تنها چند روز فرصت استفاده از تخفیف 35 درصد روی هر آموزش و 45 درصد برای خرید همه آموزشها باقی مانده است.

آموزش حرفه ای اکستنشن بیت ادیت BeatEdit با پریمیر پرو

آموزش جذاب 51 دقیقه ای کاملا رایگان بیت ادیت BeatEdit و نحوه ساخت ویدیوکلپپ های اتوماتیک و جذاب به همراه  تکنیک پریمیر پرو که از یاد گرفتن آنها لذت خواهید برد.

مارک، نشانه گذاری، گرفتن سرضرب موزیک توسط بیت ادیت Beatedit

 در این آموزش با موضوعات زیر آشنا خواهید شد:

 • مارک گذاری یا نشانه گذاری چیست
 • چه روش هایی برای تعیین بیت در موزیک وجود دارد
 • بیت ادیت چیست و چه زمانی از بیت ادیت Beatedit استفاده کنیم
 • مشکلات بیت ادیت Beatedit  کدامند
 • چه دستورات و ابزارهایی در کار با بیت ادیت موثرند

 تشخیص دادن بیت موزیک

برای پیدا نمودن بیت یا اصطلاحا سرضرب در موزیک، همیشه یک راه دقیق وجود دارد، استفاده از کلید M در نرم افزاری مانند پریمیر پرو، با هر بار فشار دادن آن یک مارک یا نشانه، در تایم لاین یا روی موزیک ایجاد میشود.

هنر ساخت ویدیو کلیپ ها در هر زمینه ای نیازمند استفاده از تکنیک های نشانه گذاری است. فرقی نمیکند که با نرم افزارهایی مانند :

باشد مهم این است که بتوان نشانه گذاری نمود و برحسب نیاز پروژه نماها را روی هر مارک قرار دهیم و مخاطب را تحت تاثیر گذاریم، هدف از تولید ویدیو آنهم با موزیک انتقال احساسات تولیدکننده و پروژه می باشد که در دوره های تدوین فیلم به آنها پرداخته ایم.

استفاده از بیت ادیت Beatedit  بجای M

نرم افزار بیت ادیت Beatedit یکی از اکستنشن های معروف و پرکاربرد برای پریمیر پرو میباشد که به ما توانایی انجام نشانه گذاری بیت بر روی موزیک را در کمتر از چند ثانیه میدهد. مقاله از اکستنشن Extensions پریمیر٬ افترافکت٬ فتوشاپ چقدر میدانید؟ را مشاهده نمائید.


چه زمانی از بیت ادیت Beatedit استفاده کنیم

تولید ویدیو و ساخت پروژه هایی که همزمان از ویدیو و موزیک در آنها استفاده شده و موزیک نقش مهمی دارد به دو دسته تقسیم میشوند :

پروژه موزیک ویدیو که تمام حرکات ما باید با بیت یا سرضرب های هدفدار تنظیم شوند مانند موزیک ویدیو خوانندگان یا ویدیو کلیپ فرمالیته و عروسی یا پروژه های خاص که واقعا زحمت دارند و تنظیم نمودن تصاویر با موزیک خیلی حساس است و در هر نشانه ممکن است تکنیک های سنگین و جلوه های ویژه ای اجرا شوند

پروژه موزیک ویدیو که حساسیت بالایی مانند مورد قبلی نیست و میتوانیم هر نما یا تصویری را روی هریک از بیت یا نشانه ها بگذاریم. بطور مثال یک پروژه گردشگری رکورد نموده ایم تصاویر همه زیبا هستند و فقط کافی است پشت سر هم قرار بگیرند. در این پروژه گزینه هایی مانند:

 • سرعت تعیین مارک یا نشانه یا بیت BeatEdit
 • سرعت قراردادن تصاویر بر روی مارک ها

تاثیر فراوانی دارند و در صرفه جویی زمان بسیار کمک خواهند نمود، اینجاست که اکستنشن بیت ادیت Extension Beatedit نقشی پررنگ پیدا خواهد نمود و تولید موزیک ویدیو یا پروژه ویدیویی را لذت بخش خواهد نمود.

 • پروژه فیلم مستند و سینمای و دیالوگ هایی که در آنها به صورت عمدی صداهایی مشخص ایجاد شده تا نما یا اتفاقی در تصویر با آن هماهنگ شود.
 • پروژه های موشن گرافیک با مشخص نمودن مارک یا بیت های صدا به راحتی میتوانند داخل یا خارج نمودن تمام لایه ها، تایتل ها را مدیریت نمایند، بیت ادیت در سرعت و دقت بسیار موثر است حال اگر موزیک مناسبی داشته باشید که دیگر همه چیز تمام است.
 • گاها ممکن است در زمان نشانه گذاری دستی یک موزیک، در ثانیه هایی بیت های فراوانی وجود داشته باشد که حوصله و دقت بالایی بخواهند، پس با انتخاب محدوده موزیک و اجرای بیت ادیت Beatedit این کار سخت کاملا آسان انجام خواهد شد.

اما هیچ چیز بی نقص نیست حتی بیت ادیت Beatedit


مشکلات بیت ادیت Beatedit کدامند؟

اکستنشن بیت ادیت Beatedit براحتی هزاران نشانه را مشخص مینماید آنهم با دقت بالا، اما مشکلی وجود دارد!

