همه چیز در مورد PSD و معرفی PSB در فتوشاپ ویژه طراح ها

معرفی فرمت PSB در فتوشاپ و ذخیره فایل با حجم بیش از 2 گیگابایت

همانطور که میدانید مانی سافت اغلب تجربیات عمومی مدرس خود را در اختیار هنرجوها و سایرین قرار میدهد.

اینبار میخواهیم در خصوص فرمت PSD که مخفف Photoshop Dacument صحبت کنیم و پس از آن فرمت PSB یا Photoshop Big را به شما معرفی کنیم.

فایلهایی با فرمت PSD مختص به نرم افزار ادوبی فتوشاپ میباشد که شرکت ادوبی درون این فایل اطلاعاتی مانند لایه ها،افکت ها،ماسک ها،تنظیمات رنگ،نوشته ها،کانالها و ... اجزایی که در زمان طراحی در فتوشاپ و همان پروژه ایجاد شده است را ذخیره میکند.این فرمت همزمان بجز فتوشاپ در نرم افزارهای ادوبی پریمیرپرو و افترافکتس نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

فرمت پی اس دی در فتوشاپ نهایتا توانایی ذخیره حداکثر فایل با حجم دو گیگابایت و مقدار 30.000 تا 300.000 پیکسل را دارد که همین موضوع یک محدودیت به شمار می آید.

بعد از گذشت سالها،ادوبی به این نتیجه رسید که برای طراحی پروژه های با کیفیت بسیار بالا و البته دارای اندازه های بزرگ،فرمت پی اس دی PSD ، دیگر توانایی ذخیره اطلاعات را ندارد،پس فرمت PSB یا فایلهای فتوشاپ بزرگ را طراحی نمود.فرمت پی اس بی PSB در فتوشاپ،توانایی ذخیره نمودن فایلهای بسیار با حجم بالاتر از دو گیگابایت را دارد.

شاید بپرسید که چگونه ممکن است فایل طراحی ما حجمی بیشتر از دو گیگابایت داشته باشد؟در شرایط مختلفی این اتفاق رخ میدهد که در فتوشاپ فایلهای ما دارای حجمی بیش از دو گیگابایت را به خود اختصاص دهد،فرض کنید در حال طراحی آلبوم دیجیتال یا یک طرح گرافیکی هستید که رزولوشن آنرا 300 قرار داده اید،خب یک پروژه خالی که به حجم بیش از دو گیگابایت نخواهد رسید،حال شروع به طراحی نموده و عکسهای با کیفیت بالایی را وارد آن میکنید،لایه ها زیاد میشوند،کانالهای رنگی را بهبود میبخشید،ادجاست های متعدد تولید میکنید و همینطور به اجزای پروژه خود برای اجرای یک کار شیک و حرفه ای می افزایید،به این صورت با افزوده شدن این جزئیات،حجم نهایی پروژه شما در زمان ذخیره نمودن بالا رفته و گاها به بیش از دو گیگابایت میرسد.

حالت بعدی که ممکن است رخ دهد،در زمانی است که در حال طراحی یک کار بزرگ مانند تابلو یا پروژه تبلیغاتی برای چاپ در اضلاع وسیع میباشید که همین اتفاق حجیم شدن عکس رخ میدهد.

معرفی فرمت PSB در فتوشاپ و ذخیره فایل با حجم بیش از 2 گیگابایت

دقت نمائید که اگر زمان ذخیره نمودن فایل فتوشاپ خود با خطای Could not save.. ..the document is bigger than 2 gigabytes روبرو گشتید،از منوی فایل در فتوشاپ گزینه save as و فرمت آنرا PSB قرار دهید تا براحتی فایل شما ذخیره شود.

اگر سوال و یا نظری در این خصوص دارید،بعد از لاگین توسط اکانت خود،در همین پایین آنرا اعلام نمائید،پاسخگوی شما هستیم.

 

نه دوبله ، نه زیرنویس ، نه شبیه سازی ، وقت و هزینه خود را تلف نکنید

تمام آموزشهای ویدیویی را که قبلا دیده اید فراموش کنید ، به شما اصول و تجربه را خواهیم آموخت