چگونه سریعتر پروژه های افترافکت و پریمیرپرو را رندر بگیریم بدون اینکه برنامه را اجرا کنیم و چگونه فایلها را تبدیل کنیم؟

آموزش رندر و تبدیل اصولی با ادوبی میدیا انکودر سی اس 6

میدیا انکودر یکی دیگر از نرم افزارهای تولید شده توسط شرکت ادوبی است که در کنار برنامه هایی مانند پریمیرپرو و افترافکتس و فتوشاپ ایجاد شده است.

مدت ها پیش وقتی قصد خروجی گرفتن و یا رندر در پریمیرپرو و افترافکت را داشتیم در پنجره مربوطه کلید اکسپورت Export را کلیک میکردیم و عملیات رندر را انجام میدادیم،اما ادوبی با توجه به نیازهای متعدد کاربران خود اقدام به طراحی این موتور رندر و خروجی برای پریمیرپرو و افترافکت گرفت.

باید بدانید که موتور داخلی رندر پریمیرپرو و افترافکتس بصورت روان و کامل ، توان رندر برخی افکت و تکنیک های ادغام ویدیو ها را ندارد و گاها در زمان رندر هنگ یا قفل مینماید به همین دلیل است که باید از ادوبی میدیا انکودر استفاده کنیم.

مزیت های استفاده از ادوبی میدیا انکودر در زیر آورده شده است :

 1. سرعت بیشتر نسبت به موتور رندر داخلی افترافکت و پریمیرپرو
 2. عدم نیاز به باز نمودن برنامه های پریمیرپرو و افترافکت،این برنامه بصورت مستقل پروژه ها را رندر میکند.
 3. میتوانید تعداد زیادی پروژه را برای رندر از افترافکت و پریمیرپرو به آن داده تا بصورت مرتب و پشت سر هم بدون دخالت شما و پای سیستم بودن ، انجام دهد.
 4. استفاده بسیار عالی تر از کارت گرافیک و سخت افزار در زمان رندر و تبدیل فایل
 5. امکان انجام ادیت یا برنامه هایی مثل افترافکت و پریمیرپرو در زمان عملیات رندر با میدیا انکودر بصورت جداگانه
 6. این برنامه قابلیت تبدیل فایلهای حرفه ای ویدیویی به همدیگر را دارد بدون اینکه وارد پریمیرپرو شوید
 7. میتوانید صدها فایل را به صورت اتوماتیک به فرمت های مختلف به صورت همزمان تبدیل کنید
 8. میتوانید پوشه ای را به آن معرفی کنید که اتوماتیک تمام فایلهای ویدیوی درونش را به فرمت مورد دلخواه شما تبدیل کند
 9. امکان تولید و طراحی پریست های رندر و خروجی را دارد که این امکان را به شما میدهد انواع تنظیمات رندر را برای خروجی هایی مانند ، خروجی برای مشتریان فول اچ دی ، برنامه ای مانند تلگرام ، برنامه اینستاگرام ، فرمت های دی وی و اچ دی و .... را بصورت پیش فرض ایجاد کنید.
 10. فرض کنید قرار است تمام فایل های اصلی مشتری را به وی تحویل دهید،این فایلها دارای حجم بسیار بالایی هستند،مطابق این دوره آموزشی یک ساعته،یاد خواهید گرفت به راحتی چند کلیک،تمام فایلهای پوشه را با کیفیت خیلی خوب و اتوماتیک به حجم کم تبدیل کنید و تحویل دهید بدون اینکه وارد پریمیرپرو شوید.
 11. و...

تمام موارد گفته شده در بالا در این دوره آموزشی 64 دقیقه توسط محمد ملکی مدرس دوره های تدوین فیلم و جلوه های ویژه در ایران بصورت کاملا اصولی ارائه شده است.

مشاهده این آموزش برای تمام تدوینگران بسیار لازم و کاربردی است