 • کدامیک از این نشانه ها برای تدوینگر مهم است؟
 • روی کدام نشانه یا مارک تکنیک اجرا میکنیم؟

اغلب تصور میکنند که باید بر روی تمام بیت های مشخص شده کاری انجام دهیم، اما اینطور نیست. قرار نیست روی تمام بیت ها کاری انجام دهیم. دانش آموخته های مانی سافت میدانند که هر بیت دارای شرایطی است و بر حسب نوع پروژه، نماها، مدت زمان، باید از نماها و بیت صدا کمک گرفت. فرض کنید بیت ادیت حدود 100 بیت صدا را نشانه گذاری نموده باشد حال می خواهیم ویدیوها را قرار دهیم، برخی ویدیوها زمان طولانی شاید حدود 10 ثانیه داشته باشند و بیش از 10 بیت را از دست بدهیم، اشکالی ندارد. سعی نکنید روی هر بیت که ساخته شده تصویری قرار دهید یا افکتی اجرا کنید.

برای پروژه هایی که رکوردهای فراوان انجام شده و حساسیت بالایی روی اینکه کدام نما روی کدام بیت یا نشانه قرار بگیرد ندارند، بیشتر سرعت و دقت اهمیت بالایی دارد و انتخاب بیت ها کاملا اختیاری است.

ویدیو کلیپ های گردشگری، طبیعت، مستند، خاطرات، مهدکودک و بسیاری دیگر میتوانند از این مزیت سرعت بیت ادیت Beatedit بهرمند شوند.

ارتباط بیت ادیت Beatedit میان پریمیر، افتر افکت، ادیشن

وقتی میگوییم ادوبی یعنی جزایری که به هم پیوسته و وابسته هستند همانطور که پکیج های آموزشی مانی سافت این شرایط را برای موفقیت هنرجوهای خود ایجاد نموده اند. کسانی که همزمان با پریمیر پرو و افترافکت تولید ویدیو انجام میدهند بدانند که موزیک نشانه گذاری شده را اگر از پریمیر به افتر افکت منتقل کنند مخصوصا برای پروژه های موشن گرافیک، همان مارک ها به همراه موزیک منتقل می شوند. واااااااااااای که چقدر پرکاربرد است منتظر پکیج های عظیم موشن گرافیک ما بمانید.

ابزارهای پرکاربرد تدوینگر در زمان کار با بیت Bit های موزیک

هیچ وقت به نهایت نخواهیم رسید پس جایی برای ادعا وجود ندارد. اگر بیت ادیت اجرا کنیم، تصویر بگذاریم ولی از ابزارهایی که برای یک تدوینگر جهت سرعت و دقت ایجاد شده استفاده نکنیم پس کار خاصی نکرده ایم. زمان کار با بیت که میتواند با Beatedit و یا دستی کلید M ایجاد شده باشند چند دستور پرکاربرد تریم را همیشه استفاده کنید دستوراتی مانند Roll, ripple.

تبدیل تایم لاین از زمان به صدا

وقت آن رسیده که با نکته ی مهمی آشنا شوید. اگر با موزیک و نشانه گذاری خیلی کار کرده باشید حتما متوجه شده اید که گاها یک مارک یا بیت در موزیک یا تایم لاین قرار گرفته اما پلی هد Playhead روی آن قرار نمیگیرد! بله خود من بارها مواجه شده ام. راه حل اینکه پلی هد دقیقا روی مارک قرار بگیرد، به چپ یا راست بیت پرتاب نشود باید تایم لاین را بر روی show audio time units قرار میدهیم که به گفته ی ادوبی و تجربیات ما، چون در نرم افزار پریمیر پرو نمیتوانیم یک فریم را به دو نیم تقسیم کنیم، پس دو راه باقی می ماند :

 • کات را بعد یا قبل از مارک قرار دهیم
 • مارک را دقیقا موازی با کات تنظیم کنیم

اتوماتیک نمودن تمام پروژه پریمیر پرو

حال قصد دارم این آموزش را کامل تر کنم. بیت های موزیک را مطابق آموزش روی تایم لاین یا خط زمان سکانس قرار میدهیم. پوشه ای که تمام عکس ها و ویدیوها قراردارد را گرفته و روی گزینه ی Automatic Sequence میکشیم و از آپشن ها گزینه at unnumbered Markers قرار میدهیم. خواهید دید که معجزه می شود و تمام رسانه ها دقیقا روی مارک یا بیت ها چیده می شوند!! از این راحت تر ؟ امیدوارم لذت برده باشید و بدانید در پکیج های آموزشی مانی سافت موضوعاتی خیلی فراتر از این آموزشها وجود دارد.

 

چنانچه سوالی و یا نظری دارید ابتدا از بالای سایت اکانت کاربر بسازید و یا وارد اکانت خود شده و اینجا متن را بنویسید.

دانلود مدیا و افکت و جلوه و بکگراند از سایت مانی کانتنت

دانلود مدیا و افکت و جلوه و بکگراند از سایت مانی کانتنت

طراح سایت : اموزش ویدیویی عکاسی و ادیت و پریمیرپرو به فارسی