در آموزش پریمیر و تدوین فیلم یاد خواهید گرفت که یک تایم لاین داریم و درون آن به صورت نامحدود سکانس قرار میگیرد حال باید بدانید که ...

پکیج آموزش پریمیر آپدیت شد.56 دقیقه اصول تایم لاین و سکانس

سوالی که در ذهن اغلب تدوینگران و کسانی که با پریمیر تدوین فیلم انجام میدهند این است که چه فرقی بین تایم لاین با سکانس وجود دارد؟تایم لاین پنجره ای است که در آن تعداد نامحدود سکانس درونش قرار میگیرد.

حالا باید بدانیم سکانس در پریمیر چیست ؟ 

سکانس یکی از اجزای تایم لاین است که درونش تمام میدیاهایی مانند،موزیک،ویدیو،عکس،عنوان و هر آنچه که در یک تولید پروژه ی تدوین مورد استفاده قرار میگیرد،جای خواهند گرفت.

در علم فیلمبرداری ،سکانس به هر مرحله از رکورد ویدیو میتوانیم بگوییم که از کنار هم قرار گرفتن سکانس ها در کنار یکدیگر در پریمیر حین تدوین فیلم،یک پروژه تشکیل میشود.

برای اینکه در پریمیر بتوانیم سکانس تولید کنیم و میدیاهای خود را کنار یکدیگر قرار دهیم،اصولی وجود دارد که بسیاری افراد بدون توجه به آنها ، کار خود را شروع مینمایند و در انتهای کار در پریمیر وقتی میخواهند یک ویدیو را خروجی یا نسخه نهایی را تولید کنند،گاها با مشکلاتی روبرو میشوند.

روشهای تولید سکانس در پریمیر متعدد هستند :

یکی از این روشها استفاده از راست کلیک و زدن گزینه نیو سیکونس فرام کلیپ  است که براحتی از کلیپ خود در پروجکت پریمیر،یک سکانس تولید میشود.

راه دیگر اینکه میتوانیم با گرفتن و کشیدن کلیپ در تایم لاین پریمیر وقتی که هیچ سکانسی نداریم یک سکانس ایجاد کنیم.

راه دیگر اینکه میتوانیم با استفاده از دستور نیو و سکانس ، یک سکانس کاملا سفارشی در پریمیر تولید کنیم.

همانطور که میبینید راه های مختلفی برای ساخت یک سکانس در پریمیر وجود دارد،اما کدام را باید انتخاب کنیم ، کدام صحیح است ؟

در پریمیر میتوانیم انواع پروفایلهای دوربین های کاملا حرفه ای مانند ARRI یا Amira یا Alexa را تولید کنیم بدون اینکه این فایلها را داشته باشیم ، تا بتوانیم شبیه سازی تولید این پروژه ها را اجرا کنیم.

تایم لاین و سکانس هایی که درونش قرار میگیرند از این لحظه تا زمانی که عمر تدوین فیلم با پریمیر در شما ادامه دارد،با شما خواهد بود چرا که بدون سکانس هیچ کاری نمیتوان کرد.

مانی سافت با تدریس محمد ملکی در این 56 دقیقه آموزش پریمیر که بسیار زمان طولانی است و الیته در چند فایل ارائه شده ، شما را با گزینه هایی در تایم لاین و سکانس آشنا مینماید که به وجد خواهید آمد ، این تازه شروع کار شما با تایم لاین و سکانس ها میباشد و راه طولانی را با مانی سافت خواهید داشت.