یکی از سوالات مهم بعد از آموزش میکس فیلم با پریمیرپرو این است که چگونه در بازار کسب درآمد مناسبی داشته باشیم و در کل چه کارهایی باید انجام دهیم و چه مشکلاتی بر سر راه وجود دارد؟

نکته ی بسیار مهمی که برای تمام تدوینگران و علاقمندان به میکس فیلم یا تدوین با پریمیرپرو وجود دارد این است که میخواهند بدانند آیا با پریمیرپرو و یادگیری پکیج آموزش پریمیرپرو مانی سافت ، میتوانند در بازار درآمد داشته و گذران زندگی کنند؟ و همچنین چگونه میتوانند در بازار جذب شده و مشغول به کار شوند؟ توضیحات پایین در شرایطی صادق است که پکیج آموزش پریمیرپرو یا دیگر محصولات مانی سافت را تهیه کرده و به درستی آنرا مشاهده و به تکامل رسیده باشید ، در غیر اینصورت این صحبت های ما شامل هیچ آموزش خارجی،ایرانی،دوبله،زیرنویس یا آموزشگاه غیر از مانی سافت نخواهد بود.

 

بخشی از رزومه

من ، محمد ملکی ، از سال 1376 در زمینه تدوین فیلم یا میکس فیلم با پریمیرپرو ، افترافکت ، فاینال کات ، سینما فوردی ، فتوشاپ ، برنامه نویسی کاربردی ، فعالیت نموده و در حال حاضر نیز مشغول به تولید ویدیو ، تیزر ، اجرای پروژه های عکس و فیلم هستم و در این سالهای گذشته افتخار تدریس به بسیاری از استودیوهای بنام و مطرح در ایران و افراد مقیم در کشورهای دیگر که ایرانی هستند را دارم. کلمه به کلمه این صفحه چیزی جز تجربیات واقعی من نبوده و قصد دارم این راه را برای شما به دور از هر کلمه تبلیغاتی یا شعار ، مانند بسیاری افراد و فروشنده های آموزشهای خارجی یا دوبله ، روشن کنم.

 

چرا میگوییم اگر از پکیج آموزش پریمیرپرو مانی سافت استفاده کنید احتمال موفقیت شما بیشتر است !

وقتی که کلمه درس دادن یا آموزش دادن و یادگیری به میان می آید،بسیاری از ما به سراغ سی دی یا آموزشگاه هایی که به آنها برخورد میکنیم میرویم و بدون نتیجه گیری و یا بدون بررسی نحوه آموزش و کیفیت آموزش پریمیرپرو،سریعا آنرا انتخاب و شروع به یادگیری میکنیم که اغلب نتیجه این انتخاب ها چیزی جز :

 1. عدم توانایی مدرس در آموزش اصول
 2. عدم گیرایی مناسب توسط شما با توجه به شیوه آموزش
 3. سرد شدن شما نسبت به ادامه یادگیری
 4. وجود مشکلات فراوان پس از اتمام کلاس یا آموزش
 5. عدم توانایی استاد در پاسخگویی به سوالات تخصصی شما
 6. نگرانی های متعدد از هزینه های زیاد انجام شده و عدم نتیجه مطلوب

و موارد بسیار زیاد دیگری خواهد شد.

موارد گفته شده در بالا حاصل صحبت با افرادی است که بعد از روبرو شدن با شکست ، به خانواده مانی سافت پیوستند و این موارد را با من در میان گذاشتند.

بعد از برگزاری کلاسهای حضوری طی سالیان دور

به این نتیجه رسیدم که وجود یک پکیج آموزش پریمیرپرو برای موفقیت در بازار جایش خالیست،پس با توجه به داشتن بیش از ده سال تجربه در برگزاری کلاسهای حضوری،مقدماتی،پیشرفته،تخصصی،این پکیج آموزشی تولید گردید.در این پکیج که از صفر شروع میشود ، از سیر تا پیاز پریمیرپرو در حد توان آموزش داده شده و با پشتیبانی مستقیمی که ارائه گردید ، فرد براحتی و بدون هرگونه استرس از هزینه انجام شده یا وقت گذاشته شده،به موفقیت خود خواهد رسید و دلیل تضمین موفقیت شما چیزی جز نیست جز اینکه پکیج های آموزش مانی سافت توسط یک مدرس ارائه شده اند که دارای تجربه در آموزش های حضوری و خصوصی متعدد طی سالیان متمادی است دارای تجربه در تولید انواع پروژه های ویدیویی تبلیغاتی انجام انواع تصویربرداری های مراسمات تدوین و میکس فیلم انواع مراسمات ازداوج تدوین همایش ها برگزاری انواع وورک شاپ ها میباشد.

امیدوارم متوجه شده باشید که چرا میگوییم صحبت های پایین تر زمانی صادقتر است که از پکیج آموزش تدوین فیلم با پریمیرپرو مانی سافت استفاده کرده باشید و بدانید که سرتاسر پکیج های مانی سافت ابتدا اصول و در نهایت استفاده از تجربه مدرس هستند.

قبل از جذب بازار شدن و کسب درآمد باید کارهای زیر را انجام دهید

وقتی که آموزش پریمیرپرو ما را مشاهده میکنید ، در اواسط راه ، کم کم به این باور میرسید که چقدر ساده و شیرین در حال تولید کلیپ و پروژه هستید و به آن سختی که فکرش را میکردید نبوده و آماده اید که هر پروژه ای را تولید کنید و دقیقا همین لحظه است که باید با خود بگویید که باید صبر کنم و آموزش را به اتمام برسانم و خوب تمرین کنم.

پس از اینکه خیلی خوب تمرین کرده و باور دارید که آماده انجام و تولید ویدیو و کلیپ با پریمیرپرو هستید باید کارهای زیر را انجام دهید :

بوسیله ویدیوها و کلیپ ها و عکسهایی که در طی پروژه در اختیار شما قرار داده شده،بهترین کلیپ ها را با تمام توانایی بسازید ، چرا که اعتقاد دارم افرادی در میکس فیلم با پریمیرپرو موفق خواهند شد که با دست تقریبا خالی و با داشتن حداقل امکانات ، کلیپ و پروژه های خیلی زیبا میسازند و مهم نیست که در کلیپ آنها عروس داماد هست یا نه و یا در حال تدوین یک تیزر شرکت هستند یا خیر ، پس باید چندین پروژه با ویدیوهای در حد معمولی در پریمیرپرو بسازید تا بتوانید از تمام تکنیک ها در آنها استفاده کنید،میدانید مزیت این کار چیست؟با مرور و تکرار و تمرین بر ویدیوهایی که برایتان تکراری شده اند،در پریمیرپرو مرتب سعی میکنید که با تغییر تکنیک ها نتایج خوب و کار بهتری را تولید کنید،همین کار موجب پیشرفت بسیار زیاد شما میشود،مثلا یکی از ابزارهایی که کراپ نام دارد،اغلب کاربران در انتهای کار با پریمیرپرو آنرا فراموش میکنند اما باید بدانید که اغلب موزیک ویدیوها و کلیپ ها و مراسمات و تیزرهای تبلیغاتی از افکت کراپ استفاده میکنند،و مورد دیگر اینکه افکت لاینیر نیز همانند کراپ ، چرا به این موضوعات اشاره کردم؟خود من هم بعد از گذشت مدت ها با مرور برخی آموزشها تازه متوجه میشوم که چه تکنیک ها و کارهایی را فراموش کرده و انجام نمیدهم،پس شما نیز باید هر از گاهی به عقب برگشته و مرور کنید تا آپدیت شده و ایده هایتان را بتوانید عملی کنید.


2- پس از تولید کلیپ های موفق اولیه وقت آن میرسد که در میان دوست و آشنا بدنبال فیلم های خام مراسماتی مانند عروسی ، عقد ، مراسمات مذهبی ، تصاویر یک فروشگاه یا کارخانه ، خاطرات مسافرت باشید ( مثلا یک زوج برای ماه عسل یا ... به سفری رفته اند )،اینجاست که اولین کارهای رسمی شما تولید خواهد شد ( البته نباید در این مرحله از دوستان و آشنایان هزینه ای دریافت کنید ، چرا که کارها آزمایشی است و آنها در حق شما لطف کرده و فیملهایشان را تحویل میدهند).


3- حال که فیلمهای خام و قابل تدوین به دست آورده اید،میبایست ایده بدست بیاورید،برخی افراد خودجوش ایده پرداز هستند و با تکنیک هایی که به خوبی یاد گرفته اند در پریمیرپرو ایده ها را اجرا میکنند اما برخی دیگر میبایست ابتدا ایده دیگران را مشاهده کنند،در دوستان و آشنایان به دنبال مواردی مانند ، تیزرهای تبلیغاتی ساخته شده برای کسب و کارشان ، فیلم عقد ، فیلم عروسی ، همایش های اداری باشید و چند نمونه تهیه و یا از کانالهای دیجیتالی فیلم و کلیپ ضبط کنید و چندین دفعه هر کدام را مشاهده کنید،وقت آن است که با تقلید نمودن از تکنیک های سایرین در پریمیرپرو ، مانند کارهای انجام شده را بسازید ، مد نظر بگیرید در کارهای انجام شده دیگران ممکن است از افترافکت،فتوشاپ،سینمافوردی نیز استفاده شده باشد،با دیدن تکنیک ها ابتدا خوب به آنها نگاه کنید و سعی در انجام کنید،اگر نتوانستید،جای نگرانی نیست،ادامه داده و هر قسمتی را که میتوانید میکس و مونتاژ و در پریمیرپرو بسازید و به انتها برسید.نا امید نشوید چرا که این راه را همه قبل از شما رفته اند.


