هدف از ایجاد راهنمای جامع حل خطا و مشکلات و ارور های افتر افکتس ، در ابتدا کمک به هنرجوها و کسانی است که پکیج های آموزشی مانی سافت را تهیه نموده اند و همچنین افرادی که با مانی سافت تازه آشنا شده اند. تمام مشکلات و خطاهایی که در این نرم افزار با آن مواجه می شوید را میتوانید در این صفحه پیدا کنید و اگر نبود در انتهای صفحه مطرح کنید. 

این راهنما به مرور آپدیت میشود و راه حل های جدید به آن اضافه خواهد شد.

افتر افکتس نرم افزاری بسیار بزرگ با توانایی های ویژه است، برای موفقیت در تدوین فیلم با آن ، کاملا حرفه ای آموزش ببینید.

حداقل نیازمندی ها را باید داشته باشید :
برای اینکه مانند سایر تدوینگرها، بسیاری مشکلات برای شما رخ ندهد و در صورت مواجه شدن با آنها ، روشهای زیر گره گشای شما باشند میبایست لیست زیر را داشته باشید :
1. از جدیدترین سیستم عامل ویندوز یا مک امروزی استفاده کنید.
2. سیستم عامل شما تا همین امروز کاملا آپدیت است. ( آموزش )
3. جدیدترین نسخه افتر افکتس را هم اکنون نصب کرده اید. ( دانلود نسخه جدید )
4. آنتی ویروس اورجینال و اصلی که هم اکنون آپدیت است روی سیستم فعال باشد و موتور اسکن آن را موقتا غیر فعال نموده باشید. ( خرید و آموزش )
5. کارت گرافیک مورد تایید پریمیر پرو در لپ تاپ یا سیستم شما وجود داشته باشد. ( راهنمای کارت گرافیک )
6. درایور نرم افزاری کارت گرافیک و مادربورد کاملا آپدیت باشند. ( آموزش )
7. پارتیشن و محل نصب سیستم عامل دارای حداقل 20 گیگابایت فضای خالی باشد. ( آموزش پارتیشن بندی + آموزش حذف فایلهای اضافه )
8. از سالم بودن هارد دیسک های Sata بجز ssd و NVME مطمئن شوید ( آموزش )
9. حداقل 16 گیگابایت رم یا حافظه موقت داشته باشید.


لیست خطا به همراه روش برطرف نمودن در افتر افکتس

گاها در زمان استفاده از نرم افزار افتر افکتس، مخصوصا استفاده از پلاگین هایی که در آن نصب شده است، خطایی بنام دیباگ Debug ظاهر می شود که نرم افزار از شما درخواست نموده تا نسخه زیپ شده یک فایل مشخص را به شرکت تولید کننده پلاگین ارسال کنید.

این خطا به دلایل متعددی مشاهده خواهد شد که در لیست زیر وجود دارند:

  • ممکن است نسخه افتر افکتس و پلاگین هماهنگ نباشند. مثلا در پکیج آموزش افتر افکتس قبلی مانی سافت، نسخه افتر افکتس سی اس 6 به همراه پلاگین المنت تری دی آموزش داده شد، احتمالا دارد شما نسخه جدیدتر افتر افکتس را نصب کرده باشید که همین کار موجب بروز خطا خواهد شد. وقتی نسخه نرم افزار اصلی بالاتر میرود، همزمان باید نسخه جدید افکت ها یا پلاگین ها نیز نصب شوند. اگر این چنین است باید نسخه های جدید را از سایت معرفی شده در ابتدای این صفحه دانلود کنید
  • اگر مورد قبلی نبود، پس احتمالا خطایی ناشناخته به دلایلی مختلف در نرم افزار یا افکت رخ داده باشد. اگر نرم افزار را به صورت ارجینال تهیه نموده اید، بهتر است توسط تولید کننده آن مشکل را پیگیری نمایید اما اگر غیر این است، کارهای زیر را انجام دهید :
    - نرم افزار افتر افکتس را ریست نمایید.
    - افکت را کاملا حذف و مجدد نصب کنید
    - نرم افزار افتر افکتس و افکت را کاملا حذف و از اول نصب کنید
    - اگر با کارهای بالا برطرف نشود و همه را رعایت نموده باشید، پس نیازمند تعویض ویندوز هستید یا شاید راه دیگری وجود داشته باشد، دست از جستجو نکشید و اگر راهی پیدا نمودید برای ما نیز بنویسید.

اگر پاسخی برای مشکل شما وجود ندارد برای ما بنویسید.