با چند دقیقه وقت گذاشتن در این صفحه پی به نکات و موضوعات جالبی خواهید برد. اغلب ما هنرهای عکس و فیلم را به صورت اصولی و تجاری آموزش ندیده ایم به همین دلیل سوالات زیادی در ذهن داریم که برای رسیدن به پاسخ آنها منابع زیادی را جستجو میکنیم.

میدانم که در این صفحه میخواهید رفع مشکل بازشدن فایلهای را Raw در فتوشاپ را یاد بگیرید و یاد خواهید گرفت پیشنهاد میکنم که نکات آموزنده ی دیگری را نیز مشاهده کنید.

ظاهرا فایلهای Raw نوعی عکس هستند که توسط دوربین ذخیره میشوند و برای دیدن آنها باید با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، لایتروم، بریج و... کمک بگیریم، در ادامه به شما راهی برای دیدن عکسها Raw در ویندوز بدون داشتن نرم افزارهایی که گفتم را یاد خواهم داد.

بازنشدن عکس دوربین Raw در فتوشاپ و لایتروم و بریج

در یک جواب ساده و خلاصه باید بدانید که زمانی عکس Raw امکان بازشدن در نرم افزارها را دارد که آن نرم افزار کاملا آپدیت شده باشد مقاله "آپدیت چیه بروزرسانی یعنی چی؟" را حتما مطالعه کنید. اگر دوربین شما جدید باشد اما نسخه نرم افزار شما قدیمی باشد به این علت که درون نرم افزار آپدیت پروفایل Raw دوربین شما وجود ندارد پس امکان باز شدن فایل Raw نخواهد بود.

ما نمیتوانیم پروفایل Raw دوربین خود را تهیه کنیم چون فقط شرکت های تولید نرم افزار مانند ادوبی و ... طبق قراردادی که با شرکتهای تولید دوربین دارند میتوانند انجام دهند، حال میتوانید برای آپدیت شدن نرم افزارهای خود مانند لایتروم، بریج، فتوشاپ، Raw از سایت https://manicontent.com جدیدترین نسخه برنامه را دانلود و نصب کنید اما دقت داشته باشید که اگر ویندوز شما آپدیت نباشد پس نمیتوانید جدیدترین نسخه برنامه را نصب کنید.

آموزش آپدیت ویندوز 10 به صورت گام به گام و مطمئن

نمایش فایلهای Raw در ویندوز

یکی از معضلات هر عکاس و طراح این است که بخواهد محتویات یک عکس با فرمت Raw را مشاهده کنید، پس چند راه دارد :

  • نرم افزار فتوشاپ را باز نموده و یکی یکی عکس را اوپن نماید
  • جدیدترین نسخه نرم افزار بریج Bridge را نصب و براحتی پیش نمایش را مشاهده کنید ادوبی بریج Bridge چیست حتما یادش بگیرید
  • نرم افزار لایتروم را نصب کنید و مانند بریج پیش نمایش ببینید البته در کنارش ویرایش عکس ها را انجام دهید دقیقا لایتروم چکار میکنه؟ آموزش حرفه ای لایتروم Lightroom حالا اگر نیاز به لایتروم نداشته باشم چی؟ من یک طراح هستم و با فتوشاپ کار میکنم، در این صورت باید امکان پیش نمایش فایلهای Raw ویندوز را فعال کنید که آموزش زیر به شما کمک میکند.

آموزش نمایش عکس راو Raw در ویندوز بدون نرم افزار : فعالسازی آیکون و پیشنمایش

پیشنهادات حرفه ای به شما اگر طراح هستید

پیشنهاد جذاب به شما اگر عکس زیاد میگیرید

پیشنهاد به شما اگر دوربین کانن دارید

اگر دوربین نیکون دارید ویدیوهای زیر را مشاهده کنید

امیدوارم مطالب خوبی را بدست آورده باشید.