حجم پروژه فاینال کات به طور غیر معمول فضای خیلی زیادی را اشغال میکند که معمولا از دو برابر حجم خود پروژه نیز بیشتر است و هارددیسک من خیلی زود پر میشود چرا؟

آموزش فاینال کات پرو فارسی.17 دقیقه بهینه سازی مدیاها

میرسیم به بخش دیگری از آموزش فاینال کات پرو فارسی که با نکته ای مهم نظر شما را جلب کنیم.

این بخش آموزش 17 دقیقه میباشد که در پکیج فاینال کات پرو فارسی برای هنرجوها قرار داده شد.

موضوع از این قرار است ،روزی یکی از هنرجوها با ما تماس گرفت و اعلام نمود،تمام فایلهای پروژه فاینال کات من 100 گیگابایت هستند و با توجه به اینکه در فاینال کات از سیستم پراکسی نیز استفاده میکنم،احتمالا این میرود حجم کل فضایی که فاینال کات پرو از سیستم من اشغال کند حدودا 120 تا 130 گیگابایت شود که طبیعی است،اما حجمی که واقعا الان اشغال میکند حدود 250 تا 270 گیگابایت است و با توجه به اینکه هارددیسک مک بوک من 500 گیگابایت است،براحتی نصف آن اشغال شده است.

این موضوع باعث شد،با توجه به اینکه از سیستم پشتیبانی آموزشی مانی سافت استفاده میکنند،به سیستم ایشان متصل شویم و مشکل را خود ما نیز از نزدیک مشاهده کنیم.

پس از بررسی های بعمل آمده در فاینال کات پرو به این نتیجه رسیدیم که بخش تولید آپتیمایز مدیا در فاینال کات فعال شده است.

برای اینکه در مورد بخش تولید آپتیمایز میدیا در فاینال کات بیشتر آشنا بشید،این بخش وظیفه ی تولید میدیاهای کاملا استاندارد و بهینه شده را بعهده دارد تا اگر ویدیویی از لحاظ صدا و یا تصویر مشکلاتی داشته آنها را در حد امکان تصحیح نموده و در فاینال کات پرو براحتی در تدوین مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی فاینال کات پرو اقدام به تولید مدیاهای آپتیمایز شده مینمایند بدون شک ممکن است،یک راش یا فوتیج که 500 مگابایت است به حجم حدودی 1000 تا 1500 مگابایت نیز برسد یعنی دو تا سه برابر حجم اصلی خود فوتیج یا راش!

نکته اینجاست در فاینال کات پرو اغلب نیازی به استفاده از آپتیمایز میدیا نیست،حال پس از بررسی های انجام شده عملیات بهینه سازی هارددیسک و اپتیمایزهای پروژه فاینال کات پرو را انجام دادیم و چیزی حدود 100 گیگابایت از فضای هارددیسک در مک بوک هنرجو خالی شد.

در این آموزش فاینال کات پرو که مدت آن 17 دقیقه میباشد،محمد ملکی مدرس محصولات ادوبی و فاینال کات در ایران،نکات ریز و کاربردی فراوانی را توضیح داده تا در هر شرایطی بتوانید مشکلات خود را حین کار با فاینال کات پرو برطرف نمائید و با این مشکل آپتیمایزهای خیلی زیاد برطرف نشود.

فاینال کات پرو نرم افزار بسیاری حرفه ای برای تدوین فیلم است و پروژه های گران قیمتی در سراسر دنیا با آن تولید یا ساخته میشود اما آیا همه میتوانند تدوین فیلم را با فاینال کات پرو بدرستی انجام دهند؟ مطمئنا خیر،چون بسیاری افراد تصویر میکنند با تکه تکه یاد گرفتن و همین طوری جلو رفتن میتوانند مانند حرفه ای ها در فاینال کات پرو حرفه ای شوند،بدانید که اگر راه صحیح آموزش را یک بار آنهم درست طی کنید،به نتیجه ای که مانی سافت برای هنرجوهای فاینال کات پرو خود رقم میزند خواهید رسید.ارها