در یک ‍پاسخ کوتاه بله میتوانیم با اکثر نرم افزارهای تدوین حرفه ای تصحیح رنگ حرفه ای انجام دهیم.

چند چیز را قبل ادامه مشخص کنیم :

نرم افزارهای تدوین فیلم دارای دسته بندی های مختلفی هستند که به آنها NLE یا None Linear Editing میگوییم که یکی از این گروه ها سری حرفه ای میباشد و نرم افزارهایی مانند پریمیرپرو ٬ داوینچی ٬ فاینال کات ٬ اوید ٬ افترافکت میباشند.

متاسفانه برخی افراد به دلیل نداشتن اطلاع کافی و مسلط نبودن در این برنامه ها سعی دارند که ذهن تدوینگران را به سمت نرم افزار داوینچی برای تصحیح رنگ سوق داده بدهند که یک کار کاملا اشتباه است.

اگر قرار باشه برای تصحیح رنگ فقط به داوینچی بریم با این حساب باید در کنار هر برنامه ای که کار میکنیم داوینچی هم داشته باشیم و برای هر تصحیح رنگ حرفه ای که مد نظر داریم باید کلیپ هامون رو همزمان در دو برنامه ببریم و .... این روال سخت و غیر منطقی رو انجام بدیم.

{manivideo 77}

با هر نرم افزار حرفه ای تدوین میتوانیم تصحیح رنگ حرفه ای انجام بدیم به شرط اینکه درست یاد بگیریم و دنبال پریست آماده نباشیم.

پریمیرپرو و فاینال کات و اوید و افترافکت هر یک دارای دنیایی از قابلیت های تصحیح رنگ هستند که میتوانند تمام آرزوهای شما را در تصحیح رنگ و درجه بندی رنگ فیلم برآورده نمایند.

لطفا اختیار خود را به بسیاری از پیج ها و سایت هایی که سعی دارند با سطح سواد علمی خود شما را به سمت گزینه های مد نظرشان سوق دهند ٬ ندهید.

ویدیو زیر توسط استاد محمد ملکی در پکیج کالوریست ارائه شده که هم اکنون به صورت رایگان در اختیار شما قرار دارد.