ساختن آموزش یا ویدیو در منزل یا یک اتاق کار بسیار ساده ای هست ، اگر درست یادش بگیرید ، در غیر اینصورت خسته شده و کنار خواهید گذاشت.

 

یکی از آرزوهایی که هر مدرس یا شخصی که هنری رو داره اینه که مثلا سایرین بتونه توانایی و هنرش رو به آموزش یا فایل ویدیو تبدیل کنه.

برای ساختن ویدیو آموزشی در منزل یا محل کار ، مثل هر کار دیگه ای قواعدی وجود داره که بدون دونستن یا رعایت کردن آنها به موفقیت نهایی نخواهید رسید.

روش ها

برای ساختن ویدیو و آموزش در منزل یا اتاق کار روشهای خیلی ساده و روش های خیلی حرفه ای وجود داره :

 1. روش ساده اینه که یک مونوپاد به قیمت خیلی پایین بگیرید و موبایل رو روی اون گذاشته و در زاویه درست قرار گرفته و شروع کنید به رکورد کردن فیلم ، بعد از اینکه فیلم گرفتید ، وقت تدوین میرسه ، صحنه های اضافه حذف بشه ، صدا تقویت بشه ، کادر تصحیح بشه ، رنگ اصلاح بشه ، در آخر یک ویدیو با کیفیت و حجم کم تولید و در شبکه های اجتماعی یا وب سایت قرار بدین.
 2. روش حرفه ای این هست که یک دوربین مناسب تهیه کنید ، دو تا لنز خوب واسش بگیرید ، نور استودیویی یا سینمایی متوسط تهیه کنید ، یک میکروفون یقه ای بیسیم یا با سیم بلند تهیه کنید ، از یک شخص دوم برای پشت دوربین قرار گرفتن کمک بگیرید ، موضوع را انتخاب و شروع به رکورد کنید و باز هم مثل مرحله قبل تدوین فیلم یا کلیپ رو انجام بدین.

داستان

قبل از شروع به رکورد نمودن یا ضبط نمودن فیلم ، باید اول تصمیم بگیرید که قراره چه چیزی تولید کنید ؟! قرار نیست همینطور بدون مقدمه شروع به رکورد کنید و آخرش یک ویدیو با کلی صداهای کشیده ی شما بابت اینکه کلمات یادتون رفته و یا کنار هم قرار نگرفتن در فیلم داشته باشید ! بله شما باید از قبل داستان خودتون رو نوشته باشید ، مخاطب یا شونده شما نباید خسته بشه ، نباید حوصلشو با فیلمهای معمولی خودتون سر ببرید ، رقابت در این زمینه بسیار زیاده.

جذابیت

به این فیلمهای آموزش آشپزی در تلویزیون توجه کردین،فیلمهایی که در تلویزیون ایران میسازن و فیلمهایی که در خارج کشور ساخته میشه ، دقت کردین ویدیوهای آموزش آشپزی ایران چقدر مصنوعی و سرد هستن اما خارجی ها آدم لذت میبره از اون شخصی که چه مرد هست و چه زن ، از نحوه گفتار و انجام کارش ؟! بهش فکر کنید ، چی باعث میشه که جذب اون آموزش یا ویدیو خارجی بشید.

رنگ

به همون ویدیوی خارجی آموزش آشپزی دقت کنید چه رنگی داره ، چقدر شادابه ، چقدر آدم دوست داره نگاه کنه و خسته نمیشه ، چرا به نظر شما ؟ موضوع اصلی روحیه و شادابیه البته منظور این نیست که بدون توجه به موضوع فیلم ، همه رنگ ها پررنگ بشن یا زیاده روی کنیم.

قراره چه محتوایی تولید کنید ؟

 1. برخی مدرس زبان انگلیسی هستند و میخوان هنر متفاوت در توانایی تدریسشون رو به آموزش ویدیویی تبدیل کنن که فکر بسیار خوبی هست
 2. برخی آشپزهای خیلی خوبی هستند 
 3. برخی آموزش پیانو یا سازها رو تمایل به ساخت دارن که بدون شک صدا در این نوع آموزش بسیار مهم است
 4. برخی در تولید صنایع دستی بسیار بسیار توانمند هستند و کارهای زیبایی را خلق میکنند و حال به این فکر رسیده اند که این توانایی را سایرین نیز باید ببینند
 5. برخی ورزشکار هستند مانند یوگا ، یا ورزشهای انفرادی دیگر که به دنبال طرفداران این نوع ورزش ها میخواهند آنها را جذب و علم خود را به آنها ارائه نمایند
 6. برخی دیگر در دنیای دیجیتال مانند خدمات ، تعمیرات و تولید فعالیت دارند
 7. برخی مخترع هستند و تمایل به معرفی محصولات خود دارند

تمام این گروه ها و یا گروه هایی که از قلم افتاده اند و نیازمند تولید ویدیو در محل های کوچک و بسته از خدمات و یا محصولات یا توانایی خود هستند شامل این موضوع میباشند که میتوانند روی کمک ما برای یادگیری و اینکه خود آنها شروع به تولید کنند حساب نمایند.

کیفیت

نکته ای بسیار بسیار کلیدی که خدمات ویدیو را از یکدیگر متمایز میسازد کیفیت نهایی است که یک ویدیو خواهد داشت،اگر شما بهترین وسایل را داشته باشید اما در نوع داستان ، نورپردازی،تنظیمات دوربین،صدای شفاف،رنگ،وضوح تصویر،ضعف داشته باشید،بدون شک نمیتوانید در دراز مدت مشتریان را راضی نگه دارید،چون افراد قرار است ساعت ها پای ویدیوهای شما وقت بگذارند ، پس باید آنقدر مطلوب باشند که ارزش دیدن نه تنها یکبار ، بلکه بارها مشاهده را داشته باشند.

