یکی از قابلیت های بسیار مهمی که پلاگین Particle در افترافکت برای ایجاد صحنه های واقعی قرار داده اند،آپشن موشن بلور است،ترکیب موشن بلور و تصحیح رنگ در افترافکت،پروژه شما را بسیار جدی و حرفه ای تر نمایش میدهد.

آموزش افکت یا پلاگین Particle در افترافکت با موشن بلور سکه

در پلاگین Particle افترافکت،آپشن موشن بلور و عمق میدان موجب میشوند که سکه ها با توجه به دورتر و نزدیکتر بودن به چشم مخاطب،برخی دارای لبه های مات و برخی تحت تاثیر بلور شدن طی سرعت حرکت نمایش داده شوند.

یک ماشین در حال سرعت را تصور کنید،اغلب در چنین شرایطی،لبه ها و اطراف ماشین را نسبت به شیشه و درب آن تار تر یا بلور تر میبینیم،و این واقعیت است،پس شرکت ردجاینت ، در افکت تراپکود و پارتیکل،دو آپشن مهم را درون افکت پارتیکیولار خود قرار داد،یکی عمق میدان و دیگری موشن بلور یا مات نمودن لبه ها در حین حرکت.

اما مسئله خیلی مهمی که در افترافکت وجود دارد و اغلب افراد و تازه کارها از آن غافل هستند،بحث هارمونی و همخوان نمودن حس و حال یا رنگ و نور لایه هایی است که هر کدام در شرایط مختلف نوری و جدای از یکدیگر رکورد و یا کپچر شده اند.

در همین پروژه ما سه لایه داریم ، سکه های پایین ، سکه های در حال بارش ، بکگراند،یک افترافکت کار یا ادیتور فیلم باید بتواند این سه لایه را از طریق نور و رنگ آنچنان به هم نزدیک کند که مخاطب متوجه متمایز بودن آنها نشود،حال مشخص میشود که چه کسی حرفه ای یاد گرفته است،آیا اغلب به سراغ افکت هایی مانند مجیک بولت یا لایه های آماده در افترافکت میروند و یا مانند هنرجوهای مانی سافت،با نگاه کردن به شرایط لایه ها ، با دو تا سه تکنیک ، رنگ و نور لایه ها را کاملا همخوان و مچ مینمایند؟

این پروژه هایی که در حال ارائه آنها هستیم،فقط تمرین هستند تا شما آرام آرام آماده ی ورود به تکنیک های سخت و پیچیده شوید و بتوانند تکینک های خاصی را در پلاگین پارتیکل در افترافکت اجرا کنید.

مدت زمان این آموزش 15 دقیقه و در خصوص تصحیح نور و رنگ در افترافکت ، عمق میدان و لبه های بلور میباشد.

پکیج آموزش تصحیح نور و رنگ سینمایی افترافکت را اینجا کلیک کنید