مشکل سوختن پوست در عکاسی به خاطر شدت زیاد نور میباشد که باید برطرف گردد.

آموزش برطرف نمودن سوختگی پوست بر اثر نور زیاد فلاش درطراحی آلبوم

یکی از دلایلی که موجب جذابیت پوست و در نهایت روتوش عکس در طراحی آلبوم و عکاسی میشود،اجرای یک نورپردازی خیلی خوب و حرفه ای است.

یکی از عواملی که اغلب وقت ما را بسیار زیاد از بین میبرد تا بتوانیم پوستی یکنواخت از لحاظ نوری داشته باشیم رفع بخش هایی از پوست صورت است که بخاطر نور شدید فلاش و یا عدم رعایت فاصله نورها با سوژه و یا عدم تنظیم مناسب مثلث نوردهی است که رخ میدهد.

بسیاری از حرفه ای ها نیز در زمان گرفتن عکس های فشن یا عروسی در استودیو با نورهای استودیویی با مشکل سوختن بخش هایی از پوست روبرو میشوند و گاها همه تنظیمات و اصول را شما رعایت کرده اید اما پوست صورت شخص دارای درخشش زیادی بر اثر مرطوب بودن و یا میکآپ میباشد که باز هم این سوختن پوست رخ میدهد که همین مشکل اغلب در نتیجه نهایی روتوش و آماده سازی عکس ما تفاوت زیادی در مقایسه با کار دیگران برای ما بوجود آورده و مانع از اجرای صحیح روتوش میشود.

حال چه باید کرد؟

باید حتما بخش هایی از صورت که بر اثر نور سوخته شده اند را برطرف کنیم و اما چگونه ؟ ایا به جان استامپ بیوفتیم و مرتبا با اعمال تکراری لکه برداری این کار غیر اصولی را انجام دهیم؟ و موجب شویم که پوست و بخش های صورت اصطلاحا لکه لکه شود و حالا ممکن است با زحمت خیلی زیاد موفق شویم که به نوعی مثلا کار را خوب کنیم!

مهم اینجاست که همیشه اصولی وجود دارد که با دانستن و رعایت آنها در زمان ادیت عکس در فتوشاپ و درست کردن عکسهای آتلیه ای،در زمان حدودی سی ثانیه تمام این مشکلات را با داشتن کنترل کامل بر هر بخش برطرف کنیم.

باز هم محمد ملکی یکی از تجربیات حرفه ای خود در زمینه طراحی ژورنال را در اختیار هنرجوهای خود قرار داد تا بتوانند در مدت کوتاهی این مشکل را به نحوی برطرف کنند که انگار نه انگار چنین سوختگی در پوست وجود داشته است.

هنرجوها در اموزشهای تکمیلی و طراحی ژورنال آموزش را دریافت نمایند.

 

برای مشاهده دموها و توضیحات این دوره حرفه ای اینجا کلیک کنید

برای مشاهده دوره های تفکیک شده عکاسی و ادیت اینجا کلیک کنید

برای مشاهده پیشنهاد ما ( دوره جامع مدیریت آتلیه ) اینجا کلیک کنید