حساب کاربری اکانت

رفع مشکل خروجی گرفتن یا اکسپورت نرم افزار پریمیر پرو Premiere Pro Error Compiling Movie

13535 ویرایش شده در 1400/06/08 31 دقیقه
آموزش کمتیژیا Camtasia آموزش کمتیژیا Camtasia
توضیحات

مشکل خروجی گرفتن در نرم افزار پریمیر پرو Error Compiling Movie Premiere Pro را برطرف کنید.

نرم افزار پریمیرپرو یکی از هوشمندترین ویرایشگرهای غیرخطی برای تدوین فیلم است اما بدانید بهترین نرم افزارها هم مشکلات مخصوص به خود را دارد و هیچ نرم افزاری از این موضوع مستثنا نخواهد بود.

تا انتهای این اموزش و کلمه به کلمه آن با من همراه باشید.

یادم میاد ساعت 4 صبح تدوین پروژه پریمیر که یک تیزر تبلیغاتی بیمارستان بود به آخر رسید، چشمام خوابشون میومد، خسته شده بودم اما از طرفی خوشحال که پروژه تمام شد و حدود ساعت 10 صبح باید فایل اولیه را به مشتری تحویل میدادم، رفتم سراغ خروجی گرفتن و زدم برای اکسپورت، واااااای چشمام با اینکه خسته بودن باز شدن، چند دقیقه که گذشت یکدفعه خطای Error Compiling Movie در پریمیر ظاهر شد، نه تنها خوابم پرید، بلکه کلی عصبانی هم شدم که این همه وقت گذاشتم ذوق کردم کار رو تحویل بدیم سر وقت، حالا اینو چکار کنم؟ طبق تجربه شروع به بررسی کردم که با شما به اشتراک میزارم.

خطای Error Compiling Movie در خروجی پریمیر

اولش یکبار با خود پریمیر اکسپورت گرفتم اما با خطای خروجی Error Compiling Movie روبرو شدم، با مدیا انکودر خروجی گرفتم باز هم Error Compiling Movie روبرو شدم، داشتم کلافه میشدم میدونید چرا؟ چون پروژه هایی مثل تیزرتبلیغاتی درسته که کوتاه هستند اما افکت ها و تکنیک ها و کارهای سنگینی داخلشون اجرا میشه و کافیه دو تا پلاگین روتوش فیلم و کاهش نویز رو مخصوصا اجرا کرده باشید، اونجاست که همین ویدیو افکت کاهش نویز نفس سیستم رو میگبره و رندر و خروجی گرفتن در پریمیر به کندی انجام میشه در پکیج های پریمیر آموزش این دو نکته ی تاثیرگزار روتوش فیلم و کاهش نویز حرفه ای فیلم رو بخوبی آموزش دادیم، حالا تصور کنید 3 دقیقه تیزر تبلیغاتی رو چند دفعه رندر و خروجی بگیرید و از قسمت های نامشخصی از تایم لاین پریمیر دائما خطای خروجی Error Compiling Movie را نمایش دهد، چه حالی به شما دست میدهد؟ بدون شک وجود خیلی از خطاها در پریمیر دلایلی دارد و هر خطایی باید راهکاری داشته باشد مگر اینکه مشکل از خود نرم افزار پریمیر باشد.

انواع خطاهای Error Compiling Movie در زمان خروجی و اکسپورت پریمیر

هر چه برای رفع خطای خروجی Error Compiling Movie جلوتر رفته و با آن آشنا میشویم موضوعات تلخ دیگری روشن میشود، برای اینکه به صورت کامل رفع همه ی خطاهای مربوط به Error Compiling Movie را بصورت یکجا پیگیری کنید همین آموزش را پیگیری کنید و هر زمان که آپدیت شود و نکته جدید بدست ما برسد در ادامه ی همین مطالب قرار خواهد گرفت. بله میگفتم، متاسفانه خطای Error Compiling Movie در زمان خروجی پریمیر دارای تنوع بالایی هست که رفع خطا گاها در چند لحظه اگر خیلی حاد نباشد اما در شرایطی دیگر باید آزمایشات و دستوراتی را که به شما میدهم را انجام دهید و بدون شک در نهایت به نتیجه خواهد رسید، پس نگران نباشید چون آخر داستان خوشایند است.

 رفع مشکل خروجی و اکسپورت پریمیر Error Compile Movie

 با روش های رفع خطای Error Compile Movie در خروجی پریمیر و زمان رندر پریمیر آشنا شوید.

به دو تا عکس خوب توجه کنید، یکی از عکس ها بخشی با مستطیل قرمز رنگ مشخص شده، این گزینه اختلاف بین دو تا اخطار خروجی گرفتن پریمیر با عنوان Error Compiling Movie را تعیین مینماید، پس روش های برطرف نمودن خطای Error Compiling Movie نیز متفاوت خواهد شد.

روش اول رفع خطای Error Compiling Movie بر اساس تایم استامپ یا زمان مشخص شده در خطا

با روش های رفع خطای Error Compile Movie در خروجی پریمیر و زمان رندر پریمیر آشنا شوید.خداروشکر کنید اگر این خطای Error Compiling Movie در پریمیر برای شما رخ داده چون خیلی ساده تر از خطای دیگر است، برای شما لیستی از مواردی که باید خط به خط رعایت کنید را در پایین لیست نموده ام و در ویدیو آموزشی هم توضیح داده ام، یک به یک انجام دهید و اگر لازم شد تا انتها بروید و ناامید نشوید چون مشکل برطرف خواهد شد، لطفا دانسته های قبلی خود را کنار بگذارید تا بتوانید پله پله در زمان کوتاهی مشکل را برطرف کنید.

مراحل رفع مشکل خروجی و اکسپورت پریمیر Error Compiling Movie

 1. پس از هر محله از کار باید عملیات رندر و خروجی را تست نمائید
 2. پیشنهاد میکنم همیشه جدیدترین نسخه از نرم افزار پریمیر و نرم افزار ادوبی میدیاانکودر را از سایت رسمی https://manicontent.com دانلود و نصب کنید
 3. درایور کارت گرافیک خود را حتما آپدیت کنید که در ویدیو توضح دادم
 4. حالا سیستم را ریستارت کنید.
 5. یادتون نره، گرفتم بعد از هر مرحله، حتی چند مرحله ی بالاتر باید پریمیر رو ببندین و اکسپورت یا خروجی را آزمایش کنید شاید در هر مرحله مشکل برطرف شود.
 6. به عکس بالا نگاه کنید که کلیپ معمای شما احتمالا در آن است، جایی را که با کادر مستطیل قرمز رنگ مشخص نموده ام ببینید، زمانی را در تایم لاین شما نمایش میدهد، به تایم لاین پریمیر بروید و زمان مورد نظر را پیدا کنید، زمان اینطور خوانده میشود، از سمت چپ 00:01:53:18 یعنی دقیقه 1 و ثانیه 53 و فریم 18 این مشکل وجود داره و احتمالا تا 00:01:54:04 دقیقه 1 و ثانیه 54 و فریم 4 ادامه داره، پس مشکل اصلی بین این زمان در تایم لاین است.
 7. اغلب به دلیل نبود فریم کافی در کات های انجام شده که با فلش سفید مشخص شده اند رخ میدهد، پس میتوانید با دستور تریم مقداری کات را جابجا کنید، اگر با تریم و دستورات آن آشنا نیستید از سری اول پریمیر مانی سافت شروع به یادگیری کنید، تریم که انجام شود خروجی را آزمایش کنید.
 8. در شرایطی دیگر بخاطر قراردادن ویدیو افکت هایی مانند لرزگشیر پریمیر Stablizer و استفاده همزمان ویدیو افکت دیگری مانند Lumetri Color و یا افکت های سنگین دیگر این مشکل رخ میدهد، پس باید یکی از دو افکت که حتما لومتری پریمیر میباشد را روی ادجاست در بخش مربوطه قرار دهید و از روی خود ویدیوکلیپ حذف کنید، قبل از اینکار آزمایش کنید که ویدیوافکت لومتری که روی ویدیوکلیپ است را با زدن گزینه اف ایکس FX در پنجره ی افکت کنترل غیرفعال کنید و خروجی بگیرید اما نه کل پروژه را بلکه با دستور In , out تایم لاین محدوده را انتخاب کنید اگر رندر شد پس مشکل همین بوده و مطابق توضیحی که دادم ادامه دهید.
 9. برخی اوقات به دلیل میزان درصد افکت کاهش لرزش فیلم است، معمولا درصد آن روی 50 میباشد میباشد از درصدی که هست مثلا 10 درصد دیگر کاهش یا افزایش دهید و مطابق مرحله قبل رندر را بررسی کنید.
 10. خروجی های نهایی را حتما با میدیا انکودر بگیرید و از گرفتن خروجی با خود پریمیر حذر کنید.
 11. راه دیگر است که پروژه فعلی را ببندیم، یک پروژه جدید بسازیم و از منوی ایمپورت، پروژه ای که مشکل دارد را در پروژه ای که ساخته ایم وارد کنیم.
 12. کودا گاها در برخی اوقات میتوانید این مشکل را ایجاد نماید، پس در تنظیمات برنامه اگر کودا فعال است آنرا غیرفعال نموده و گزینه Software only را فعال کنید.
 13. یک سکانس جدید بسازید، با مشخصات دقیق سکانس قبلی و تمام مدیاهای سکانس قبلی را در سکانس جدید کپی کنید
 14. گاها دیده شده که با نرم افزارهای متفاوت از صفحه ی دسکتاپ یا با موبایل فیلمبرداری شده، این ویدیوها ممکن است استاندارد لازم برای تدوین را نداشته باشند پس باید با نرم افزاری مانند میدیاانکودر Adobe Media Encoder یا هندبریک Handbrake به فرمت ام پی فور Mp4 تبدیل شوند
 15. عکس ها یا تصاویر نیز موجب این اتفاق میشوند، عکس های خود را قبل از وارد نمودن به نرم افزار تدوین فیلم پریمیرپرو حتما در نرم افزار فتوشاپ مطابق اندازه های سکانس تنظیم و آماده کنید

با توضیحات بالا احتمالا 100 مشکل شما برطرف خواهد شد و از خطای Error Compiling Movie در پریمیر گذر خواهید نمود و در بدترین شرایط که اصلا پیشنهاد نمیکنم، در زمان مشخص شده مدیاها رو حذف کنید اما سعی کنید مشکل رو پیدا کنید.

روش دوم رفع خطای Error Compiling Movie بر اساس Import Error نرم افزار پریمیر

رفع مشکل خروجی و اکسپورت پریمیر Error Compile Movieبه جرات میتوانم بگویم این خطای Error Compiling Movie در نرم افزار پریمیر واقعا مرا خیلی اذیت نموده، این اذیت ها موجب شد تا تصمیم بگیرم و این آموزش را در اختیار شما قرار دهم. برای رفع این خطای Error Compiling Movie در پریمیر باید گزینه های زیر را بررسی کنید و امیدوارم هیچگاه برای شما رخ ندهد.

 1. Codec compression error خطای فشرده سازی کدک : یکی از دلایل وجود خطای اکسپورت این است که مدیاها و تنظیمات خروجی که انجام داده اید مناسب با ساختار انتخاب شده نیست، مثلا در تنظیمات خروجی گزینه ای مانند Quicktime یا AVI را گزیده اید و سپس انیمیشن Animation را انتخاب نموده اید، همین موضوع ناخوانایی کدک در ساختار فایلها را ایجاد مینماید.
 2. Disk Full عدم فضای کافی مناسب در کش و مسیر ذخیره سازی : همیشه به دو مقدار فضا در هارددیسک های خود توجه کنید، یکی محلی که نرم افزار پریمیر به عنوان کش استفاده میکند، دوم مسیری که در حال ذخیره نمودن فایل خروجی هستید، این دو باید فضای خیلی کافی داشته باشند.
 3. Duplicate file نام تکراری در مدیاها : وجود فایلهایی با نام های مشابه در تایم لاین موجب این خطا خواهد شد، یک تدوینگر منظم که توسط مانی سافت آموزش دیده باشد هرگز موجب چنین اشتباهی نخواهد شد.
 4. File not found مدیا پیدا نمیشه و گم شده : فرض کنید در تاین لاین همه چیز را منظم قرار داده اید، به هر دلیلی، یک یا چند عدد از فایلهای شما در هارددیسک،دچار مواردی مانند تغییر نام، تغییر محل یا حتی حذف شده اند، در این شرایط پریمیر آنها را گم میکند، یا حتی ممکن است شما از هارد اکسترنال استفاده کرده باشید، یا شاید یکی از هارد دیسک های شما به مشکل برخورده باشد، این مورد نیز میتوانید مشکل را ایجاد کند.
 5. Invalid output drive خطا در مقصد ذخیره سازی : گاها رخ میدهد به دلایل مختلف سخت افزاری و نرم افزاری توسط سیستم عامل محل ذخیره سازی شما قفل میشود Write-Protected که بیشتر در هارد اکسترنال و فلش اتفاق می افتد، پیشنهاد میکنم هیچوقت عملیات تدوین فیلم را روی این دستگاه ها اجرا نکنید.
 6. I/O error خطای دیسک : وقتی که هارددیسک شما پر شده باشد و فضایی برای ذخیره نداشته باشد خطا رخ میدهد.
 7. Out of memory خطای مموری یا حافظه : عملیات رندر و گرفتن خروجی در نرم افزار پریمیر نیازمند میزان رم Ram یا Memory میباشد مخصوصا زمانی که پروژه های شما سنگین هستند، در این شرایط اگر رم سیستم شما کم است باید آنرا ارتقا دهید و بیشتر شود، گاها ممکن است رم Ram شما در سیستم زیاد باشد اما در تنظیمات نرم افزار پریمیر برای رندر  گزینه ی اشتباه تعیین شده باشد، پس به تنظیمات اصلی نرم افزار پریمیر بروید Preferences و سپس Optimize Rendering را اگر بر روی Performance میباشد را روی Memory تنظیم کنید.
 8. Unable to create/open output file : وقتی هارددیسک شما فول شده باشد یعنی دیگر فضای خالی نداشته باشد با این خطا روبرو خواهید شد.

چند راهکار برای مشکلات ناشناخته نرم افزار پریمیر

اگر به هر دلیلی در نرم افزار پریمیر با مشکلات ناشناخته رندر و خروجی گرفتن فیلم روبرو شوید، پیشنهاد میکنم گزینه های زیر را حتما مدنظر بگیرید :

 1. اسم پوشه یا درایوی که مدیاهای استفاده شده در نرم افزار پریمیر در آن قرار گرفته اند اگر فارسی است را انگلیسی کنید، فایل ها مفقود میشوند و با دستور لوکیت مجدد لینک خواهند شد البته توسط شما در زمان باز شدن پروژه نرم افزار پریمیر.
 2. در نام گذاری فایل ها و پوشه هایی حین تدوین فیلم با پریمیر استفاده میکنید، دقت کنید، علائم و حروف ناشناخته استفاده نکنید، کاراکترهای خاص نگذارید.
 3. مسیر ذخیره نمودن فایل نهایی را از درایوی که انتخاب نموده اید تغییر دهید.
 4. مسیر ذخیره سازی کش نرم افزار پریمیر را تغییر دهید.
 5. نرم افزار پریمیر را ببندید، دوباره باز نموده و مجدد خروجی بگیرید
 6. سیستم را چه ویندوز است و چه مک، یکبار ریستارت کنید، اتفاق های خوبی خواهد افتاد.
مانی سافت مانی سافت

مشکل خروجی گرفتن در نرم افزار پریمیر پرو Error Compiling Movie Premiere Pro را برطرف کنید.

نرم افزار پریمیرپرو یکی از هوشمندترین ویرایشگرهای غیرخطی برای تدوین فیلم است اما بدانید بهترین نرم افزارها هم مشکلات مخصوص به خود را دارد و هیچ نرم افزاری از این موضوع مستثنا نخواهد بود.

تا انتهای این اموزش و کلمه به کلمه آن با من همراه باشید.

یادم میاد ساعت 4 صبح تدوین پروژه پریمیر که یک تیزر تبلیغاتی بیمارستان بود به آخر رسید، چشمام خوابشون میومد، خسته شده بودم اما از طرفی خوشحال که پروژه تمام شد و حدود ساعت 10 صبح باید فایل اولیه را به مشتری تحویل میدادم، رفتم سراغ خروجی گرفتن و زدم برای اکسپورت، واااااای چشمام با اینکه خسته بودن باز شدن، چند دقیقه که گذشت یکدفعه خطای Error Compiling Movie در پریمیر ظاهر شد، نه تنها خوابم پرید، بلکه کلی عصبانی هم شدم که این همه وقت گذاشتم ذوق کردم کار رو تحویل بدیم سر وقت، حالا اینو چکار کنم؟ طبق تجربه شروع به بررسی کردم که با شما به اشتراک میزارم.

خطای Error Compiling Movie در خروجی پریمیر

اولش یکبار با خود پریمیر اکسپورت گرفتم اما با خطای خروجی Error Compiling Movie روبرو شدم، با مدیا انکودر خروجی گرفتم باز هم Error Compiling Movie روبرو شدم، داشتم کلافه میشدم میدونید چرا؟ چون پروژه هایی مثل تیزرتبلیغاتی درسته که کوتاه هستند اما افکت ها و تکنیک ها و کارهای سنگینی داخلشون اجرا میشه و کافیه دو تا پلاگین روتوش فیلم و کاهش نویز رو مخصوصا اجرا کرده باشید، اونجاست که همین ویدیو افکت کاهش نویز نفس سیستم رو میگبره و رندر و خروجی گرفتن در پریمیر به کندی انجام میشه در پکیج های پریمیر آموزش این دو نکته ی تاثیرگزار روتوش فیلم و کاهش نویز حرفه ای فیلم رو بخوبی آموزش دادیم، حالا تصور کنید 3 دقیقه تیزر تبلیغاتی رو چند دفعه رندر و خروجی بگیرید و از قسمت های نامشخصی از تایم لاین پریمیر دائما خطای خروجی Error Compiling Movie را نمایش دهد، چه حالی به شما دست میدهد؟ بدون شک وجود خیلی از خطاها در پریمیر دلایلی دارد و هر خطایی باید راهکاری داشته باشد مگر اینکه مشکل از خود نرم افزار پریمیر باشد.

انواع خطاهای Error Compiling Movie در زمان خروجی و اکسپورت پریمیر

هر چه برای رفع خطای خروجی Error Compiling Movie جلوتر رفته و با آن آشنا میشویم موضوعات تلخ دیگری روشن میشود، برای اینکه به صورت کامل رفع همه ی خطاهای مربوط به Error Compiling Movie را بصورت یکجا پیگیری کنید همین آموزش را پیگیری کنید و هر زمان که آپدیت شود و نکته جدید بدست ما برسد در ادامه ی همین مطالب قرار خواهد گرفت. بله میگفتم، متاسفانه خطای Error Compiling Movie در زمان خروجی پریمیر دارای تنوع بالایی هست که رفع خطا گاها در چند لحظه اگر خیلی حاد نباشد اما در شرایطی دیگر باید آزمایشات و دستوراتی را که به شما میدهم را انجام دهید و بدون شک در نهایت به نتیجه خواهد رسید، پس نگران نباشید چون آخر داستان خوشایند است.

 رفع مشکل خروجی و اکسپورت پریمیر Error Compile Movie

 با روش های رفع خطای Error Compile Movie در خروجی پریمیر و زمان رندر پریمیر آشنا شوید.

به دو تا عکس خوب توجه کنید، یکی از عکس ها بخشی با مستطیل قرمز رنگ مشخص شده، این گزینه اختلاف بین دو تا اخطار خروجی گرفتن پریمیر با عنوان Error Compiling Movie را تعیین مینماید، پس روش های برطرف نمودن خطای Error Compiling Movie نیز متفاوت خواهد شد.

روش اول رفع خطای Error Compiling Movie بر اساس تایم استامپ یا زمان مشخص شده در خطا

با روش های رفع خطای Error Compile Movie در خروجی پریمیر و زمان رندر پریمیر آشنا شوید.خداروشکر کنید اگر این خطای Error Compiling Movie در پریمیر برای شما رخ داده چون خیلی ساده تر از خطای دیگر است، برای شما لیستی از مواردی که باید خط به خط رعایت کنید را در پایین لیست نموده ام و در ویدیو آموزشی هم توضیح داده ام، یک به یک انجام دهید و اگر لازم شد تا انتها بروید و ناامید نشوید چون مشکل برطرف خواهد شد، لطفا دانسته های قبلی خود را کنار بگذارید تا بتوانید پله پله در زمان کوتاهی مشکل را برطرف کنید.

مراحل رفع مشکل خروجی و اکسپورت پریمیر Error Compiling Movie

 1. پس از هر محله از کار باید عملیات رندر و خروجی را تست نمائید
 2. پیشنهاد میکنم همیشه جدیدترین نسخه از نرم افزار پریمیر و نرم افزار ادوبی میدیاانکودر را از سایت رسمی https://manicontent.com دانلود و نصب کنید
 3. درایور کارت گرافیک خود را حتما آپدیت کنید که در ویدیو توضح دادم
 4. حالا سیستم را ریستارت کنید.
 5. یادتون نره، گرفتم بعد از هر مرحله، حتی چند مرحله ی بالاتر باید پریمیر رو ببندین و اکسپورت یا خروجی را آزمایش کنید شاید در هر مرحله مشکل برطرف شود.
 6. به عکس بالا نگاه کنید که کلیپ معمای شما احتمالا در آن است، جایی را که با کادر مستطیل قرمز رنگ مشخص نموده ام ببینید، زمانی را در تایم لاین شما نمایش میدهد، به تایم لاین پریمیر بروید و زمان مورد نظر را پیدا کنید، زمان اینطور خوانده میشود، از سمت چپ 00:01:53:18 یعنی دقیقه 1 و ثانیه 53 و فریم 18 این مشکل وجود داره و احتمالا تا 00:01:54:04 دقیقه 1 و ثانیه 54 و فریم 4 ادامه داره، پس مشکل اصلی بین این زمان در تایم لاین است.
 7. اغلب به دلیل نبود فریم کافی در کات های انجام شده که با فلش سفید مشخص شده اند رخ میدهد، پس میتوانید با دستور تریم مقداری کات را جابجا کنید، اگر با تریم و دستورات آن آشنا نیستید از سری اول پریمیر مانی سافت شروع به یادگیری کنید، تریم که انجام شود خروجی را آزمایش کنید.
 8. در شرایطی دیگر بخاطر قراردادن ویدیو افکت هایی مانند لرزگشیر پریمیر Stablizer و استفاده همزمان ویدیو افکت دیگری مانند Lumetri Color و یا افکت های سنگین دیگر این مشکل رخ میدهد، پس باید یکی از دو افکت که حتما لومتری پریمیر میباشد را روی ادجاست در بخش مربوطه قرار دهید و از روی خود ویدیوکلیپ حذف کنید، قبل از اینکار آزمایش کنید که ویدیوافکت لومتری که روی ویدیوکلیپ است را با زدن گزینه اف ایکس FX در پنجره ی افکت کنترل غیرفعال کنید و خروجی بگیرید اما نه کل پروژه را بلکه با دستور In , out تایم لاین محدوده را انتخاب کنید اگر رندر شد پس مشکل همین بوده و مطابق توضیحی که دادم ادامه دهید.
 9. برخی اوقات به دلیل میزان درصد افکت کاهش لرزش فیلم است، معمولا درصد آن روی 50 میباشد میباشد از درصدی که هست مثلا 10 درصد دیگر کاهش یا افزایش دهید و مطابق مرحله قبل رندر را بررسی کنید.
 10. خروجی های نهایی را حتما با میدیا انکودر بگیرید و از گرفتن خروجی با خود پریمیر حذر کنید.
 11. راه دیگر است که پروژه فعلی را ببندیم، یک پروژه جدید بسازیم و از منوی ایمپورت، پروژه ای که مشکل دارد را در پروژه ای که ساخته ایم وارد کنیم.
 12. کودا گاها در برخی اوقات میتوانید این مشکل را ایجاد نماید، پس در تنظیمات برنامه اگر کودا فعال است آنرا غیرفعال نموده و گزینه Software only را فعال کنید.
 13. یک سکانس جدید بسازید، با مشخصات دقیق سکانس قبلی و تمام مدیاهای سکانس قبلی را در سکانس جدید کپی کنید
 14. گاها دیده شده که با نرم افزارهای متفاوت از صفحه ی دسکتاپ یا با موبایل فیلمبرداری شده، این ویدیوها ممکن است استاندارد لازم برای تدوین را نداشته باشند پس باید با نرم افزاری مانند میدیاانکودر Adobe Media Encoder یا هندبریک Handbrake به فرمت ام پی فور Mp4 تبدیل شوند
 15. عکس ها یا تصاویر نیز موجب این اتفاق میشوند، عکس های خود را قبل از وارد نمودن به نرم افزار تدوین فیلم پریمیرپرو حتما در نرم افزار فتوشاپ مطابق اندازه های سکانس تنظیم و آماده کنید

با توضیحات بالا احتمالا 100 مشکل شما برطرف خواهد شد و از خطای Error Compiling Movie در پریمیر گذر خواهید نمود و در بدترین شرایط که اصلا پیشنهاد نمیکنم، در زمان مشخص شده مدیاها رو حذف کنید اما سعی کنید مشکل رو پیدا کنید.

