تنها چند روز فرصت استفاده از تخفیف 35 درصد روی هر آموزش و 45 درصد برای خرید همه آموزشها باقی مانده است.

آموزش سینک فیلم و تکنیک چند دوربینه با پریمیر Premiere Pro

هر نرم افزار تدوین حرفه ای فیلم دارای قابلیتی بنام سینک است که بواسطه ی آن میتوانیم کلیپ های رکورد شده از چند زاویه متفاوت را به نحوی با هم هماهنگ کنیم که صدای آنها دقیق بر اساس پیک Peak یا قله های صدا بر هم منطبق شده و بسیار خوب با هم سینک شوند در این آموزش یاد میگیرید که چگونه در پریمیرپرو چند فوتیج با زاویه های مختلف را سینک کنید.

سینک یعنی چه

در واقع اصل کلمه ای که سینک از آن گرفته شده است Synchronize است که لفظ صحیح آن سنکرون یا سنکرونایز بوده که در زبان فارسی به سینک کلیپ یا سینک فیلم تبدی شده.

چه زمانی سینک فیلم و کلیپ چند دوربین با پریمیر Premiere Pro انجام میدهیم

در زمان تصویربرداری موزیک ویدیو یا فیلم عروسی یا مراسمات خاص توسط دو تا سه دوربین از زاویه های مختلف به صورت همزمان از خواننده یا صحنه ای خاص رکورد انجام میدهیم، چیزی که بین این تصاویر مشترک است صدا میباشد اما این صدا در اکثر دوربین ها با قدرتی ضعیتر ثبت میشود چون با میکروفون خود دوربین گرفته خواهد شد ولی تفاوت در تصاویر وجود دارد حال میخواهیم با پریمیر سینک کلیپ انجام دهیم، اگر تکنیک سینک کلیپ و فیلم در نرم افزار پریمیر وجود نداشته باشد کار خیلی سخت خواهد شد و باید دائما صداها را گوش کنیم و با نگاه نمودن به پیک یا قله های صدا در تایم لاین سعی کنیم صداها را بر روی هم منطبق کنیم یعنی با نگاه نمودن به میزان قدرت صدا آنجایی که ارتفاع صدا زیاد میشود را روی هم تنظیم کنیم.

سینک فیلم با پریمیر و نرم افزار تدوین

وقتی که سینک کلیپ با پریمیر انجام میشود به صورت اتوماتیک کلیپ ها بر اساس ضرب های شدید صدا و قله های صدا روی هم منطبق و هماهنگ میشوند،به این صورت به گونه ی صدا شنیده میشود که انگار کلا یک صدا از ابتدا رکورد شده اما در واقعیت هر کلیپ دارای صدای مخصوص به خود میباشد و چون خیلی عالی با یکدیگر هماهنگ شده اند این احساس که ممکن است کلا یک صدا بوده باشد برای ما ایجاد خواهد شد.

چگونه سینک فیلم و کلیپ چند دوربین با پریمیر Premiere Pro انجام دهیم

برای سینک ویدیو در پریمیر Premiere Pro شرایطی وجود دارد که گاها ما را به چالش میکشانند، گاها رخ میدهد وقتی صدای یک دوربین دارای دو کانال چپ و راست است و صدای دوربین دیگر دارای 5 کانال است در زمان سینک نمودن ویدیو در نرم افزار با خطا روبرو میشویم و این لحظه ی تلخی است چون ممکن است ویدیوهای زیادی داشته باشیم که بخواهیم انها را در پریمیر Premiere Pro سینک کنیم، پس یکی از اصولی که باید در زمان سینک نمودن ویدیو مدنظر بگیریم همسان بودن ویدیوها میباشد، در بسیاری شرایط دیده ام که نرم افزار پریمیر Premiere Pro در این مورد بخصوص با مشکل روبرو میشود که احتمالا نرم افزار پلورال ایز Pluraleyes که توسط شرکت ردجاینت تولید شده میتواند مشکل را برطرف نماید، یادتان باید برخی اوقات هیچ چیز به شما کمک نخواهد نمود پس تجربه و نحوه ی یادگیری تدوین فیلم با پریمیرپرو میتواند شما را نجات دهد.

سینک کلیپ با پریمیر شما را از یک بهم ریختگی پروژه نجات دهد

جالب است بدانید در خیلی شرایط من دیده ام که فیلمبردار و تدوینگر نظم کلیپ های پروژه خود را از دست داده و پوشه بندی فیلم ها و کلیپ ها برهم خورده است، با تکنیک سینک کلیپ در پریمیر همه ی کلیپ ها خیلی خوب و مرتب بر اساس قدرت صدا پشت سر هم سینک شده اند و این خبر خوبی است.

