در این راهنما شرکت درجاینت معرفی شده است.

مخاطب عزیر، این صفحه آرشیو شده است و ممکن است آپدیت نشود. برای آشنایی و یادگیری پلاگین های شرکت ردجاینت روی این لینک بزنید.

قبل از هر چیزی بدونید که بدون نصب اکثر افکتهایی مثل ردجاینت Redgiant در پریمیرپرو و افترافکت،اغلب تکنیک ها رو میتونید در خود پریمیر و افترافکت انجام بدین ، اگر از این حرف من تعجب کنید معنیش اینه که اصول صحیح و درک عمیقی از نرم افزار پریمیر و افترافکت ندارید و خوب اینها رو نمی‌شناسید.

افکتهایی مثل ردجاینت میان کار رو ساده تر میکنن و اپشنهایی رو بهتر در اختیارمون میزارن.

حالا برسیم به پلاگین ردجاینت Redgiant،کلمه ردجاینت اسم شرکتی هست که افکتهای سینمایی و بسیار پر کاربرد رو برای نرم افزارهای فاینال کات ، داوینچی ، پریمیر ، اوید و افترافکت تولید میکنه.

افکت های شرکت ردجاینت در زمینه های متعددی مثل تصحیح رنگ و نور ، افکت های رنگ ، پرده سبز و رفع مشکلات مرتبط در پریمیر و فاینال کات و همچنین افکت های حرفه ای برای تولید جلوه های ویژه در افترافکت را تولید نموده است.

طی سالهای گذشته همخوانی با تکنولوژی کودا در پریمیر و افترافکت را بیشتر در افکت های خود ایجاد نموده که این موضوع موجب داشتن سرعت بیشتر در حین تدوین و زمان تولید فایل خروجی شده است.

بسیاری از صحنه های خاصی که در فیلمهای سینمایی تولید میشود بدون شک افکت های شرکت ردجاینت در آنها استفاده شده.

در پریمیر پرو چند افکت ردجاینت بسیار مشهور و پرکاربرد است که به نام های مجیک بولت ، موجو و کاسمو آنها را میشناسیم.

استفاده از افکت های نصب شدنی در نرم افزاری مانند پریمیرپرو همیشه مشکلاتی را به همراه دارد مانند ، نیاز به نصب بودن افکت در اجراهای بعدی پروژه ، آپدیت نمودن افکت با نسخه پریمیر ، از کار افتادن کرک افکت در پریمیر ، کندی مقطعی در زمان استفاده از افکت ، تا جایی که میتوانید هنر تولید افکت و جلوه را در خود نرم افزاری مانند پریمیر ، فاینال کات ، داوینچی و اوید بیاموزید تا وابستگی شما برای استفاده از افکت هایی مانند ردجاینت بسیار کم شود که این آموزش ها را در حال تولید توسط مانی سافت میباشند.

شرکت ردجاینت Redgiant افکت های خود را در مجموعه های تفکیک شده ارائه نموده مثلا :

  1. مجیک بولت سوییت برای تصحیح رنگ
  2. یونیورس برای موشن گرافی و ترنزیشن
  3. وی اف ایکس سوییت برای پرده سبز و جلوه های سریع
  4. ترپکورد مختص به تولید جلوه در افترافکت مثل پارتیکیولار و...

یکی از مزیت های مجموعه افکت های ردجاینت این است که از قابلیت کودا استفاده نموده و موجب سرعت بیشتر در حین تدوین و همچنین در زمان گرفتن خروجی نهایی میشود.

ادامه دارد...