با پلاگین پارتیکل افترافکت به تنهایی میتوانیم کارهای زیادی انجام دهیم،اما این خود افترافکت است که با آپشن ها و گزینه هایی که دارد موجب بالا رفتن سرعت و ایجاد جذابیت در اجرای پلاگین پارتیکل میشود.

آموزش پلاگین پارتیکل رکورد حرکات و چرخش سه بعدی دود

میرسیم به تکنیکی که در 11 دقیقه آنرا فرا خواهید گرفت و آن رکورد انیمیشن و حرکاتی است که در پلاگین پارتیکل افترافکت باید انجام دهید.

خب تا اینجا یاد گرفتید که برای جان دادن یا زنده نمودن پارتیکل ها در افترافکت میتوانیم از کی فریم و اجرای آن با پوزشین ها هر حرکت یا انیمیشنی را اجرا کنیم،اینبار میخواهیم تکنیکی بی نظیر را که اغلب حرفه ای ها در افترافکت بلد هستند اجرا کنیم و آن رکورد انیمیشن بدون استفاده از کی فریم در افترافکت است.

در این آموزش خواهید دید که چگونه براحتی آب خوردن ، بدون اینکه درگیر کی فریم و تنظیم نمودن های پیچیده آن شویم،با حرکت موس میتوانیم پارتیکل در افترافکت را به هر مسیر و سمتی حرکت دهیم.

مکمل انیمیشن و حرکت دادن پلاگین پارتیکل افترافکت،استفاده از دوربین خود افترافکت میباشد.

مطمئنیم که از ابتدای پکیج آموزش افترافکت ما،از دوربین بیشتر برای نورها استفاده نموده اید،اما هر چقدر که جلوتر بریم به این نتیجه میرسید که دوربین چقدر مهم و موجب خاص شدن ویدیوها و کلیپ های جلوه های ویژه ما خواهد شد.

ویدیو زیر را مشاهده کنید.