Loading...
اکانت اکانت

12- آموزش کات یا برش زدن ویدیو با نرم افزار پریمیر پرو

8 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
در این آموزش پریمیر پرو قصد دارم شما را با نکات جدیدی از نحوه تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ آشنا کنم. از این لحظه به بعد هر لحظه ی شما در تدوین فیلم با پریمیر پرو با کات Cut یا برش یا تکه تکه نمودن وی ...
در این آموزش پریمیر پرو قصد دارم شما را با نکات جدیدی از نحوه تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ ...

در این آموزش پریمیر پرو قصد دارم شما را با نکات جدیدی از نحوه تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ آشنا کنم.

از این لحظه به بعد هر لحظه ی شما در تدوین فیلم با پریمیر پرو با کات Cut یا برش یا تکه تکه نمودن ویدیو و موزیک همراه خواهد شد. در آموزش قبلی با دستور خیلی خوب تریم Trim آشنا شده اید. می دانید که می توانیم ویدیو و موزیک را از ابتدا و انتها و یا روی برش و میان دو فوتیج انجام دهیم البته تریم در آموزش قبلی به اتمام نمی رسد و نکات حرفه ای فراوانی وجود دارد. حال اگر بخواهیم در یک فوتیج 1 دقیقه ای نما هایی را در اواسط آن حذف کنیم چاره چیست ؟ بدون شک دستورات کات یا برش راه کار ما هستند.

برای اینکه با دستور کات به صورت حرفه ای تر ویدیو ها را برش و تکه نکه کنید توضیحات تکمیل کننده ای را ارائه می دهم. همانطور که متوجه شده اید برای برش زدن هر نوع مدیا می توانیم ابزار Razor را از جعبه ابزار در سمت چپ تایم لاین انتخاب کنیم و هر کجا که می خواهیم یک کلیک چپ بزنیم. هیچ محدودیتی برای اینکار وجود ندارد. 

  • می توانید کلید شیف Shift کیبورد را نگه داشته و چندین فوتیج در چندین ترک در تایم لاین را همزمان برش بزنید. فرض کنید در انتهای سکانس یا بخشی از کار یک سری ویدیو و عکس قرار داده اید ، انتها مقداری بی نظمی وجود دارد ، یکی کوتاه تر و دیگری طولانی تر است. ابزار Razor را برداشته ، کلید شیفت را نگه داشته و روی انتها کلیک کنید. می بینید که چقدر ساده یک برش دسته جمعی یا گروهی انجام شد. حال ابزار جابجایی یا Move را برداشته و بخش های بعد از برش را با کلیک چپ از بالا تا پایین انتخاب و با Delete روی کیبورد حذف کنید.
  • روش دیگری که به نظر من اغلب حرفه ای ها در پریمیر پرو از آن استفاده می نمایند دستور ترکیبی کلید های روی کیبورد Ctrl + K می باشد. با این دستور در هر کجا که پلی هد در تایم لاین قرار دارد آنرا فشار دهید دقیقا در همان فریم برش انجام می شود. و با ترکیب کلید shift می توانید تمام ترک ها را نیز برش بزنید.

پشنهاد برای تدوینگر های نرم افزار پریمیر پرو

نرم افزار خیلی خوبی مانند پریمیر پرو برای بسیاری از تکنیک ها و کارهایی که شما انجام می دهید ، دو راه بوجود آورده :

  • برای آنهایی که بیشتر با موس کار می کنند
  • برای انهایی که بیشتر با کیبورد تدوین می کنند

به اعتقاد من دستورات کیبورد در بسیاری شرایط خیلی سریع و دقیقتر هستند. همین Razor برای اینکه یک زمان خاص که در حدود یک فریم است را بخواهید برش بزنید باید زوم کنید تا با لرزش دست فریم اشتباهی را برش نزنید ولی با روش کیبورد خیلی دقیق و همان نمایی که در پنجره پروگرم می بینید را برش می زند بدون هرگونه خطا. یادگیری و آموزش پریمیر پرو و هنر تدوین فیلم و ساخت ویدیو چیزی نیست که در 10 تا 20 ساعت به پایان برسید یا مثلا بگوییم آموزش صفر تا صد ، انتهایی در کار نیست. همیشه برای یادگیری نکاتی وجود دارد. تیم مانی سافت نیز مانند شما دائما در حال یادگیری است و متوقف نخواهد شد پس شما هم متوقف نشوید. ما برای شما در حال آموزش هستیم. سری کامل آموزش های ما را مشاهده کنید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود