Loading...
اکانت اکانت

رفع مشکل بسته شدن نرم افزار پریمیر با فایل فتوشاپ PSD

37 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
مشکل بسته شدن خود به خود نرم افزار پریمیر Premiere Pro در حین کار یکی از موارد قدیمی است که هنوز با نرم افزار پریمیر Premiere Pro همراه میباشد. فرض کنید در حال تدوین فیلم هستید یکدفعه بدون هیچ دلیلی ن ...
مشکل بسته شدن خود به خود نرم افزار پریمیر Premiere Pro در حین کار یکی از موارد قدیمی است ک ...

مشکل بسته شدن خود به خود نرم افزار پریمیر Premiere Pro در حین کار یکی از موارد قدیمی است که هنوز با نرم افزار پریمیر Premiere Pro همراه میباشد. فرض کنید در حال تدوین فیلم هستید یکدفعه بدون هیچ دلیلی نرم افزار پریمیر Premiere Pro به میشود؟!!! بدون شک اگر پروژه را ذخیره نکرده باشید عصبانی خواهید شد که البته مقصر خود شمائید چون مطابق اصول باید ذخیره اتوماتیک پروژه را در نرم افزار پریمیر Premiere Pro فعال کنید.

موضوع بحث این آموزش گزینه های متعددی را پوشش میدهد که در زیر به آنها اشاره میکنیم :

 • نرم افزار پریمیر Premiere Pro بدون هیچ دلیلی خارج میشود
 • زمان وارد نمودن فایل پی اس دی فتوشاپ PSD نرم افزار پریمیر Premiere Pro خطا نمایش داده و بسته میشود.
 • حین انجام برخی تکنیک ها صفحه نرم افزار پریمیر Premiere Pro سفید رنگ شده، موس میچرخد و برنامه بسته خواهد شد.

بدون شک بسیاری از مشکلات نرم افزار پریمیر Premiere Pro که در بالاتر اشاره شد ریشه نرم افزاری دارند یعنی در نرم افزارهای سیستم ما و خود پریمیر خلاصه خواهند شد و کمتر به سخت افزار مرتبط میگردند.

رفع خطای بسته شدن نرم افزار پریمیر Premiere Pro زمان کار با فایل فتوشاپ PSD

موضوع از این قرار است که در حال تولید پکیج آموزش موشن گرافیک و ایده پردازی با نرم افزار پریمیر Premiere Pro بودیم که نوبت به ایجاد هماهنگی با نرم افزار فتوشاپ رسید. مطابق آموزش هایی که در پکیج آموزش طراحی تجاری آموخته ایم طراحی را اجرا و به یک فایل لایه لایه فتوشاپ تبدیل نمودیم. حال باید فایل فتوشاپ را به نرم افزار پریمیر Premiere Pro وارد کنیم، همه چیز خوب است و بدون مشکل میتوانیم لایه ها را جابجا کنیم و افکت گذاری نمائیم. حال قصد داریم یک تایتل در پریمیر ایجاد کنیم، وااااای، پریمیر خطا زده و خود به خود بسته میشود که اصطلاحا میگوییم کرش Crash کرده.

تا این لحظه مطابق پیگیری های مانی سافت مشخص شده که تا نرم افزار پریمیر Premiere Pro اپدیت 14.3.2 وقتی فایل فتوشاپ وارد کنیم امکان استفاده از فارسی نویسی مستقیم وجود ندارد، چه از طریق اشنشیال گرافیک چه از طریق ابزار قدیمی تایپ.

شروع به بررسی مشکل عدم همخوانی فایل فتوشاپ با نرم افزار پریمیر Premiere Pro

تجربه خیلی خوب است مخصوصا وقتی با تخصص ادغام شود، شروع کردیم به انجام کارهایی که در طی سالها از فعالیت نرم افزارهای ادوبی و مخصوص نرم افزار پریمیر Premiere Pro پریمیر بدست آورده ایم.

 1. نرم افزار پریمیر Premiere Pro را حذف نمودیم و نسخه جدید را از سایت https://manicontent.com دانلود و مجدد نصب کردیم مشکل حل نشد.
 2. با دستورات ویندوزی فونت ها را در ویندوز10 ریست نمودیم گفتیم شاید از فونت های نصب شده باشد یا برخی فونت ها خراب شده باشند، مشکل حل نشد.
 3. درایور کارت گرافیک را آپدیت نمودیم، مشکل حل نشد.
 4. کش نرم افزار پریمیر Premiere Pro را خالی نمودیم، مشکل حل نشد.
 5. تنظیمات نرم افزار پریمیر Premiere Pro را ریست نمودیم، مشکل حل نشد.
 6. درایور سی و محل ذخیره شدن پروژه را بررسی نمودیم که فضای کافی داشت، مشکل حل نشد.
 7. به سراغ خود پروژه موشن گرافیک نرم افزار پریمیر Premiere Pro که حین آموزش ساخته ایم رفتیم، ترک ها را یکی یکی حذف کردیم که شاید یکی از ترک ها و مدیاها مشکل ساز است، مشکل حل نشد.
 8. یک پروژه خام در نرم افزار پریمیر Premiere Pro درست نموده و پروژه قبلی را ایمپورت نمودیم، مشکل حل نشد.
 9. یک سکانس جدید ساختیم و محتویات سکانس قبلی را کپی نمودیم، مشکل حل نشد.

تمام مراحل بالا را در ویدیو آموزشی به صورت کامل و بی نقص انجام دادیم تا اگر روزی با مشکل بسته شدن نرم افزار پریمیر Premiere Pro روبرو گشتید بدانید که میبایست چه کارهایی را انجام دهید چون ممکن است پس از هر مرحله بالا مشکل شما برطرف شود و مانند ما وضعیت وخیم نباشد. مراحل که بالاتر گفته شده در بدترین شرایط و خطاهای پریمیر باید راه گشا باشند اما نشد.

ارتباط با ادوبی گرفتیم

به سراغ تولید کننده رفتیم یعنی شرکت ادوبی، صحبت هایی انجام شد، مقرر گردید لیست خطاهایی را که میخواهد از سیستم ما ارسال کنیم، ارسال نموده و منتظر رفع مشکل هستیم که احتمالا در آپدیت های بعدی نرم افزار پریمیر Premiere Pro که سایت مانی کانتنت قرار خواهد داد مشکل برطرف شود البته اگر برطرف گردید همین صفحه را آپدیت خواهیم نمود. لینک ارتباط با ادوبی.

بازگشت به نسخه قبلی نرم افزار پریمیر Premiere Pro برای رفع مشکل با فایل PSD فتوشاپ

نتیجه ای که پس از صحبت با ادوبی گرفته شد این است تا زمان رفع مشکل فایل psd فتوشاپ با زبان فارسی پریمیرپرو، میتوانیم به نسخه 2019 یعنی نسخه قبلی بازگردیم، چی؟ یعنی جدیدترین نسخه را کنار گذشته و با نسخه قبلی نرم افزار پریمیر Premiere Pro کار کنیم چون این مشکل را ندارد!!!! عجب. بله درست متوجه شده اید اما طبق قابلیت تکنیکی نرم افزار پریمیر Premiere Pro امکان باز نمودن پروژه ای که با نسخه جدیدتر ساخته شده در نسخه قبلی وجود ندارد، درست است، اما یک راه حل وجود دارد، باید از منوی فایل نسخه ی جدید یک خروجی با فرمت XML بگیرید و در نسخه ی قدیمی نیز از روش ایمپورت XML استفاده کنید تا پروژه نسخه ی جدید نرم افزار پریمیر Premiere Pro وارد نسخه قبلی شود. بدانید بسیاری از نرم افزارها با فرمت XML ارتباط خوبی دارند. با این روش اگر عجله ای دارید کار شما جلو خواهد رفت اما بدون شک ادوبی این مورد را در اپدیت های بعدی خود برطرف خواهد نمود.

چرا این مشکل در نسخه جدید نرم افزار پریمیر Premiere Pro وجود دارد

طبق اصول برنامه نویسی و تولید نرم افزار نباید مشکلاتی که در آپدیت قبلی وجود دارد در آپدیت های بعدی نیز دیده شود، تنها احتمالی که وجود دارد این است که چون ادوبی دائما در حال افزودن قابلیت های فراوان به نرم افزار پریمیر Premiere Pro میباشد تداخل در تولید رخ داده و بدون شک در تلاش برای رفع آن میباشد. قابلیت اشنشیال گرافیک نرم افزار پریمیر Premiere Pro جدید است و راه درازی برای طی نمودن دارد پس نگران نباشید چون برطرف خواهد شد.

حال چه باید کرد؟

مطابق روال قبل با جدیدترین نسخه ادامه دهید، اگر نیازمند استفاده از تابپ در چنین پروژه ای هستید، بهتر است تایپ ها را در نرم افزار فتوشاپ انجام دهید وقتی که ویرایش کنید اتوماتیک در پریمیر نیز آپدیت خواهند شد  یا میتوانید از ابزارهای فارسی نویس کمکی استفاده کنید که باز هم احتمالا با خطا روبرو خواهید شد. امیدوارم از دیدن این ویدیو که با زحمت و آزمون خطاهای فراوان رکورد شده نکات خوبی را بدست آورده باشید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

تبلیغات

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
avatar
جابر متین پور آغاز کننده
سلام. سیستم زیر رو دارم
cpu: cori5 11400
m.b: b560 plus asus
fan cpu: deep cool A-argb
ram: 16 gig(2×8) 3200 team group R
case: green aria
Gpu:1660 tuf gaming asus
256 gig m2
130 gig ssd samsung
power: cooler master 550 wat

این سیستم من هست کاملا به روز و نسل ۱۱
هنگام کار با پریمیر آخرین نسخه از سایت های معروف ایرانی گرفتم و کلی پلاگینم نصبه

مشکل اینه که وسط کار، مثلا وقتایی که یهو از محیط پریمیر میام به محیط ویندوز جهت ایمپورت فایل، مانیتور خاموش میشه(همراه با صدایی که مربوط به خارج شدن یه وسیله پورتابل از ویندوز هست مثل خارج شدن یو اس بی) و باید کابل مانیتور رو دربیارم و مجدد متصل کنم تا دوباره مانیتور مثل اول بالا بیاد
و وقتی بالا میاد، پریمیر اکثرا بسته شده(بدون ذخیره شدن پروژه) و اگرم بسته نباشه کلا هنگه
فکر می کنید این مشکل ناشی از ایراد در کارت گرافیک هست یا پاور که ۵۵۰ هست و کم‌میاره یا دلیلش کم بودن میزان فضای هست(حدود ۲۰ گیگ در درایو C) یا دلیل دیگه ای داره؟
avatar
1400-10-06 22:52
سلام جابر. طبق تجربه، کارهای زیر را انجام بدین و در ادامه برامون بنویسید نتیجه چی شده:
- کارت گرافیک آنبورد را از دیوایس منیجر disable کرده و ریستارت نموده و آزمایش کنید.
- درایور کارت گرافیک انویدیا را از بخش ابزار همین سایت آپدیت کنید
- ویندوز را با آموزش های این سایت آپدیت کنید.
avatar
حمیدرضا پاشائی آغاز کننده
دم شما گرم بابت این آموزش دقیق و دلسوزانه
موفق و پیروز باشید و آموزش رایگان بیشتر قرار دهید.
avatar
فرهنگ واحدی آغاز کننده
آقا دمتون گرم آموزش عالیه ولی سبک نمایش ویدیو افتضاحه توی گوشی وقتی یه بخشی رد میشه پدر من در میاد تا برش گردونم.... صفحه نمایش فیلم خیلی کوچیکه.... گزینه دانلود ویدیو ندارید لطفا اینها رو درست کنید ولی آموزشهاتون عالیه دمتون گرم
avatar
1400-04-06 11:49
درود بر شما.
به عنوان پیشنهاد، آموزشهایی که نرم افزارهاشون در سیستم هستند رو در همون سیستم نگاه کنید. مشکلی که اعلام کردین رو ما و سایرین نداریم. ویدیو را به حالت تمام صفحه نگاه کنید. بابت گزینه دانلود متاسفیم اما در حالت آنلاین مشکلی وجود ندارد. از اینکه آموزشها از نظر شما مطلوب هستند خوشحالیم.