از YCwaveform در تصحیح رنگ و نور در پریمیرپرو چقدر میدانید،وقتی با این ابزار در پریمیرپرو آشنا میشوید باز هم به این فکر میکنید که چقدر تا حالا اشتباه کرده اید و به سراغ افکت های آماده رفته اید و مجدد به درون تکنیک های پریمیرپرو ایمان می آورید.

آموزش تصحیح رنگ و نور در پریمیرپرو،درک فرکانس سیاه و سفید،رایگان

در پریمیرپرو برای تصحیح رنگ و نور دو ابزار کلی وجود دارد.

افکت Fast Color Correction برای زمانی استفاده میکنیم که قصد تصحیح و گرید رنگ را داریم که در طی آموزش کامل پکیج آموزش تصحیح رنگ و نور در پریمیر بصورت کامل ارائه گردید.

حال باید یاد بگیرید که بجز رنگ ها که همیشه در فیلم و یا عکس ، مهم هستند،نورها نیز بسیار دارای اهمیت میباشند و اینجاست که به سراغ افکت وای سی ویو فرم YCWaveForm میرویم.

ابزار وای سی ویو فرم YCWaveForm قدرتی مطلبق در زمینه تصحیح نور در فیلم با پریمیر میباشد.

در YCWaveFormدر پریمیرپرو تنظیمات متعددی وجود دارد،مانند کروما Chroma که به ما در زمینه نمایش حاشیه های سیاهی و روشنایی کمک میرساند یا گزینه IRE که محدوده نور در ویدیوهای قدیمی را نمایش میدهد.

محدوده YCWaveForm برای تعیین میزان نور در فیلم اغلب از عدد 0 تا عدد 100 میباشد ، اما پریمیرپرو اعداد 20- تا 120 را نیز بوجود آورده و به این دلیل که برخی ویدیوها در شرایط نوری بسیار بدی رکورد شده و یا نور بسیار بسیار کم و یا نور بسیار بسیار زیاد است.

در واقع وقتی در پریمیرپرو به سراغ YCWaveFrom میرویم یعنی قصد داریم لومینانس یا گاماهای نور را تنظیم یا تصحیح کنیم ، چرا که در لوکیشن هایی که قرار میگیریم،اغلب لومینانس و گاما صحیح نیستند،همان نورهای سفیدی که در رنگ ها و سیاهی وجود دارند.

تا قبل از این پکیج آموزش تصحیح نور و رنگ در پریمیرپرو،حتما باید دانسته های قبلی را کنار گذاشته ، تا بتوانید درک اصلی و نهایی از این علم را بدست بیاورید.

در YCWaveFormوقتی نمودار از عدد 100 بالاتر برود ، تصویر ما دارای گین Gain ، شکرک ، پیکسل خواهد شد و احتمالا برفکی نیز گفته میشود و معنای این را دارد که نور بسیار زیاد است و اگر به سمت 20- بیاد تصویر ما به سمت تاریکی زیاد و Gain خواهد داشت و به این معناست که لومینانس تصویر بسیار کم است و استاندارد نیست ، به ندرت این دو اتفاق رخ میدهد اگر تنظیمات دوربین بر روی پیش فرض تنظیم شده باشند.

در تمام بخش هایی که پنجره رفرنس YCWaveForm به شما نقط سبز رنگ را نمایش میدهد،روشنایی وجود دارد و همین نکته است که بسیاری افراد در زمان تصحیح نور و نگ در فیلم با پریمیرپرو سردرگم میشوند اما محمد ملکی مدرس این پکیج با ارائه تجربیات خود،نکته ای نگفته را نخواهد گذارد و همه چیز برای شما روشن خواهد شد.

بدانید که تصحیح رنگ و نور در پریمیرپرو خیلی فراتر و سنگینتر از چیزی است که فکر میکنید و تصور دارید به رفتن به تنظیمات و کم و زیاد کردن نمودارها به نتیجه خواهید رسید و اصلا فکر نکنید که با افکت هایی مانند داوینچی یا بی سی سی بخواهید برطرف کنید.

از شما دعوت میکنیم که از این آموزش دیدن کنید.

 

صفحه این پکیج آموزشی و مشاهده پیش نمایش و توضیحات اینجا کلیک کنید