4- اگر موفق به تهیه هیچگونه فیلم نمونه ای نگشتید،ما برای شما حدود 20 فایل مناسب که پر از ایده است را آماده نموده که در اکانت پریمیرپرو و در سربرگ فایل میتوانید آنرا دانلود و استفاده کنید.


5- به مرحله ای میرسید که چندین کلیپ و پروژه ساخته اید،با ارسال آنها برای ما در تلگرام به شماره 09334029246 ، برای شما بررسی نموده و مشکلات احتمالی و ایده ها را به شما خواهیم گفت و به همین روش بعد از مدتی اغلب موارد و مشکلات را برطرف نموده وآماده ارائه درخواست همکاری به صاحبان کار خواهید شد.


6- پیشنهاد دیگری که برای شما دارم اینکه ، اگر دوستان و آشنایانی دارید که دارای استودیو و یا تیم تصویربرداری هستند،به سراغ آنها رفته و پیشنهاد تدوین فیملهایشان را بدهید،البته این پیشنهاد شما باید پس از طی نمودن مراحل قبلی رخ بدهد.


7- بدانید که انجام کار عملی برای دیگران،بسیار سخت تر از انجام کار برای خودتان است چرا که باید سلیقه بسیاری افراد را در نظر بگیرید و دل همه را بدست بیاورید.


8- بهترین حالت این هست که چندین کار عملی را تولید کنید ، به هر شکلی که شده این کار را انجام دهید و یادتان باشد که کارهای تولید شده در پریمیرپرو را مرتب نگاه کنید ، در هر بار نگاه کردن ، مشکلات جدیدی را پیدا خواهید نمود،پس از اینکه خیالتان راحت شد،کارها را برای خانواده و دوستان گذاشته و نظر بخواهید،از نظرات آنها ناراحت نشوید و سعی کنید از لابلای نظرات،گزینه های مثبت و درست را اجرا کنید.


9- در نهایت ، نه بترسید ، نه نگران باشید ، نه استرس به خودتون راه بدین ، همه چیز آسان است ، فقط تمرین لازم دارید. ( کنارتون هستیم ).

 

اما چگونه موفق به کسب درآمد در تدوین فیلم یا میکس فیلم با پریمیرپرو خواهید شد؟

 1. پس از طی نمودن مراحل آزمایشی ، حال برای اینکه به آتلیه و دوستان و بستگان ثابت کنید که آماده تولید کلیپ و تدوین فیلم با پریمیرپرو هستید،باید چند نمونه کار آماده کنید،از همان فیلمهایی که از دوستان تهیه کرده و یا آماده نموده اید،با موزیک های تند ، ملایم ، رمانتیک ، ایرانی ، خارجی ، چند کلیپ درست کنید.
 2. به سراغ آتلیه ها و استودیوها بروید،نمونه کارها را به همراه خود ببرید،آنجا بر روی فلش نمایش داده و فلش را فراموش نکنید،در میان جاهایی که سر میزنید ، برخی واقعا به دنبال شخصی مثل شما هستند و ممکن است همان لحظه بخواهد که در پشت سیستم آنها نشسته و با فیلم و موزیک هایی که میدهد یک نمونه کار کوتاه درست کنید،(چقدر لحظه خاصیه این لحظه)،استرس طبیعی است پس فکر نکنید هر کس دیگه ای بود استرس نداشت،با خیال راحت به یاد من بیوفتید،یاد لحظاتی که چه تکنیک هایی از خودتون درست کردین و فکر کردین که من بلد نبودم درس بدم ( شوخی بود ) ، مسلط و مسمم واسش کلیپ رو درست کنید و سربلند بیرون بیاید.ممکنه هیچ آتلیه ای هم از شما استقبال نکنه،پس نگران نباشید و ادامه بدین.
 3. مهمانی که میرید و دور همی هایی دارید بین دوستان و آشنایان،نمونه کلیپ ها رو بزارید ببینن و کم کم به این باور برسن که کارتون خیلی خوبه ، احتمالا اولین مشتری های شما از میان دوستان و آشناها خواهد بود ( البته احتمال هست )،پس از تبلیغات کار خودتون البته خیلی متواضع ، دست بر ندارید و هر کجا که بودین شروع به تبلیغ و جذب مشتری باشید ( جسارت داشته باشید ).
 4. امیدواریم به زودی اولین کارهاتون رو بگیرید.
 5. روال کار آتلیه ها روشهای گوناگی دارد،برخی چون اعتماد ندارند و تازه با شما آشنا شده اند،میخواهند که در زمان تدوین فیلم با پریمیرپرو در محل کار ، میکس فیلم را انجام دهید که مشکل خاصی ندارد و میبایست بپذیرید.
 6. برخی به دلیل داشتن اعتماد و یا کمبود فضا ، میتوانند فیلم ها را به شما داده و در منزل تدوین نمائید.
 7. اگر موقعیتی برای تصویربرداری و همکاری به عنوان شاگرد برایتان پیش آمد از دست ندهید،چون در این راه قدم گذاشته اید،پس احتمالا باید در دریای تدوین فیلم و تصویربرداری مشترک شوید.
 8. مواردی که گفته شد توسط هنرجوهای بسیاری دیگر انجام و هم اکنون در ایران و کشورهای دیگر در حال کار هستند.

