زمانی میتوانیم یک تدوینگر خوب باشیم و پروژه های ویدیویی عالی تولید کنیم که نرم افزار فاینال کات را خوب بشناسیم.

فاینال کات را بهتر بشناسیم و تدوین فیلم را شروع کنیم

میدانید نقطه ضعف اغلب تدوینگران و تولیدکنندگان ویدیو چیست؟

بدون شک عدم شناخت کامل نرم افزار فاینال کات میباشد.

در ایران فاینالکات آنطور که باید شناخته نشده است و دلایل متعددی دارد مانند :

  1. گران بودن سیستم های مک
  2. عدم شناخت مناسب کاربران از سیستم مک
  3. عدم دانش کافی در کار با فاینالکات

اما اینبار مانی سافت حرکتی نو را شروع کرده ، همانطور که نام درخشانی از پریمیرپرو در ایران نبود،مانی سافت موجب شد که اغلب موسسات اموزشی حضوری و غیر حضوری به سمت پریمیرپرو بروند و سایر نرم افزارها را کنار بگذارند.

حال مانی سافت تمام تلاش خود را برای آموزش حرفه ای فاینالکات به فارسی در ایران مینمایند و مسیر آموزشی کاملا خاص و حرفه ای از پایه را بنا نهاده است.

فاینالکات زیباترین،حرفه ای ترین،سریعترین نرم افزار تدوین فیلم است که برای سیستم عامل مک طراحی شده و در ویندوز نصب نمیشود.

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران به خاطر آن از فاینالکات دوری میکنند،ناشناخته بودن آن است.

خود ما چون سالها قبل با محصولات ادوبی مانند پریمیرپرو تدوین میکردیم،وقتی وارد دنیای تدوین فیلم با فاینالکات شدیم،برایمان بسیار سخت بود چون منابع آموزشی نبود و باید با تمرین و سخت گوشی تکنیک ها و اصول آنرا پیدا مینمودیم.

اما امروز با وجود تیم آموزشی مانی سافت و تدریس محمد ملکی،برای ورود به تدوین فیلم با فاینالکات هیچ مشکلی وجود ندارد و مثل آب خوردن میتوانید یادگیری فاینالکات را از صفر شروع کنید و یا از نرم افزار دیگر به فاینالکات بیایید.

اوایل شروع به فاینال کات با بخش های ساده ای آشنا میشوید،اما کم کم به دید شما به دنیایی از تدوین و تکنیک ها در آن باز میشود که میگویید چرا زودتر فاینالکات را شروع نکردم.

ویدیو زیر را از دست ندهید