تدوین فیلم با پریمیر میتواند بسیار طولانی باشد و هر پروژه ای که در پریمیر کار میکنیم ممکن است زمان زیادی را از تدوینگر بگیرید ، در این میان میتوانیم با تکنیک ها و اصولی که در پریمیر یاد میگیریم سرعت تدوین فیلم با پریمیر را بیشتر کنیم چون بسیاری از کارها در پریمیر تکراری است پس چه بهتر اینکه تا میتوانیم کارهای تکراری را سریعتر انجام دهیم و امیدواریم با روش هایی که میگوییم بتوانید پروژه خود را هر چه سریعتر تمام کنید و حتی دستمزد تولید ویدیو با پریمیر را نیز سریعتر دریافت کنید.

در این 5 تکنیک نکاتی مانند مشاهده کلیپ ها با دوبرابر سرعت بیشتر ، کاهش وضوح پخش ، ذخیره تنظیمات ، استفاده از لایه ها و کلیدهای میانبر را یاد خواهید گرفت.

هر یک از این 5 مورد به تنهایی میتوانند زمان زیادی از شما در حین کار با پریمیر صرفه جویی کنند،اگر تصمیم گرفتید که در حین انجام ساخت کلیپ با پریمیر از آنها استفاده کنید حتما از صرفه جویی انجام شده در زمان خود شگفت زده خواهید شد،حالا بریم سراغ 5 روش برای تدوین سریعتر در پریمیر 2020.

خلاصه :

  1. کلیدهای شاتر
  2. کاهش کیفیت پخش
  3. ذخیره نموده پریست های خروجی
  4. استفاده از ادجاست لایر
  5. میانبرها

 

5 نکته که با آنها به یک ویرایشگر ویدیوی کارآمدتر در پریمیر تبدیل خواهید شد

1.کلیدهای شاتر

5 نکته که با آنها به یک ویرایشگر ویدیوی کارآمدتر در پریمیر تبدیل خواهید شد

تدوین فیلم با پریمیر دارای مراحل متعددی هست در طی به پایان رساندن یک پروژه ویدیویی کاری مثل عقب و جلو رفتن روی تایم لاین و کلیپ ها بارها رخ میدهد که بسیاری افراد این کار را با موس و پلی هد انجام میدهند ، در این بخش شما را با سه کلید عملیاتی J - K - L آشنا میکنم ، این سه کلید که کلیدهای شاتر به اونها میگیم در پریمیر موجب میشوند که شما بدون نیاز به پلی هد در بیشتر زمان تدوین فیلم با پریمیر ، براحتی به عقلب ، به جلو و توقت را اجرا کنید ( جالبه نه ، بدونید که ادوبی روی کیبورد خیلی کارها انجام میده در همه برنامه هاش ).

دیدن کلیپ و فوتیج در پریمیر ممکنه در حد دو ثانیه و چند دقیقه بارها تکرار بشه ، حالا بیاید تا با هم کار جالبی را انجام دهیم ، یک دست خود را روی کیبورد قرار دهید ، سه انگشت را روی کلیدهای J , K , L قرار دهید ، کلید J شما را به عقب میبرد نکته ی جالب اینکه هر بار که این کلید را فشار دهید سرعت پخش یا حرکت خیلی سریعتر میشود و با سرعتی بیشتری در تایم لاین پریمیر به عقب باز میگردید ، حالا میخواهید توقف کنید ، کلید K اینکار را انجام میدهد و متوقف خواهید شد ، حالا میخواید رو به جلو حرکت کنید کافی است کلید L را فشار دهید و اگر نیاز دارید به سرعت خیلی زیادی کلیپ ها را مشاهده کنید چند بار این کلید را فشار دهید تا سرعت جلو رفتن بسیار بالا برود.

با این کار پس از چند روز سرعت خیلی بالایی در مشاهده و حرکت روی کلیپ ها و فوتیج ها در پریمیر بدست خواهید آورد و خوشحال خواهید شد ، به این سه کلید عادت کنید چون حرکت روی کلیپ ها با موس موجب دیده شدن برخی فریم ها خواهد شد.

2.کیفیت پخش را کاهش دهید

5 روش برای تدوین سریعتر در پریمیر 2020

آیا تجربه تاخیر در نمایش کلیپ های حین ویرایش ویدیو با پریمیر در تایم لاین را دارید ؟ اگر دارید میدانید که مقداری موجب ناراحتی تدوینگر است و اعصاب خورد میکند مخصوصا اگر خیلی به تکرار اتفاق افتد.

کاهش کیفیت نمایش ویدیو در پریمیر یک راهکار خوب برای مشاهده ویدیوها با سرعت بهتر است ، نگران نباشید با کم نمودن کیفیت پخش فیلم در پریمیر تغییر در کیفیت ویدیوهای اصلی رخ نمیدهد و فقط موجب پخش سریع کلیپ ها در پریمیر میشود با اینکار مقداری از کیفیت نمایش ویدیو شما پایین می آید که خیلی مهم نیست اما در مقابل سرعت پخش بدون تاخیر خواهید داشت البته توقع نداشته باشید که ویدیو 8K را هم عالی پخش کند آنهم در زمانی که افکت ها را استفاده میکنید ، چون مشخصات سیستم شما هم مهم است ، این نکات بخشی از پکیج اصول واقعی تدوین فیلم با پریمیر - سری اول تولید شده توسط مانی سافت هستند.

