هدف از ایجاد راهنمای جامع حل خطا و مشکلات و ارور های نرم افزار کمتازیا ، در ابتدا کمک به هنرجوها و کسانی است که پکیج های آموزشی مانی سافت را تهیه نموده اند و همچنین افرادی که با مانی سافت تازه آشنا شده اند. تمام مشکلات و خطاهایی که در این نرم افزار با آن مواجه می شوید را میتوانید در این صفحه پیدا کنید و اگر نبود در انتهای صفحه مطرح کنید. 

این راهنما به مرور آپدیت میشود و راه حل های جدید به آن اضافه خواهد شد.

کمتازیا نرم افزاری بسیار بزرگ با توانایی های ویژه است، برای موفقیت واقعی آنرا کاملا حرفه ای آموزش ببینید.

حداقل نیازمندی ها را باید داشته باشید :
برای اینکه مانند سایر تولید کنندگان محتوا با این نرم افزار، بسیاری مشکلات برای شما رخ ندهد و در صورت مواجه شدن با آنها ، روشهای زیر گره گشای شما باشند میبایست لیست زیر را داشته باشید :
1. از جدیدترین سیستم عامل ویندوز یا مک استفاده کنید.
2. سیستم عامل شما تا همین امروز کاملا آپدیت باشد. ( آموزش )
3. جدیدترین نسخه کمتازیا را هم اکنون نصب کرده اید. ( دانلود نسخه جدید )
4. آنتی ویروس اورجینال و اصلی که هم اکنون آپدیت است روی سیستم فعال باشد و موتور اسکن آن را موقتا غیر فعال نموده باشید. ( خرید و آموزش )
5. درایور نرم افزاری کارت گرافیک و مادربورد کاملا آپدیت باشند. ( آموزش )
6. پارتیشن و محل نصب سیستم عامل دارای حداقل 20 گیگابایت فضای خالی باشد. ( آموزش پارتیشن بندی + آموزش حذف فایلهای اضافه )
7. از سالم بودن هارد دیسک های Sata بجز ssd و NVME مطمئن شوید ( آموزش )
8. حداقل 8 گیگابایت رم یا حافظه موقت داشته باشید.

لیست خطا به همراه روش برطرف نمودن در کمتازیا

امروز داشتم با نرم افزار کمتازیا یا تلفظ صحیحش کمتیژیا کار میکردم و افکت کاهش نویز را روی برخی ویدیو کلیپ هایی که از دسکتاپ ضبط کردم به کار میبرد. متوجه شدم که روی برخی از ویدیو کلیپ ها کار میکنه ولی روی برخی دیگه کار نمیکنه. ظاهر تا آپدیت 21.0.15 این مشکل وجود داره. برخی اوقات خوبه برخی اوقات خوب نیست. تغییرات و تنظیمات زیادی رو انجام دادم تا به نتیجه رسیدم که نتیجه تحقیقم رو در پایین براتون می نویسم :

  • مشکل پیش آمده یک باگ هست که به شرکت techsmith هم اعلام کردیم که احتمالا آپدیت بعدی که از سایت مانی کانتنت دانلود کنید این مشکل برطرف شده باشه. امیدوارم.
  • برای رفع مشکل، روی ویدیو کلیپ راست کلیک کنید، صدا و تصویر رو جدا کنید و افکت کاهش نویز صدا رو روی بخش صدا قرار بدین مشکل حل میشه.

کارهای گفته شده را به نوبت انجام داده و مشکل را بررسی کنید :

  1. سیستم را ریستارت کنید
  2. قبل از باز نمودن کمتازیا، وسایلی مانند وب کم، هدست، بجز موس و کیبورد، که توسط usb متصل هستند را جدا نمایید.

اگر با گزینه دوم مشکل موقتا برطرف شد، چنانچه مجددا وسایل را متصل کنید باز هم مشکل باز خواهد گشت. برای رفع این مورد که احتمال خیلی زیاد از هدفون یا میکروفون میباشد، باید از تعمیر ویندوز استفاده نمایید. منوی استارت را باز نموده و کلمه troubleshoot را نوشته و برنامه ای که پیدا میکند را اجرا نمایید. روی گزینه ای بنام Other troubleshooter کلیک کنید تا اجزای کامل ویندوز ظاهر شوند. حال گزینه Playing audio را پیدا نموده و کلید Run را فشار دهید. ویندوز شروع به بررسی مشکلات این بخش خواهد نمود و پس از لحظاتی از شما میخواهد که سیستم را ریستارت نمایید. حتما ریستارت کرده و مشکل را برطرف نمایید.

به این روش مشکل بسیاری از خریداران پکیج های آموزشی کمتازیا برطرف شده است.

این مشکل احتمالا یک نقص در نرم افزار میباشد. روش مانی سافت برای رد شدن از این مشکل :

  • در پنجره سیستم عامل و خارج از کمتازیا، روی فایل ضبط شده راست کلیک نموده و گزینه Extract را انتخاب نمایید. پس از لحظاتی در کنار همان فایل، یک فایل ویدیویی با فرمت AVI ایجاد میشود.
  • فایل را وارد کمتازیا کنید. اگر میخواهید از دستورات هوشمند کمتازیا مانند ایجاد آیکون با حرکت موس استفاده کنید ( مثلا یک دایره زرد با موس حرکت کند ) روی تصویر این ویدیو نمیتوانید چون فایل اصلی ضبط شده نیست ولی چنانچه نخواهید چنین آپشنی را استفاده کنید، تمام دستوراتی که دارید روی همین فایل در تایم لاین کمتازیا انجام میشوند.
  • اگر تمایل داشتید از دستورات هوشمند مانند ایجاد آیکون برای حرکت موس استفاده کنید، اینکار را انجام دهید : صدا و تصویر را از هم جدا کنید، تصویر را حذف نموده تا فقط صدا بماند. فایل ضبط شده اصلی که مشکل صدا داشت را وارد کنید، صدا و تصویرش را جدا نموده و صدای آنرا حذف کنید. حال هر دو را بصورت دقیق روی هم قرار دهید. ما به اینصورت توانستیم مشکل را برطرف نمایید.

اگر پاسخی برای مشکل شما وجود ندارد برای ما بنویسید.