باید بدانید که مکینتاش بی همتا ترین سیستم عامل در جهت تدوین فیلم می باشد

سیستم عامل مکینتاش یکی از دیگر از سیستم عامل هایی است که در میان کاربران گرافیک و ویدئو ادیتور و تولید کننده جلوه های ویژه دارای محبوبیت بسیار بالایی است.این سیستم عامل بر روی سخت افزارهای عادی که امروزه هر کجا دیده می شود براحتی نصب نشده و نیازمند سخت افزار شرکت اپل است.شرکت اپل تولیدکننده با کیفیت ترین سخت افزارها در زمینه محصولات عکس و فیلم می باشد.

به شما توصیه می کنیم که در صورت داشتن بودجه حتما از محصولات شرکت اپل تهیه نمائید به چند دلیل حرفه ای :

  1. سخت افزارهای این شرکت دارای تکنولوژی هستند که در کار کردن دراز مدت گرمای محسوسی را ایجاد نمی کنند
  2. به دلیل خنک بودن بسیار بالای جنس بدنه ، در کارهای ویدئویی و رندرینگ بسیار کاربرد دارند
  3. به دلیل اینکه سیستم عامل شرکت اپل یعنی مکینتاش بر پایه لینوکس نوشته شده است خبری از پردازش های زیاد مانند ویندوز نیست و به همین دلیل سیستم عامل درگیر نبوده و نرم افزارهای تدوین حرفه ای فیلم براحتی عملیات خود را انجام می دهند.
  4. پایداری این سیستم عامل یعنی مکینتاش نسبت به ویندوز بسیار بالاتر می باشد و گاها ممکن حتی با کارهای بسیار زیاد ، عمر مکینتاش به حدود 5 سال بیشتر هم باشد
  5. عدم وجود ویروس های مهلک و خرابکار برای این سیستم عامل نیز یکی دیگر از محبوبیت های آن است
  6. نرم افزارهای حرفه ای در این سیستم عامل یعنی مکینتاش به ندرت با هنگ یا قفل نمودن مواجه می شوند و این به دلیل برنامه نویسی این سیستم عامل است.
  7. سرعت زیاد در خروجی گرفتن و حین کار در برنامه های مکینتاش در مقابل ویندوز کامل محسوس است

قابل توجه اینکه شرکت ادوبی تمامی نرم افزارهای حرفه ای تدوین خود را مانند پریمیرپرو ، افترافکتس ، فتوشاپ و .. را نیز برای این سیستم عامل طراحی و قابل کار نیز نموده است.