بهترین نرم افزار سینک صدا و تصویر

خیلی از تدوینگرها در اینترنت به دنبال بهترین نرم افزار سینک صدا و تصویر میگردند در واقع اگر میخواهید به بهترین برای سینک صدا و تصویر دست یابید میتوانیم به پلورال ایز PluralEys اشاره کنیم.

پلورال ایز PluralEys d هم یک نرم افزار است و هم یک پلاگین، یعنی هم جداگانه و مستقل از هر نرم افزار تدوین فیلم جداگانه عملیات سینک صدای چند تصویر را هماهنگ میکند و هم میتواند بعنوان یک نرم افزار کمکی درون نرم افزاری مانند پریمیرپرو فعال شود. در سایت گزینه پلورال ایز PluralEyes را جستجو کنید.

سینک خودکار صدا و تصویر در ادوبی پریمیر پرو

سینک نمودن تا این مرحله کاملا اتوماتیک بوده و ما کافی است که چندین کلیپ را که احتمال سینک شدن با هم دارند را انتخاب، وارد پریمیر کنیم و عملیات سینک خودکار صدا و تصویر در ادوبی پریمیر پرو را اجرا کنیم پس میتوان گفت این سینک اتوماتیک است، اما اگر به دنبال سینک غیراتوماتیک یا دستی هستید که برخی اوقات تنها چاره ی سینک نمودن صدا و تصویر نیز میباشد ، باید در تایم لاین پریمیر کلیپ ها را روی هم بگذارید، ارتفاع لاین ها در تایم لاین پریمیر را افزایش دهید، با چشم به پیک صدا یا قله های صداها دقت کنید، روی یکی از کلیپ ها مارک گذاشته و کلیپ دیگر را نزدیک نموده و اینقدر دقت کنید تا این صدای هر دو کلیپ که میتواند دو ویدیو باشند یا یک ویدیو و یک صدا باشند روی هم منطبق و یکی شوند، به این صورت سینک غیر اتوماتیک صدا و تصویر در ادوبی پریمیر پرو اجرا میشود.

سینک چند دوربین در پریمیر چگونه کار میکن

وقتی که از سینک اسم می آوریم بدانید که واقعا عملیات سینک در پریمیر از روی صدای آنها انجام میشود و نرم افزار پریمیر به دنبال نقاط مشترک صدا در کلیپ ها گشته و آنها را سینک میکند، یکی از مهمترین نیازهای هر تدوینگر در زمان تدوین فیلم با پریمیر Premiere Pro سینک یا هماهنگ نمودن تصاویر چند دوربین از زاویه های مختلف است.

در بسیاری از موزیک ویدیوها و فیلمهای سینمایی و کلیپ های عروسی و فیلمبرداری در تالار عروسی همزمان از کرین و استبلایزر و دوربین های روی دست استفاده میشود اگر بخواهیم سینک اتوماتیک استفاده نکنیم با مشلات فراوانی روبرو میشویم گاها رخ میدهد که در مراسم عروسی موزیک زنده وجود داشته و ما رکورد نموده ایم و حالا باید ویدیو با صدای نامطلوب را با صدای اصلی موزیک سینک کنیم که بسیار ساده و عالی خواهد شد. این آموزش یکی از بخش های پکیج اموزش تدوین فیلم با پریمیر سری اول خیلی حرفه ای اموزش داده ایم میباشد.

در نهایت

  • از آموزشهای تکه تکه دوری کنید چون هنر تدوین فیلم با پریمیر Premiere Pro باید پیوسته باشد، در آموزش های تکه به موفقیت نخواهید رسید، ممکن است نکاتی را بیاموزید اما به موفقیتی که دنبالش هستید نخواهید رسید.
  • بعنوان یک فیلمبردار و تدوینگر، منظم باشید، درست است که به کمک برخی تکنیک ها میتوانیم مشکلات حین تدوین فیلم را مانند سینک کلیپ در پریمیر برطرف کنیم اما منظم بودن لازمه ی کار شماست
  • در انتخاب منبعی که قرار است آموزش پریمیر Premiere Pro از آن بیاموزید کاملا دقت کنید لیست آموزشهای پریمیرپرو به سبک مانی سافت.

چنانچه سوالی و یا نظری دارید ابتدا از بالای سایت اکانت کاربر بسازید و یا وارد اکانت خود شده و اینجا متن را بنویسید.

دانلود مدیا و افکت و جلوه و بکگراند از سایت مانی کانتنت

دانلود مدیا و افکت و جلوه و بکگراند از سایت مانی کانتنت

طراح سایت : اموزش ویدیویی عکاسی و ادیت و پریمیرپرو به فارسی