امنیت

متاسفانه افراد سودجوی زیادی در سراسر اینترنت و بازار وجود دارد که بدون تلاش ، میخواهند از ثمره ی دسترنج شما سو استفاده کرده و براحتی با فروش محصولات و ویدیوهای شما درآمد کسب نمایند،پس باید به فکر این افراد باشید و الی روز اول نه ، دو روز پس از اینکه آموزش شما وارد بازار اینترنت یا بدست مشتری ها رسید ، باید منتظر باشید نسخه ی رایگان آن در سراسر اینترنت در حال مشاهده شدن باشد و این موضوع بسیار ناراحت کننده خواهد بود،مانی سافت با تجربه ی یک دهه فعالیت در زمینه ویدیو مارکتینگ این امر را برای شما میسر مینماید که امنیت فایلهای آموزشی خود را به درصد بسیار بالایی برسانید ( خداییش ناراحت کننده است بیشتر از یک یا چند ماه وقت بزاری بعد ببینی رایگان دارن نگاه میکنن ). با قفل گذاری بسیار ساده و کنترل کامل مشتری ها میتوانید از کسب و کار خود محافظت کنید.

آزمون و خطا

در گذشته در کشور ما تیمی مثل مانی سافت نبود تا بتونه تجربیات واقعی خودش رو در اختیار کسانی بزاره که قصد دارن تولید ویدیو رو بدست خودشون انجام بدن،اما حالا که تیمی مثل مانی سافت هست و میتونه در زمانی بسیار کوتاه تجربه 10 ساله خودش رو در اختیارتون بزاره ، پس این اشتباه رو نکنید ، که سعی کنید با آزمون و خطاهای مکرر به نتایجی برسید که دیگران این راه رو رفتن و حالا شما برای اینکه هزینه نکنید مرتب به واسطه ی منابع غیر معتبر سعی در حل مشکلات کنید ، باور کنید خسته کننده است اینکه بارها و بارها با خطاها و مشکلات متعدد روبرو بشیم و برای رفعش به افراد متعددی رو بندازیم.

شرایط یادگیری اصول

پس از اینکه نمونه کارهای قدرتمند ما رو در این سایت ( بالای سایت گزینه ی محصولات آموزشی ، وارد هر محصول شوید در بخش پیش نمایش ) مشاهده کردین و به این باور رسیدین که میتونید روی ما برای راه اندازی کسب و کار ویدیویی یا ویدیو مارکت خودتون حساب کنید،باید بگیم که طی مدت 4 روز که از ساعات اولیه روز با شما شروع و تا ساعات عصر نیز ادامه می یابد ، شما رو از مرحله ی کاملا مبتدی به مرحله ای تسلط و رکورد ویدیو در یک اتاق میرسونیم و احتمالا در باورتون نمی گنجه که مگه میشه ؟! چرا نشه ؟ وقتی خود ما سالها قبل به این روش تولید ویدیو انجام دادیم و بسیاری تیم های دیگه رو در داخل و خارج کشور آموزش دادیم ، پس دیگه چیز عجیبی نیست که شما هم مثل سایرین در زمانی کوتاه به نتایجی بزرگ دست پیدا کنید ، مگه همه از اول بلد بودن ؟ نه ، پس نگران نباشید.

موضوعاتی که از ما یاد خواهید گرفت 

 1. مناسب نمودن محلی مانند یک اتاق برای شروع به کار
 2. تعبیه نورهای مناسب در محل
 3. رکورد صدای شفاف و عالی
 4. مشاوره ی خرید دوربین و تجهیزات ، از هر کجا خریداری کنید فرقی ندارد ، ما مشاوره را خواهیم داد
 5. تنظیمات کامل دوربین خریداری شده
 6. نورپردازی عالی سوژه
 7. رکورد ویدیو بسیار با کیفیت با دوربینی که تمام تنظیمات آنرا به ما می آموزیم
 8. تدوین ویدیوهای رکورد شده به سبکی کاملا خاص با یکی از نرم افزارهایی مانند فاینال کات ، داوینچی ، پریمیرپرو ، اوید به انتخاب شما ، در حد اینکه ویدیوها بدون نقص باشند
 9. تولید فایل نهایی که باید به مشتریان تحویل شود ، با کیفیت و کم حجم
 10. روش های آپلود ویدیو ها در شبکه های اجتماعی
 11. نحوه رکورد آموزش در ویندوز یا مک با کیفیت بسیار عالی
 12. پشتیبانی سه ماهه از اتمام آموزش برای اینکه ممکن است سوالاتی داشته باشید و البته بدون هزینه است.

تمام ویدیوهایی که در این سایت در بخش محصولات آموزشی مشاهده میکنید ، حاصل زحمات تیم آموزشی مانی سافت و یک روزمه بسیار بزرگ در مقابل شما میباشد ، امیدواریم با دیدن بیش از 370 ساعت ویدیو در سبک های مختلف ، بر این باور برسید که تجربیات ما تماما در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

در صورت تمایل به شروع ، پس از ساخت یک اکانت ، در اکانت کاربری خود گزینه درخواست را تکمیل تا با شما تماس بگیریم.