که در یک یا دو پکیج آموزش خلاصه شود. هنر تدوین فیلم وابسته به پکیج ها و دانش قبلی و پیوسته توسط پکیج های ممتد باید یاد گرفته شود. این توضیح را دادم چون برای همین بحث روتوش بخشی از پوست ، همین مورد رخ داد. برخی افراد که درک کاملی از ماسک پریمیر پرو نداشتند در انجام آن ناتوان ماندند اما سایرین که از مهمترین پله یادگیری تدوین فیلم با پریمیر پرو یعنی پله اول با ما شروع کرده بودند می دانستند که برای انتخاب محدوده ای از فیلم با پریمیر پرو باید از ماسک در قسمت ادجاست استفاده کنند. از ویدیو صورت مورد نظر یک کپی در ترک دوم بگیرید ، در پنجره افکت کنترل ، در قسمت ادجاست ، ماسک را فعال نموده و محدوده صورت یا دلخواه را انتخاب کنید. اگر سوژه حرکت کرد با استفاده از کی فریم های ماسک آن را دنبال کنید. ابتدا دنبال نمودن سوژه را تمام کنید بعد روتوش را پیاده کنید. مشکلی که ممکن است برای شما رخ دهد اینکه اگر میزان نرم نمودن پوست را زیاد کنید لبه های قسمت ماسک مانند یک خط جدا می شود ، به راحتی با افزایش فیدر در ماسک آن را برطرف کنید.

نسخه کامل آموزش رایگان پریمیر پرو را مشاهده کنید تا درک بهتری از این نرم افزار بدست بیاورید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

برای ما بنویسید و تاثیرگذار باشید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود