بزرگترین اشتباه تدوینگران و کسانی که با پریمیرپرو میکس فیلم انجام میدهند این است که فکر میکنند هر زمان که نسخه جدید آماده شد باید آنرا نصب کرده و استفاده کنند اما این یک اشتباه بزرگ است چرا؟

چه زمانی به پریمیرپرو سی سی ارتقا پیدا کنیم؟

این مطلب با توجه به تجربه 14 ساله تدریس و تدوین حرفه ای پریمیرپرو توسط محمد ملکی ، مدرس محصولات ادوبی و فاینال کات در ایران جمع آوری شده است.

چند سالی هست که مانی سافت مشغول به تدریس حرفه ای پریمیرپرو نسخه سی اس 6 میباشد و با روی کار آمدن پریمیرپرو سی سی 7 و 8 و 9 هم اکنون 2018 ، همچنان به سراغ آن نرفته ایم و این موضوع برای تمام هنرجوها و کسانی که پکیج های مانی سافت را تهیه نموده اند به سوال تبدیل شده که چرا مانی سافت نسخه سی سی را ارائه نمیکند؟ بدانید که قاعده بسیار مهمی در زمینه کار با نرم افزار وجود دارد،این است تا زمانی که نسخه پایدار یا Stable ارائه نشده ، نباید به سراغ آن رفت.

شرکت ادوبی در دو سال گذشته مرتب نسخه های ارتقا سی سی را از 7 به 8 و 2017 به 2108 ارائه نموده و دلیل این کار،برآورده نموده نیازهای کاربران ادیتور فیلم میباشد که کار بسیار خوبی است،اما مشکلی وجود دارد!

در حین ارائه این آپدیت ها و ارتقاها کاری که انجام میشود این است که ادوبی مشکلاتی را برطرف میکند،سرعت را بهتر میکند،برخی امکانات را ایجاد میکند اما برخی مشکلات ناشناخته بوجود می آید. به طور مثال حین کار با افکت اسلوموشن تویکستور ، گاها تصویر به چند قسمت تبدیل میشود ، کادر تصویر در زمان رندر سبز میشود و یا در زمان کار خطاهایی جدید و ناشناخته رخ میدهد که البته رفع این خطاها و ارائه راهکار توسط مانی سافت کار سختی نیست اما چرا هنوز آموزش اصولی و حرفه ای ارتقا به پریمیرپرو را ارائه نکرده ایم تا این تاریخ ؟ به این دلیل که ادوبی مرتبا در حال خطایابی و رفع مشکلات متعددی در برنامه است و از این موضوع کسی مطلع نیست،خطاهایی که رخ میدهد ممکن است با حذف پریمیر سی سی یا تعویض ویندوز در آن زمان برطرف شود ، اما خطا تا زمان برطرف نشدن،مرتب رخ میدهد،به تکرار به ما اعلام شده است که به دلیل خطاهای مکرر فایل پروژه ای که ساعت ها و روزها زمان صرف درست شدن آن شده است خراب و قابل استفاده نیست و مشکلات متعدد دیگر.

حال باید تصمیم بگیریم که :

به سراغ پریمیرپرو سی سی بریم و امتیازاتی مانند سرعت بهتر در حین کار ، سرعت نسبی 15 درصدی در زمان رندر،استفاده از برخی افکت های رنگ آماده را بدست بیاوریم اما در مقابل منتظر اتفاقات تلخی مانند خراب شدن پروژه ، نمایان شدن خطاهای مکرر و ناشناخته ، حذف نمودن برنامه یا ویندوز ، عدم همخوانی افکت ها باشیم و یا یا با سی اس 6 ادامه دهیم و هیچیک از اتفاقات برای ما رخ ندهد و اندکی سرعت بهتر در نسخه سی سی را فدای امنیت فایل ها و پروژه ها کنیم،البته این نکته را نمیتوانیم پنهان کنیم که شرکت ادوبی در پریمیرپرو سی سی ،رازها و تکنیک های مخفی زیادی را تولید نموده که با چشم دیده نمیشود ، البته برخی موارد مانند ماسک متوسط نیز ایجاد شده اما منظور ما آن نیست،در زمان ارائه پکیج آموزشی تجاری پریمیرپرو سی سی ، چیزهایی را ارائه میکنیم که چشم تمام اساتید و کسانی که مدعی هستند را خیره کنیم.

چه زمانی به سراغ پریمیرپرو سی سی برویم ؟

هیچ کس نمیتواند مانع شما شود که حداقل پریمیرپرو سی سی را تجربه نکنید ، اما توصیه به شما این است که پروژه های نهایی خود را فعلا بر روی پریمیرپرو سی سی نبرید و تا زمانی که مانی سافت اعلام به نسخه پایدار آنرا مینمایند صبور باشد.

مطمئنا وقتی که پکیج آموزشی و تجاری پریمیرپرو سی سی توسط مانی سافت ارائه شود،بی شک تمامی مشکلات پریمیرپرو سی سی شناسایی و برای هر یک راهکار بسیار مناسبی اعلام و با خیالی آسوده میتوانید مانند آموزش فعلی پریمیرپرو ، از آموزش تدوین فیلم با پریمیرپرو سی سی نیز استفاده نموده و از پشتیبانی محکم مانی سافت بهره مند شوید.

صفحه این پکیج آموزشی و مشاهده پیش نمایش و توضیحات اینجا کلیک کنید