در اوایل کار عکاسی توجه خاصی به راو یا Raw نمیکنید و اصلا برای شما اهمیتی ندارد،اما بعد از مدتی که کیفیت عکسهای سایرین و توانایی آنها در ادیت عکسهای گرفته شده نظر شما را جلب میکند،تصمیم به فهمیدن این نکات خواهید نمود که یکی از پیشرفت های علمی شما در عکسی ، شناخت خیلی خوب و کاربردی راو یا Raw میباشد.

آموزش حرفه ای تکنیک و فرمت raw راو در عکاسی حرفه ای آتلیه و استودیو عکس

هر عکاس حرفه ای،در زمان گرفتن عکس،دوربین را بر روی ذخیره نمودن فرمت راو Raw قرار میدهد تا بتواند در آینده،تمام مشکلات عکس را برطرف کند.

ممکن است سوال بپرسید،مگر بر روی عکسهای JPG نمیتوانیم تمام مشکلات را برطرف کنیم؟

البته که میشود اما نه به اندازه توانایی زمانی که با راو Raw در حال ادیت هستیم،با توجه حجم فایلی که توسط دوربین با فرمت راو ذخیره میشود که حدود 20 مگابایت بیشتر میباشد،مطمئنا جزئیاتی وجود دارد که در زمان ادیت و تصحیح نور و رنگ کمک بسیار زیادی به ادیتور میرساند که همین یک اختلاف بزرگ با فرمت دیگر یعنی jpg است.

ممکن است بگویید دوربین را بر روی بالاترین کیفیت jpg قرار میدهم که حجم آن هم بیشتر میشود،باید بدانید که موضوع اصلی حجم نیست،بلکه عملیات اتوماتیکی است که درون دوربین برای تبدیل نمودن عکس به jpg انجام میشود که در همین تغییرات بخشی از جزئیات را از دست میدهیم و نمیتوانیم به عقب بازگردیم.

ویدیو زیر را مشاهده کنید

 

مشاهده تمام ویدیوها و تهیه پکیج آموزشی اینجا کلیک کنید