در پکیج آموزش پریمیر 31 دقیقه مبحث صدای وروی مدیریت صدا و کنترل پیکهای صوتی ارائه شد. پنل گی ن دارای 4 آپشن است که اغلب تصور میکنند وظیفه اش کم و زیاد نمودن صداست اما..

پکیج آموزش پریمیر آپدیت شد.31 دقیقه اصول گی ن در تدوین

در هر نرم افزار تدوین فیلم تنظیمات متعددی برای کم و زیاد نمودن صدا وجود دارد که براحتی میتوانیم آنرا مدیریت کنیم اما آیا در هر نرم افزار تدوین امکاناتی برای کنترل گی ن Gain وجود دارد؟

اصلا گی ن Gain  چیست؟

گی ن Audio Gain به قدرت صدای ورودی در زمان رکورد میگوییم ، پس همینجا یاد بگیریم که گی ن Audio Gain کم و زیاد نمودن صدا را برعهده ندارد.

وقتی صدایی رکورد میشود فرکانسهایی ذخیره میشوند که به آنها پیک میگوییم،حال این پیک های صوتی دارای قدرت های کم و یا زیادی هستند.

اصطلاح دیگری که در خصوص صدا در تدوین فیلم وجود دارد پیک آلتیچیود است Peak Altitude ، که در واقع به معنای دامنه یا ارتفاع قله میباشد.

در پریمیر حین تدوین فیلم و مخصوصا کار با صدا به اشکال صخره یا قله مانندی در ترک یا لاین صوتی بر میخوریم که دارای ارتفاع در اندازه های مختلفی است ، به این اشکال دامنه قله یا پیک های صوتی میگوییم.

محمد ملکی مدرس محصولات ادوبی و فاینال کات در ایران،در این پکیج آموزش پریمیر که تا این لحظه حدود 6 ساعت از تولید آن میگذرد،هنوز وارد تایم لاین نشده و همین نکته ای بزرگ در ذهن مخاطب شده که سایر مجموعه های آموزشی در این زمان یک پکیج را کامل ارائه و تمام شده اما مانی سافت پس از 6 ساعت هنوز وارد تایم لاین نشده!!!

بله،باید بدانید وقتی مانی سافت بخواهد واقعیتی را آموزش دهد،نکاتی را پرده برداری میکند که حتی سایت های خارجی یا یوتیوب هم به این کیفیت ارائه نخواهد نمود،چرا ؟ چون هنرجوهای مانی سافت باید بهترین باشند.

در این آموزش پریمیر که مدت زمان آن 31 دقیقه میباشد ، کاربر در پنجره پروجکت ، با اصول و قواعدی آشنا میشود که کاملا نظرش را جلب خواهد نمود آنهم نکاتی که در پریمیر همیشه مقابل چشمانش بوده و به سادگی از آنها گذر نموده است