روش دوم رفع خطای Error Compiling Movie بر اساس Import Error نرم افزار پریمیر

رفع مشکل خروجی و اکسپورت پریمیر Error Compile Movieبه جرات میتوانم بگویم این خطای Error Compiling Movie در نرم افزار پریمیر واقعا مرا خیلی اذیت نموده، این اذیت ها موجب شد تا تصمیم بگیرم و این آموزش را در اختیار شما قرار دهم. برای رفع این خطای Error Compiling Movie در پریمیر باید گزینه های زیر را بررسی کنید و امیدوارم هیچگاه برای شما رخ ندهد.

 1. Codec compression error خطای فشرده سازی کدک : یکی از دلایل وجود خطای اکسپورت این است که مدیاها و تنظیمات خروجی که انجام داده اید مناسب با ساختار انتخاب شده نیست، مثلا در تنظیمات خروجی گزینه ای مانند Quicktime یا AVI را گزیده اید و سپس انیمیشن Animation را انتخاب نموده اید، همین موضوع ناخوانایی کدک در ساختار فایلها را ایجاد مینماید.
 2. Disk Full عدم فضای کافی مناسب در کش و مسیر ذخیره سازی : همیشه به دو مقدار فضا در هارددیسک های خود توجه کنید، یکی محلی که نرم افزار پریمیر به عنوان کش استفاده میکند، دوم مسیری که در حال ذخیره نمودن فایل خروجی هستید، این دو باید فضای خیلی کافی داشته باشند.
 3. Duplicate file نام تکراری در مدیاها : وجود فایلهایی با نام های مشابه در تایم لاین موجب این خطا خواهد شد، یک تدوینگر منظم که توسط مانی سافت آموزش دیده باشد هرگز موجب چنین اشتباهی نخواهد شد.
 4. File not found مدیا پیدا نمیشه و گم شده : فرض کنید در تاین لاین همه چیز را منظم قرار داده اید، به هر دلیلی، یک یا چند عدد از فایلهای شما در هارددیسک،دچار مواردی مانند تغییر نام، تغییر محل یا حتی حذف شده اند، در این شرایط پریمیر آنها را گم میکند، یا حتی ممکن است شما از هارد اکسترنال استفاده کرده باشید، یا شاید یکی از هارد دیسک های شما به مشکل برخورده باشد، این مورد نیز میتوانید مشکل را ایجاد کند.
 5. Invalid output drive خطا در مقصد ذخیره سازی : گاها رخ میدهد به دلایل مختلف سخت افزاری و نرم افزاری توسط سیستم عامل محل ذخیره سازی شما قفل میشود Write-Protected که بیشتر در هارد اکسترنال و فلش اتفاق می افتد، پیشنهاد میکنم هیچوقت عملیات تدوین فیلم را روی این دستگاه ها اجرا نکنید.
 6. I/O error خطای دیسک : وقتی که هارددیسک شما پر شده باشد و فضایی برای ذخیره نداشته باشد خطا رخ میدهد.
 7. Out of memory خطای مموری یا حافظه : عملیات رندر و گرفتن خروجی در نرم افزار پریمیر نیازمند میزان رم Ram یا Memory میباشد مخصوصا زمانی که پروژه های شما سنگین هستند، در این شرایط اگر رم سیستم شما کم است باید آنرا ارتقا دهید و بیشتر شود، گاها ممکن است رم Ram شما در سیستم زیاد باشد اما در تنظیمات نرم افزار پریمیر برای رندر  گزینه ی اشتباه تعیین شده باشد، پس به تنظیمات اصلی نرم افزار پریمیر بروید Preferences و سپس Optimize Rendering را اگر بر روی Performance میباشد را روی Memory تنظیم کنید.
 8. Unable to create/open output file : وقتی هارددیسک شما فول شده باشد یعنی دیگر فضای خالی نداشته باشد با این خطا روبرو خواهید شد.

