Loading...
اکانت اکانت

21-آموزش حذف پرده سبز در پریمیر پرو با ویدیو افکت Color Key

12 دقیقه 02 فروردين، 1400 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
همانطور که در آموزش های قبلی نرم افزار پریمیر پرو متوجه شده اید ، تا نسخه 15 آن ، تعداد 133 ویدیو افکت وجود دارد. یکی از این ویدیو افکت بنام اولتراکی و جهت حذف پرده سبز استفاده می شود که قبلا آموزش دا ...
همانطور که در آموزش های قبلی نرم افزار پریمیر پرو متوجه شده اید ، تا نسخه 15 آن ، تعداد 13 ...

همانطور که در آموزش های قبلی نرم افزار پریمیر پرو متوجه شده اید ، تا نسخه 15 آن ، تعداد 133 ویدیو افکت وجود دارد. یکی از این ویدیو افکت بنام اولتراکی و جهت حذف پرده سبز استفاده می شود که قبلا آموزش داده ایم. اینبار به سراغ خلاقیت با ویدیو افکت دیگری بنام Color Key می رویم. ویدیو افکتی که بسیار ساده است اما جالب است که میتوانیم برای حذف پرده سبز یا هر تک رنگ دیگری نیز از آن استفاده کنیم.

نحوه اجرای ویدیو افکت کالرکی Color Key

برای حذف رنگ پرده سبز بکگراند در فیلم با پریمیر پرو البته با ویدیو افکت های داخلی آن دو راه وجود دارد.

  • راه اول که لینک بالا و آموزش قبلی با ویدیو افکت اولتراکی Ultra key که خیلی خوب است.
  • اما راه دوم که اغلب به ذهن کمتر کسی می رسید استفاده از ویدیو افکت داخلی پریمیر پرو بنام کالر کی Color Key می باشد. در نرم افزار پریمیر پرو 133 ویدیو افکت خیلی عالی داریم اما متاسفانه افراد تمایلی به یادگیری آنها نشان نمی دهند و به اشتباه تصور می کنند که به درد نمی خورند. بدانید که تمام ترنزیشن های امروزی که در اینترنت به دنبال دانلود و خرید آنها هستید توسط افرادی ساخته می شود که ویدیو افکت های خود پریمیر پرو را خیلی حرفه ای یاد گرفته اند. اگر به این یادگیری علاقه دارید 133 تای آنها را در یک پکیج آموزش بنام آموزش همه افکت های پریمیر پرو - پری افکت آموزش داده ایم.

آموزش تکنیک حذف رنگ پرده سبز با ویدیو افکت کالرکی Color Key

این ویدیو افکت ساده است ، اگر تازه کار هستید و ویدیو افکت را نمی شناسید ، مقاله ویدیو افکت چیست را مشاهده کنید. خیلی ساده تر از ویدیو افکت اولتراکی می باشد. از این ویدیو افکت زمانی استفاده می کنم که نورپردازی و فیلمبرداری با پرده سبز را خیلی خوب انجام داده ایم ! بله درست متوجه شده اید. زمانی رنگ پرده سبز در فیلم را می توانیم خیلی خوب مانند سینمای هالیوود حذف کنیم که تمام شرایط در کنار هم خوب قرار گرفته باشند. برخی تصور می کنند که چون در ویدیویی که دارند پرده سبز را حذف نموده اند پس کار تمام است. اگر روزی به سطح بعدی تدوین فیلم با پریمیر پرو رسیدید معنای این صحبت من را بهتر درک خواهید نمود. هر چه که در تولید ویدیو با پرده سبز بیشتر وارد شوید متوجه سختی ها و پیچیدگی های آن خواهید شد. زمانی که ویدیو ها را خودتان ضبط کنید سخت ترین روز زندگیان خواهد شد و اصلا فکر نمی کردید که چرا در ویدیو های خودتان خوب در نمی آید ولی در ویدیو هایی که دانلود کردین خوب جواب می داد.

اگر یک ویدیو غیر حرفه ای پرده سبز را به هر نرم افزار حرفه ای وارد کنید ، اگر بهترین پلاگین را هم داشته باشد وقتی شرایط مطلوب را نداشته باشد نمی تواند به صورت عالی رنگ سبز یا حتی آبی را حذف کند. برای ضبط پرده سبز باید شرایط مطلوبی مانند :

  • انتخاب سرعت شاتر دوربین
  • قدرت نور ها
  • زاویه تابش نور ها

نکات دیگری که در یک استودیو باید رعایت شود.

کافی است این ویدیو افکت را بر روی ویدیو خود قرار دهید، دو جعبه رنگ خواهید داشت. رنگ اول را برای حذف انتخاب کنید. رنگ دوم را برای جایگزینی تعیین کنید. مطابق توضیحاتم در این آموزش تمرین کنید نتیجه خوبی بدست خواهید آورد. انتظاری که از اولتراکی داشتید را از این نداشته باشید. هدفم از این آموزش فقط شناخت بیشتر شما از توانایی افکت های دیگر پریمیر پرو بود.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود