چگونه تدوین فیلم برای ساخت کلیپ مدارس و مهدکودک را بیاموزیم؟

تدوین فیلم برای مهدکودک و مدارس و ساخت کلیپ کودکانه

من قصد داشتم اصول تدوین فیلم با پریمیر پرو را به صورت کامل از صفر تا صد آموزش ببینم. البته جسته و گریخته تدوین هایی با این نرم افزار انجام میدهم اما آن رضایتی که باید را ندارم از کارم. میخواستم راهنمایی کنید لطفا که کدام بسته را تهیه کنم؟ کارِ من با مدارس و مهد کودک ها است . برای آن ها کلیپ تولید می کنم و برنامه هایشان را ضبط می کنم. سوالم این هست که برای این که بتوانم کارهایم را از سادگی خارج کنم و با زرق و برق بیشتری انجامشان دهم که برای مشتری ها مورد پسند باشد چه کنم؟ آیا باید دوره های افتر افکت و موشن گرافیک را کار کنم که بتوانم آن ها را با پریمیر تداخل و میکس کنم؟

تدوین فیلم برای مهدکودک و مدارس هم مانند تولید ویدیو برای مراسمات و موزیک ویدیو و فیلم سینمایی از قواعد تدوین فیلم که مانی سافت به آنها اشاره دارد پیروی مینماید.

فرقی نمیکند که مهدکودک است یا مدرسه یا فیلم سینمایی ، یک تدوینگر فیلم باید با اصول تدوین فیلم بخوبی آشنا شده باشید و مشکل بزرگی که بسیاری افراد در ایران با آن روبرو هستند ( جسته گریخته یادگ رفتن ) را کنار گذاشته و واقعیت ها را بیاموزند.

مهم نیست که سوژه ها کودک یا کم سن و سال هستند ، مهم این است فیلم شما را اولیا و افراد بسیاری دیگر مشاهده نموده و با تولید کارهای زیبا و حرفه ای با رعایت اصول ، مشتریان بیشتری برای خود جذب نمائید.

اما قدمهایی که شما برای تدوین فیلم مهدکودک یا تدوین فیلم مدارس میبایست یاد بگیرید در زیر آمده است :

 1. یادگیری اصول تدوین فیلم با پریمیرپرو یا فاینال کات یا داوینچی اینجا کلیک کنید
 2. قواعد فیلمبرداری و کادربندی سینمایی زمانی که تولید شد در لینک بالا قابل مشاهده است
 3. استفاده از مکمل های تدوین فیلم و عکس که در بالای سایت در قسمت ابزار و مکمل اضافه خواهند شد
 4. تمرکز کافی و نوشتن سناریو جذاب
 5. نورپردازی ویدیویی که بخش مهم کار است مخصوصا در فضاهای مهدکودک و مدارس که با مشکل نورپردازی روبرو هستند که پس از تولید این آموزش در بالای سایت بخش محصولات آموزشی اضافه خواهد شد.
 6. سلیقه و پشتکار که باید آنرا پرورش دهید
 7. تهیه کلیپ کودکانه برای کلیپ میکس کودکانه بالای سایت ابزار مکمل قرار خواهند گرفت
 8. وقتی قدم اصلی که یادگیری تدوین فیلم واقعی به سبک مانی سافت را برداشتید ، ممکن است نیازمند یادگیری افترافکت نیز شوید که با سلیقه میتوانید واقعا جذابیت کارها را بیشتر نمائید البته نباید به این فکر کنیم که برویم و پروژه آماده استفاده کنیم ، بلکه باید با خلاقیت در افترافکت و تدوین کارهای جدید و مخصوص به خودمان را تولید کنیم.

عناوین تدوین فیلم برای کودکان عبارتند از :

 1. آموزش ساخت کلیپ کودک
 2. تولید کلیپ کودکانه
 3. اموزش کلیپ میکس کودکانه
 4. میکس نوزاد
 5. و... 

تمام این موارد بخشی از هنر تدوین فیلم و تولید کلیپ هستند که با اسامی و کاربردهای متفاوت در بین مردم معرفی میشوند

حال بعنوان قدم اول و خیلی مهم پیشنهاد میکنیم که محصول فوق العاده ما یعنی اصول واقعی تدوین با پریمیرپرو در ویندوز یا فاینال کات در اپل را تهیه و شروع کنید.

هر سوال دیگری داشتید از ما بپرسید.