3.برای خروجی پریمیر نمونه آماده بسازید

برای خروجی پریمیر نمونه آماده بسازید

یک ویرایشگر ویدیو در پریمیر روزانه خروجی های مختلفی از پریمیر میگیرد که برخی از این خروجی ها ثابت هستند مثلا در اندازه ، تعداد فریم ، بیت ریت و کیفیت صدا یکسان هستند ، هربار تنظیم نمودن این تنظیمات خروجی زمانی را از شما صرف خواهد نمود و اغلب ممکن است چون عجله داشته باشید اشتباهی هم مرتکب شوید ، یک پروژه 2 ساعته را در پریمیر روی خروجی میگذارید ، پس از چند ساعت که مجدد مراجعه میکنید در خروجی شما مشکلاتی مشاهده میشود ، حالا از دوباره تنظیم و خروجی.

حالا برای اینکه در پریمیر پریست یا نمونه ی آماده ی خروجی بسازید کافی است مطابق تصویر بالا ابتدا Custom را انتخاب کنید ، تنظیمات را انجام دهید و در نهایت سمت راست شکل فلش رو به پایین را زده و یک نام انتخاب و تائید کنید ، در تصویر نمونه ی خروجی مشخص شده با فلش قرمز پریستی است که ما برای کارهای خود آماده نموده ایم.

پریمیر خیلی وسیع و دارای امکانات فراوانی است که یادگیری آنها فقط با دیدن خود پریمیر و دستکاری نمودن شدنی نیست ، پیشنهاد میکنم پریمیر را اصول و تجاری آموزشی ببینید.

برای گرفتن خروجی در پریمیر باید از نرم افزار میدیا انکودر استفاده کنید

4.از قابلیت ادجاست لایر در تایم لاین پریمیر استفاده کنید

از قابلیت ادجاست لایر در تایم لاین پریمیر استفاده کنید

وقتی وارد دنیای ویرایش فیلم با پریمیر میشوید به تکرار از افکت روی ویدیوها استفاده میکنید،در پریمیر میتوانید با عملیات گرفتن و رها نمودن افکت ها روی یک کلیپ ، آنرا اعمال و تنظیمات را پیاده کنید و همچنین میتوانید یک افکت را بر روی چندین کلیپ قرار دهید اما نمی توانید با این کار روی همه کلیپ ها در تایم لاین توسط افکت کنترل تغییر ایجاد کنید ، اینجاست که لایه ادجاست در پریمیر به کمک ما می آید.

فرض کنید یک پروژه 1 ساعته را در تایم لایم پریمیر چیده اید حال میخواهید یک یا چندین افکت را همزمان بر روی کلیپ ها اعمال کنید و از همه مهمتر میخواهید همزمان تغییرات را روی کلیپ ها مشاهده کنید ، اینکار تخصص لایه ی ادجاست پریمیر است که میتواند همزمان تعداد نامحدود افکت را بر روی تعداد نامحدود کلیپ قرار دهید و همزمان این افکت ها را تغییر و این تغییرات را نمایش دهید ، این یعنی سرعت بسیار بالایی در تدوین فیلم با پریمیر به شما خواهد داد (برای ما که اینگونه بوده).

5.کلیدهای میانبر

اموزش پریمیر 2020

یکی از کارهایی که سرعت بسیار بالایی به شما در ویرایش فیلم با پریمیر میدهد ، استفاده از کلیدهای عملیاتی و کلیدهای ترکیبی که بنام کلیدهای میانبر یا کیبورد شورتکات معروف هستند میباشد.

اگر قرار باشد همه چیز را با موس انجام دهیم بدون شک خطاهای زیادی خواهیم داشت ، از طرفی همانطور که در تصویر بالا میبینید پریمیر تعداد زیادی کلیدهای عملیاتی دارد که سرعت شما را در ویرایش ویدیو بالا میبرند.

مثلا فرض کنید با دست راست موس را گرفته در حال تنظیم رنگ فیلم هستید،حالا میخواهید ابزار جابجایی با برش را انتخاب کنید ، باید از محل لومتری پریمیر خارج شده و روی ابزار کات نمودن کلیک کنید ، بجای اینکار میتوانید همان لحظه که در حال تنظیم رنگ در پریمیر هستید روی کیبورد کلید R را فشار دهید و یا اصلا نیازی به کلید R نیست ، همانجا که پلی هد در تایم لاین فعال است کلید Ctrl+K را فشار دهید ، خواهید دید که دقیقا در همان محل قرار گرفتن پلی هد در تایم لایم پریمیر برش انجام میشود و بسیار دقیق و بی نقص.

نتیجه :

شاید فکر کنید یکبار انجام دادن این عملیات در پریمیر ممکن است وقت بگیرد اما وقتی خیلی حرفه ای به یک ویرایشگر ویدیویی در پریمیر ارتقا پیدا کردین ، در آن زمان ارزش این دستورات خیلی پررنگ تر خواهند بود و خواهید دید که ساعت ها وقت شما صرفه جویی شده است.