افکت یا پلاگین پارتیکل Particle در افترافکت،در نگاه اولیه بسیار ساده است،اما به محض اینکه بخواهید مانند رقبا و تولیدکنندگان جلوه های ویژه دیگر،نمونه پارتیکل بسازید،تازه متوجه میشوید که پلاگین پارتیکل خیلی آسان نیست.

آموزش افکت پارتیکل در افترافکت با پارتیکل متفاوت 12 دقیقه

از آنجایی که مانی سافت سابقه آموزش افکت پارتیکل Particle در افترافکت را طی سالهای طولانی دارد،میداند که در اوایل یادگیری،افراد نگاهی ساده به این پلاگین Particle دارند و تصور میکنند که خب چند دایره سفید با تنظیمات مربوطه ایجاد میکند و تمام،اما اینطور نیست،و ساخت پارتیکل به دایره ها و ذرات معلق تکه تکه معمولی ختم نمیشود.

تا اینجا یادگرفتید که میتوانید خیلی حرفه ای ذرات معلق را در کلیپ و موزیک ویدیو و پروژه های ویدیویی تولید کنید،اما کافی است ؟ خیر ، باید در ادامه تولید ذرات معلق در افترافکت،بتوانید با مسبر دادن و جایگزین نمودن اشکال مختلف بجای ذرات دایره ای یا ریزگرد،کار خود حرفه ای تر و جذابتر نمائید.

در این 12 دقیقه آموزش پلاگین پارتیکل در افترافکت،یکبار دیگر تمام مراحل دنبال نمودن پارتیکل از لایت را اجرا خواهید نمود تا یک مرور نهایی شود،سپس به سراغ ظاهر پارتیکل ها میرویم و اینبار باید با تغییر دادن ظاهر هر پارتیکل به اشکال سینمایی،پروژه جدیدی را خلق کنید.