چند راهکار برای مشکلات ناشناخته نرم افزار پریمیر

اگر به هر دلیلی در نرم افزار پریمیر با مشکلات ناشناخته رندر و خروجی گرفتن فیلم روبرو شوید، پیشنهاد میکنم گزینه های زیر را حتما مدنظر بگیرید :

 1. اسم پوشه یا درایوی که مدیاهای استفاده شده در نرم افزار پریمیر در آن قرار گرفته اند اگر فارسی است را انگلیسی کنید، فایل ها مفقود میشوند و با دستور لوکیت مجدد لینک خواهند شد البته توسط شما در زمان باز شدن پروژه نرم افزار پریمیر.
 2. در نام گذاری فایل ها و پوشه هایی حین تدوین فیلم با پریمیر استفاده میکنید، دقت کنید، علائم و حروف ناشناخته استفاده نکنید، کاراکترهای خاص نگذارید.
 3. مسیر ذخیره نمودن فایل نهایی را از درایوی که انتخاب نموده اید تغییر دهید.
 4. مسیر ذخیره سازی کش نرم افزار پریمیر را تغییر دهید.
 5. نرم افزار پریمیر را ببندید، دوباره باز نموده و مجدد خروجی بگیرید
 6. سیستم را چه ویندوز است و چه مک، یکبار ریستارت کنید، اتفاق های خوبی خواهد افتاد.
نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
پری آغاز کننده
1400-07-25 11:18
سلام آقا
وااای دمتون گرم من داشتم سکته میکردم عجله هم داشتم.
برای من باز کردن در یک پروژه دیگه و خروجی گرفتن جواب داد.
یه دنیا ممنون از توضیحات دقیق و دلسوزانتون
1400-07-25 11:41
درود بر شما‌. خوشحالم حل شد. اینها قواعد هستند. پکیج های اموزشی رو حتما بررسی کنید
Amiri آغاز کننده
1400-07-19 13:24
سلام

من از برنامه Adobe Premiere Pro استفاده میکنم. یک مشکلی در قسمت Export فیلم ها دارم و اون هم اینکه وقتی صوت فارسی رو بر روی فیلم خارجی مثلا ۱٫۵۳ گیگابایتی قرار میدم و فیلم رو Export میکنم، بعد از Export فیلم، حجم فیلم تغییر میکنه و میشه ۶٫۷۳ گیگابایت. اگر امکانش هست، یک راهنمایی کنید که چه جوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم و یا به کدوم قسمت برنامه Adobe Premiere Pro برای تنظیمات برم که این مشکل حل بشه؟

ممنون.
1400-07-19 20:56
سلام. پکیج اموزش مدیا انکودر را تهیه نموده و با قواعد بهتر اشنا شوید.
محمدرضا حافظی آغاز کننده
1400-05-06 10:37
من واسم همش این ارور میاد و نتونستم حلش کنم?
1400-05-06 16:33
اگر با این ویدیو نتونستید مشکل را برطرف کنید، بهتر است قواعد ویرایش ویدیو و خود پریمیر را به صورت واقعی یاد بگیرید. لینک www.manisoft.ir/.../ را مشاهده کنید.
مهدی زارعین آغاز کننده
1400-05-03 17:15
موسیقی متن شما رو دوست داشتم میشه اسمش رو بگید؟
1400-05-04 20:03
Dance in the sun
MOHAMMAD AMIN آغاز کننده
1400-04-30 22:58
من از لب تاب استفاده میکنم EROR VIDIO میده اولش وارد نشده ویدیو هایی که ذخیره میکنم به صورت برنامه ADOBE IIIUSTRATO بازز میشه
1400-04-30 23:18
مشکل از دستکاری ویندوز هست. روی یکی از ویدیوها راست کلیک و گزینه properties و سپس گزینه change و از لیستی که باز می شود نرم افزار پلیر ویدیو را انتخاب و تا انتها تایید کنید.
Amirrach آغاز کننده
1400-02-30 18:50
دستتون درد نکنه
کار خاصی نداشت
پروژه رو فقط بستم و باز کردم...
1400-05-18 21:17
خیلی متشکرم برای منم بستن و باز کردن پروژه جواب داد.
1400-04-30 23:17
خواهش میکنم.
گفتگو با کارشناسان0