ادوبی میدیا انکودر و پریمیرپرو در زمان خروجی به صورت مشترک از سی پی یو استفاده میکنند...

ادوبی میدیا انکودر در زمان خروجی تنها 15 درصد از سی پی استفاده میکند

محمد ملکی مدرس دوره های تدوین فیلم و پریمیرپرو در ایران،تصمیم گرفت که به سوال تعداد بسیار زیادی از تدوینگران و کسانی که در زمینه تولید ویدیو و رفتن خروجی ، فعالیت دارند پاسخ دهد.

همانطور که در تصویر و عنوان این موضوع مشخص است،موضوع بررسی نحوه استفاده از سی پی یو توسط ادوبی میدیا انکودر در زمان تولید ویدیو یا همان خروجی است.

میدانید که مدت هاست نرم افزاری در کنار ادوبی پریمیرپرو بنام ادوبی میدیا انکودر ایجاد شده که وظیفه اش،فقط و فقط تولید ویدیو و یا همان خروجی نهایی است.

حال وقتی که با Adobe Media Encoder خروجی میگیریم،تنها 15 تا 25 درصد از سی پی یو استفاده میکند در صورتی که ما کلی هزینه کردیم که از تمامی قدرت و توان سخت افزار و سی پی یو استفاده شود،اما چرا اینگونه عمل میکند؟

پاسخ سوال بسیار ساده است.برای اینکه به پاسخ این سوال پی ببرید،ابتدا مدت زمان 10 دقیقه ویدیو با چندین ویدیو افکت را در یک سکانش تولید کنید،کلیدهای Ctrl+f5 را زده و در صفحه خروجی ابتدا گزینه Maximum render quality را فعال و گزینه Queue را کلیک کنید تا ادوبی میدیا انکودر فعال شود،سپس کلی پلی Play را برای شروع عملیات در ادوبی میدیا انکودر کلیک کنید تا شروع به رندر نماید.

در این زمان کافیست که بر روی تولبار پایین ویندوز راست کلیک نموده و گزینه Task Manager را فعال کنید تا تصویر زیر ظاهر شود

ادوبی میدیا انکودر در زمان خروجی تنها 15 درصد از سی پی استفاده میکند

همانطور که مشاهده میکنید اولین گزینه ادوبی پریمیرپرو با میزان مصرف 90 درصد از سی پی یو و گزینه دوم میدیا انکودر با مصرف تنها 6.8 درصد از سی پی قرار گرفته اند! تعجب میکنید درست است ؟

بله چرا که در حال حاضر میدیا انکودر در حال تولید و رندر است پس چه ارتباطی به میدیا انکودر دارد ؟

پاسخ اینکه درست است که میدیا انکودر در حال تولید میباشد اما همیشه میدیا انکودر نقش یک واسط را به عهده دارد و موتور اصلی رندر و تولید ویدیو نهایی در پریمیرپرو نهفته است همانطور که میبینید پریمیرپرو بدون اینکه شما در حال کار با آن باشید و حتی اگر در حال حاضر که میدیا انکودر در حال تولید است،پریمیرپرو را ببندید،میدیا انکودر به کار خود ادامه میدهد اما در بکگراند پردازش ویندوز،باز هم از پریمیرپرو این میزان استفاده میشود.

باید بدانید که در پردازش های مخفی همیشه از پریمیرپرو در زمان تولید یا درست کردن یا گرفتن خروجی با میدیا انکودر،استفاد بیشتر میشود و میدیا انکودر بیشتر نقش واسطه را بر عهده دارد.

امیدواریم با این مطلب علامت سوال بزرگی که در ذهن بسیاری از حرفه ها ایجاد شده بود را پاسخ داده باشیم.

نظر خود را در انتها ثبت نمائید.