 

 

دستمزد میکس فیلم و تدوین فیلم با پریمیرپرو چگونه است؟

 1. کارهای هنری اغلب توافقی هستند،یعنی کارفرمای شما با توجه به توانایی و شخصیت شما و همچنین مشتریان خود و سطح درآمدش ، پیشنهادی میدهد و یا اینکه از شما میخواهد که پیشنهاد بدهید.
 2. متوسط قیمت تدوین یک فیلم عروسی که دارای سکانس های گل فروش ، فرمالیته ، آرایشگاه و مدت زمان تحویلی 2 تا 3 ساعت فیلم ، مبلغی میان 200 تا 300 هزار تومان است که شما با تمرین و استفاده از تکنیک های خوبی که یاد گرفته اید باید حدود سه روز این فیلم را تحویل دهید که این مبلغ را از آتلیه دریافت میکنید.
 3. متوسط قیمت برای مراسم عقد محضری یا عقد که در یک تالار میباشد برای تحویل مدت زمان فیلم 60 تا 90 دقیقه ، مبلغی میان 150 تا 200 هزار تومان است که این مبلغ را از آتلیه دریافت میکنید.
 4. تدوین فیلم برای مراسمات مدرسه مانند جشن فارغ التحصیلی،پیش دبستانی ، مدرسه و آموزشگاهی برای مدت زمان 60 تا 90 دقیقه مبلغی میان 150 تا 300 هزار تومان است که این مبلغ را مستقیم از مشتری دریافت میکنید.
 5. گاها ممکن است آتلیه از شما بخواهد که از سیستم خودتان در محل کار استفاده کنید ، میتوانید به هر دستمزد 50 هزار تومان اضافه کنید.
 6. گاها شرکت ها و مشتریانی نیز به شما برای تدوین کارهایشان مراجعه میکنند که مثلا از تصاویر کارخانه یا محل کار یا ورزشگاه،قصد تولید یک کلیپ را دارند،این کارها توافقی است،اما برای اینکه اصطلاحا مزنه یا قیمت پایه داشته باشید،اگر یک کلیپ چند دقیقه ای از ویدیو و عکس بسازید،یک تصحیح رنگ خیلی زیبا اجرا کنید،موزیک مناسب،تکنیک های خوب بکار ببرید از حداقل پانصد هزار تومان تا یک میلیون تومان را دریافت کنید.

 

نتیجه گیری

اصلا نگران نباشید چرا که مانند همه موفق خواهید شد اگر آموزشها را درست و اصولی یاد بگیرید و تمرین کنید

در ابتدا باید با کارفرما یا کسی که سفارش را به شما میدهد سازگاری کنید و گاها ممکن است دستمزدها شما از مبالغ گفته شده در بالا کمتر باشد که اشکالی ندارد ، انجام دهید و دستمزد بگیرید تا تجربه شما بالا برود

آرام آرام با تیم ها و افراد جدید آشنا میشوید و کسب و کارتان رونق پیدا خواهد نمود

خوش اخلاق و مردم دار باشید

خوش قول و منظم باشید

امیدوارم توانسته باشم با توضیحات بالا ، این راه را برای شما روشن نموده باشم.

مد نظر داشته باشید که دستمزد و درآمد همیشه متغیر است و در شرایطی خیلی بیشتر میتواند باشد.

اگر نکاتی در ذهن دارید در پایین برای ما ارسال کنید تا مورد بحث قرار گفته و این مطلب تکمیل گردد.