وقتی که از پلاگین پارتیکل Particular در افترافکت،شناخت خوب داشته باشید،میتوانید پارتیکل را با نور در افترافکت ادغام و فضای واقعی تری را اجرا کنید.

12دقیقه پلاگین پارتیکل در افترافکت با نورپردازی اولیه

وقت اون میرسه که در افترافکت،با پلاگین یا افکت پارتیکل Paricular جدی وارد تمرین و تولید ذرات معلق شوید.

در این آموزش افکت پارتیکل که 12 دقیقه زمان دارد،از ابتدا،در افترافکت یک کامپوزیشن ساخته و یک لایه سالید را ایجاد مینمائید.

به افکت Trapcode و سپس پارتیکل Particular در پنل افترافکت رفته آنرا بر روی لایه سالید یا تک رنگ اجرا میکنید،چرا که پارتیکل در افترافکت،نیازمند این لایه تک رنگ که ساید نام دارد،میباشد.

یکی از تکنیک هایی که در افترافکت موجب اجرای قوی تر پلاگین پارتیکل particular میشود،ایجاد نور است،در این آموزش برای بکگراند یک عکس را در نظر میگیریم و در پشت لایه پارتیکل قرار میدهیم،در شرایط عادی،پارتیکل ها دارای ظاهری ساده و معمولی هستند و حالا باید در یک لایه جدید ، نور یا لایت افترافکت با نام اسپات را اجرا کنیم،تا به این وسیله تمرکز نمایش بر روی زاویه مورد نظر که پارتیکل ها هستند ایجاد شده و اطراف در سیاهی یا سایه فرو برود.

وقتی که افکت پارتیکل در افترافکت را در پنجره افکت کنترل بررسی میکنیم،متوجه میشویم که دارای 8 قسمت میباشد که نامهای آنها Emitter , Particle , Shading , Phycics , Aux System , World Transfomt , Visibility , Rendering میباشند.

در طی این پکیج آموزشی که مختص به اموزش افکت پارتیکل در افترافکت میباشد،باید با تمام این 8 گزینه خیلی حرفه ای آموزش ببینید و آنها را خوب بشناسید،بدانید که تمام هنر شما در افترافکت،نیازمند دانش و مهارت شما در به کار گیری این 8 قسمت در پلاگین Particular است.

وقتی برای اولین بار افکت پارتیکل را در افترافکت اجرا میکنید،مقداری دلسرد میشوبد و احساس میکنید همش میگن پارتیکل پارتیکل ، این بود! در نگاه اول نتیجه خوبی نخواهید گرفت چرا ؟ به این دلیل که پارتیکل در افترافکت نیازمند تنظیمات متعددی است که هر شخصی از عهده آن بر نمیآید مگر آنکه particular را خوب شناخته باشد.

نکته ای که در زمان کار با افکت پارتیکل Particular در افترافکت باید مد نظر بگیرید،نجوه نمایش یا پیش نمایش گرفتن است،با کوچکترین تغییری که در پارتیکل ها ایجاد میکنید،باید توسط کلید شیف رم پریویو Shift Ram Preview پیش نمایش واقعی را تولید کنید ،اغلب تصویر میکنند اگر در افکت پارتیکل افترافکت تغییر دهند و پلی هد Play Head زمان را جابجا کنند،نتیجه همان است که میبینینند و البته که اشتباه میکنند و حتما باید برای دیدن نتیجه نهایی،کلید پیش نمایش را فشار دهند.

بعد از اینکه پارتیکل در افترافکت اجرا شد،تعدادی دایره کنار هم در مرکز تصویر در کامپوزیشن افترافکت ظاهر میشود که با حرکت پلی هد Play Head به صورت متحرک نمایش داده میشود،حال چگونه باید این دایره های پلاگین پارتیکل را مدیریت نمود؟ چگونه این پارتیکل ها به ذرات معلق واقعی تبدیل میشوند؟ چاره ای جز نیست جز اینکه پلاگین پارتیکل را خوب یاد بگیرید و خود افترافکت را نیز بصورت حرفه ای بشناسید چرا که پلاگین ها امروزه دارای پیچیدگی و تنظیمات خاصی هستند.

ویدیو زیر را مشاهده کنید

 

 

مشاهده تمام ویدیوها و تهیه پکیج آموزشی اینجا کلیک کنید