Loading...
اکانت اکانت

قدم اول در فیلمبرداری هوایی با هلی شات یا هلیشات مدل های فانتوم و ماویک ، قواعد را رعایت کنید

6 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش دوربین سونی
سلام در این ویدیو آموزشی قصد دارم به شما قواعد و اصولی را که هر خلبان دوربین های ویدیویی هوایی مانند شرکت دی جی آی DJI و سایر برند ها و همچنین مدل هایی مانند فانتوم ، ماویک ، اسپایر و هر نوع دوربین د ...
سلام در این ویدیو آموزشی قصد دارم به شما قواعد و اصولی را که هر خلبان دوربین های ویدیویی ...

سلام

در این ویدیو آموزشی قصد دارم به شما قواعد و اصولی را که هر خلبان دوربین های ویدیویی هوایی مانند شرکت دی جی آی DJI و سایر برند ها و همچنین مدل هایی مانند فانتوم ، ماویک ، اسپایر و هر نوع دوربین دیگر را باید بدانید به شما بیاموزم.

قواعد و اصول ثابت است

وقتی که میگوییم قواعد و اصول فیلمبرداری و عکاسی هوایی ، محدود به مدل خاصی نیست بلکه تکنیک ها و مواردی هستند که باید در تمام دوره کاری خود آنها را رعایت کنید.

با دیدن این ویدیو آموزشی و همچنین سایر آموزش های بعدی به نتیجه خواهید رسید که مانی سافت آنچه را که بلد بوده و می داند را به شما خواهد آموخت تا شما هم بتوانید کارهای زیبا و حرفه ای را انجام دهید.

اولین تجربه فیلمبرداری و عکاسی هوایی با هلیشات

به عنوان نکته ای مهم برای شروع ، حتما باید از یک محیط باز که در اطراف موضوعاتی مانند :

  • دکل یا تیر برق
  • ساختمان های بلند
  • افراد و جای شلوغ
  • آب یا دریاچه
  • سیم و کابل

نباید وجود داشته باشد تا بتوانید بدون استرس اولین فیلبرداری هوایی خود را اجرا کنید.

ترس دارید کاملا طبیعی است ، همه ما در ابتدا با استرس و نگرانی انجام داده ایم اما کم کم به آرامش در کار خواهیم رسید و آن زمانی است که می توانیم دوربین هوایی را از زمین بلد کنیم ، به اطراف به چرخانیم و در نهایت آنرا با سلامت فرود آوریم.

رعایت نکات مهم فیلمبرداری هوایی در این آموزش

می دانم که پس از مدتی از تمرین ، می توانید در فضاهای بسته مانند تالار و جاهایی که سقف کوتاه دارند از فیلمبرداری هوایی پرهیز کنید ولی اگر مجبور به انجام کار شدید زمانی باشد که کاملا مسلط شده اید و این پکیج آموزش کامل را دیده باشید.

بال های دوربین های هوایی که اصطلاحا به آنها هلیشات و هلیکم نیز گفته می شود بسیار خطرناک هستند و در صورت برخورد با بدن افراد منجر به خونریزی و زخم خواهد شد ، این یک هشدار است ، باید گارد یا محافظ بال ها را حتما محکم ببندید.

یک تجربه تلخ

به یاد دارم در یک پروژه فیلمبرداری از عروس و داماد اتفاق بدی رخ داد. لباس عروس سفید بود ، رنگ بدنه دوربین هوایی سفید و من در راستای یا مستقیم هر دو قرار گرفتم که این یک اشتباه است یعنی چی؟ یعنی وقتی میخواهید فیلمبرداری هوایی انجام دهید باید عمود بر خط بین هلیشات و سوژه باشید اما من دقیقا روبروی عروس بودم ، دوربین هوایی بین من و عروس ، هر دو یک رنگ بودند این هم راستایی و یک رنگ بودن باعث شد که من نتوانم فاصله بین فانتوم 3 و عروس را به خوبی تشخیص دهم و متاسفانه فانتوم 3 به لباس عروس برخورد نمودن و لباس پاره شد. اگر من از زاویه دیگری قرار می گرفتم به صورتی که بتوانم فاصله دوربین هوایی را با سوژه مشاهده کنم هیچوقت این اتفاق در فیلمبرداری رخ نمی داد. این خاطره تلخ هم اکنون برای شما یک تجربه گران است پس قدر آن را بدانید. از همه بدتر اینکه گارد هلی شات را نبسته بودم.

اینها قواعد هستند حال می دانید که برای خود ما رخ داده و نباید برای شما نیز رخ دهد وقتی از قبل دارم به شما هشدار می دهم.

این آموزش ویدیویی را با مبحث مهم رعایت نکات مهم در فیلمبرداری به پایان می رسانم. آموزش ها ادامه دارد.

تمام آموزش های مانی سافت با عشق و تلاش فراوان تولید می شوند لطفا ما را به دوستان خود معرفی کنید.

"نسخه کامل آموزش های کار با انواع دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

برای یادگیری تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36"

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود