سیف مارجین Safe Margin یکی از قواعد تدوین فیلم است که نه تنها در پریمیر،بلکه در تمام زمینه های تدوین فیلم با پریمیر و فاینال کات و داوینچی و هر نرم افزار تدوین غیر خطی دیگر،باید رعایت شود

پکیج آموزش پریمیر.Safe Margin و قواعد سینمایی در 14 دقیقه

درباره سیف مارجین Safe Margin در تدوین فیلم چه میدانید؟

در تدوین فیلم با پریمیر،فاینال کات،داوینچی استودیو و تمام نرم افزارهای تدوین فیلم قانونی وجود دارید که بواسطه ی آن همه چیز در پروژه تولید شده،به درستی در چهارچوب قرار میگیرد و در تمام نمایشگرها صحیح دیده میشود.

در این آموزش تدوین که در پریمیر توسط مانی سافت با تدریس محمد ملکی تولید شده است،به درک بسیار بالایی از چند موضوع خواهید رسید.

سیف مارچین Safe Margin

در زمانی که مشغول تدوین فیلم با پریمیر هستیم طی تنظیمی خاص دو کادر در اطراف پنجره ی پروگرم در پریمیر ظاهر میشوند،که کل تصویر را به سه بخش مهم تقسیم مینماید.

به کادر بیرونی میگوییم منطقه غیر امن یا حذف شونده ، چون هر چیزی در آن قسمت باشید امکان ناقص و یا حذف شدن دارد

به منطقه وسط میگوییم اکشن ، که تمام تصویر ویدیوی ما به صورت کامل در آن نمایش داده میشود

به منطقه سوم که داخلی است میگوییم محدوده نوشتار و لوگو ، که میبایست تمام نوشته ها ، تایتل ها ، لوگو ، تصویر در تصویر و هر آنچه که بجز ویدیو اصلی در پریمیر وارد میکنیم باید در این چهارچوب قرار بگیرد.

چرا این همه دقت لازم است ؟

به دلیل اینکه سیستم های نمایشی خانگی متفاوت هستند و یا نمایش در ویدیو پروچکتور از تکنولوژی دیگری استفاده میکند،ممکن است آیتم هایی که خارج از کادر منطقه ای امن تایتل یا سبف مارجین Safe Margin نوشته ها قرار بگیرد،توسط نمایشگر حذف شده و ناقص دیده شوند،از اینرو در پریمیر باید عادت کنیم که در تمام شرایط سیف مارجین Safe Margin را اجرا و همه چیدمان مدیاها را از روی آن رعایت کنیم.

اگر این موضوع را در پریمیر و تولید ویدیو رعایت نکنیم مجبور خواهیم شد پروژه را به خاطر عدم صحیح نمایش نوشته ها و لوگو مجدد تنظیم و خروجی بگیریم که مقداری اتلاف وقت میباشد.

مانی سافت سعی مینماید با دانشی که در تجربیات خود دارد،هنر تدوین فیلم را به شما درست بیاموزد تا اگر روزی با کمپانی های بزرگ خارجی یا ایرانی وارد کار گشتید،بدون استرس و نگرانی،بتوانید نیازهایشان را تولید کنید.

این آموزش را میتوانید هم اکنون از پکیج تدوین واقعی فیلم با پریمیرپرو سری اول دانلود کنید.