هر ذره ای که با افکت پارتیکل در افترافکت ایجاد میشود،دارای یک طول یا مدت زمان زندگی است که باید با تمرین بر روی بخش کامل Particle در پلاگین پارتیکل آنرا تنظیم نمود.

آموزش پارتیکل در افترافکت و مبحث زندگی ذرات

در این بخش از آموزش افکت پارتیکل در افترافکت که مدت زمان آن 18 دقیقه میباشد،نوبت به معرفی قطعه Particle در پلاگین Trapcode در افترافکت میرسد.

بعد از یادگیری بخش امیتر Emitter در پلاگین پارتیکیولار افترافکت،نوبت به تمرین با بخش پارتیکل میرسد.در پلاگین Trapcode مجموعه کاملی بنام Particle وجود دارد که تمام وظایف نمایش ذرات معلق در افترافکت را برعهده دارد.

شرکت ردجاینت ذرات را اینگونه تعریف میکند که هر ذره معلق در پلاگین پارتیکل در افترافکت،دارای یک عمر در زمان جهت نمایش ، یک شفافیت در طول زمان است که با مدیریت نمودن این دو موضوع کلی در افکت پارتیکل در افترافکت است که شما موفق به ساخت انواع ذرات معلق در افترافکت خواهید شد.

لایف یا زندگی در پلاگین پارتیکل در افترافکت،بر حسب ثانیه محاسبه میشود که میتوانیم از عدد یک شروع کنیم و آنرا بیشتر کنیم ، این گزینه لایف در پلاگین پارتیکل افترافکت است که تعیین میکند ذره معلق از زمان تولید شدن چقدر عمر داشته و پس از آن اتوماتیک مخفی شود،به این صورت هر پارتیکل میتواند در طول کلی مدت زمان کامپوزیشن افترافکت،به اندازه عدد مورد نظر عمر کند و پس از آن مخفی شده و پارتیکل بعدی تولید شود.

در ادامه تنظیمات پارتیکل در افترافکت،میتوانیم اشکالی را که به صورت پیشفرض ایجاد شده مانند ، دایره ، تکه های ابر ، اشکال هندسی و ... را انتخاب کنیم.

در ذهن همه ادیتورها و تدوینگران،تا قبل از یادگیری پلاگین پارتیکل در افترافکت،ذرات معلق به ذرات ریزگرد و یا گرد و غبار معنی میشود،اما بعد از دیدن آموزش استاد محمد ملکی،دید جدیدی به پارتیکل خواهید داشت و متوجه میشوید که از هر شیئی میتوان در افترافکت پارتیکل تولید نمود.

یکی دیگر از آپشن ها که در پلاگین و افکت پارتیکل در افترافکت تاثیر بسیار مهمی در اجرای ذرات معلق دارد،فیدر Feather در تنظیمات پارتیکل است که موجب میشود ذرات معلق ما در فضا بسیار زیباتر و حرفه ای تر شوند.

نوبت به تنظیمات اندازه دهی بر حس زمان و عمر هر پارتیکل میرسد که باید یاد بگیرید در پلاگین پارتیکل در افترافکت چگونه باید هر پارتیکل از لحظه درست شدن یا متولد شدن به چه اندازه ای باشد و در لحظه از بین رفتن به چه اندازه ای باشد.

برای مشاهده دموها و خرید کلیک کنید